Daily Archives: Փետրվար 5, 2011
Կուսակցության նախագահի պաշտոնը զբաղեցնում էր երկրի ղեկավար Հոսնի Մուբարաքը, ով նույնպես լքել է այդ պաշտոնը... -
Հայ վարորդները սպառնում են փակել Հայաստանից Վրաստան տանող ճանապարհը
Դժգոհության հիմանական պատճառն այն է, որ Հայաստան բերվող մեքենաների համար վճարվող մաքսազերծման գինը շատ բարձր է: -
Սիրիայում «Ցասման օրը» տապալվեց
Ողջ շաբաթվա ընթացքում սիրիացի ակտիվիստները` եգիպտական ցույցերից ոգևորված, Facebook սոցիալական կայքի միջոցով կոչ էին անում... -
Եգիպտոսը քաղաքական ճգնաժամի պատճառով 3 միլիարդ է կորցրել
Հավաքին ներկա են եղել վառելիքի և ֆինանսների նախարարները, Կենտրոնական բանկի ղեկավարը... -
Կարապետյանը` օդում կախված խաղալիք, Ծառուկյանի ախորժակը` իր չափերի համեմատ
Նա նշել է, որ ընդդիմադիր դաշտի օթյակները զբաղված են. կա ծայրահեղ ընդդիմություն` ի դեմս ՀԱԿ-ի, չափավոր ընդդիմություն... -
Ադրբեջանցիներն Իրանում ավելի կաշկանդված են զգում, քան հայերը. քաղաքագետ
Իրանը ավելացնում է Հայաստանի տնտեսական, հումանիտար և անգամ ռազմա –տեխնոլոգիական հնարավորությունները... -
Ադիբեկյանը համոզված է` «կրեպկի օրեշեկ» Քոչարյանի արածները կմոռացվեն
«Արածը մոռացվում ա, ամեն ինչ ա մոռացվում, իսկ Մարտի 1-ի վերաբերյալ կարող եմ ասել, որ, իհարկե, այն մարդիկ, ովքեր հարազատ են կորցրել... -
Հայաստանը գունավոր հեղափոխության տարածք չէ. կարծիք
«Մեզ մոտ մարդիկ աղքատ են, բայց իրենց աղքատ չեն համարում, մեր հոգեբանությունն այդպիսինն է, որ աղքատ համարեին... -
Մերկ Բերլուսկոնիի լուսանկարները կարող են հայտնվել մամուլում
«Լուսանկարներն իրականում գոյություն ունեն, դրանք արդեն շրջանառության մեջ են և մեծ գումարներ արժեն»,- գրում է թերթը` նշելով... -

Daily Archives: February 5, 2011
"Iran has begun to openly engage in attacks on Azerbaijan, criticizing our country. In fact, Iran is engaged in brainwashing its own... -
According to Adibkeyan, ‘Tough Guy’ Kocharian’s Actions will be Forgotten
Kocharian came to power as a leader of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) revolution, and in this sense, he was able to cause a... -
Armenia is Not a Site for Color Revolutions: Opinion
"People are poor here, but they don't consider themselves poor; our psychology is such that if they considered themselves poor, they... -
Hrant Dink and Vahan Khalafyan: Pashinyan Sees Parallels in Armenia, Turkey
An article written by local Armenian daily Haykakan Jamanak ("Armenian Times") chief editor, imprisoned journalist Nikol Pashinyan... -
‘Iran, Stop Supporting Armenia!’: Protest in Ankara
Around 100 people participated in the demonstration, holding Azerbaijan and Turkey flags and chanting, "Karabakh belongs to Turks!"... -
Etchmiadzin Wants to Govern Armenian Diasporan Churches’ Finances: Hraparak
Board of trustees members of Armenian Apostolic churches located in different cities in France recently sent an open letter to Primate of... -
Father of Dead Soldier Promised to Disseminate March 1 Audio Recording
Sargis Sargsyan, the father of one of the soldiers killed in Martuni army base on July 28, 2010, informed a local daily Haykakan Jamanak... -
Gyumri Mayor’s Son Arrested
At around 3 pm on Feb. 4, chief officers with the RA Police criminal investigation unit detained about 20–25 people from the restaurant... -
New Movements Birth New Leaders: Opinion on Egypt and Armenia
"Similar demonstrations, self-expressions show that what happened in Egypt takes place in Armenia as well: this allows for the possibility that...