Daily Archives: Մարտ 11, 2011
Այսօր ադրբեջանական բուհերի ղեկավար կազմերը ուսանողներին զգուշացրել են, որ վաղվա ընթացքում բացակայածները խստորեն պատժվելու են: Ի պատասխան դրան... -
Հայաստանն ու Իրանը հայտնվել են Ադրբեջանի «սև ցուցակում»
Ինչպես հաղրոդում է fineko/abc.az-ը, ցուցակում ներառված են 22 պետություն` Հայաստանը, Աֆղանստանը, Իրանը, Իրաքը, Կոնգոն, Հյուսիսային Կորեան... -
Արտասահմանցի լրագրողներին 20 ժամ պահել են «Զվարթնոցում», հնարավոր է` Տեր-Պետրոսյանի պատճառով
«Զվարթնոց» օդանավակայանի աշխատակիցները հրաժարվել են մուտքի արտոնագիր տրամադրել մի խումբ արտասահմանցի լրագրողների... -
Հրապարակվել են Հիտլերի սիրուհու գաղտնի լուսանկարները
Եվա Բրաունի անձնական ալբոմի լուսանկարները 1945 թվականին հայտնվել էին ամերիկացի զինվորականների ձեռքերում: Միայն մեր օրերում... -
Կառավարությունը պետք է գնա բարեփոխումների ճանապարհով. Օսկանյան
Սակայն նվազագույնը, ինչ կարող է անել Հայաստանի կառավարությունը, բոլորիս համար կենսական նշանակություն... -
Սերժ Սարգսյանը ցուցումներ է տվել նախարարներին
Խորհրդակցությանը մասնակցել են Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանը... -
Էրեբունիում երիտասարդ ակտիվիստներից խլել են ՀԱԿ-ի թերթոնները
Երիտասարդները քաղաքացիներին Կոնգրեսի թերթոններն են բաժանելիս եղել, երբ նրանց են մոտեցել երկու ոստիկաններ... -
Բաքվում բողոքի ակցիան իրականություն դարձավ. ձերբակալել են տասնյակ ակտիվիստների
Ինչպես պատմում են Բաքվի մեր աղբյուրները, այսօրվա ցույցը բավականին լավ է անցել, բողոքի ակցիային մեծ թվով երիտասարդ կանայք և աղջիկներ են... -
Վիշապաօձը խայթել է պոռնոաստղի կուրծքն ու մահացել
Միջադեպը տեղի է ունեցել Թել-Ավիվում, երբ Ֆոքսը փորձում էր տեսախցիկի առջև համբուրել օձին: Ոչ թունավոր օձը հանկարած հարձակվել է մոդելի վրա: Մի քանի րոպե անց նրան օգնել են ազատվել օձից... -
Ջուլիա Ռոբերթսի երկրպագուն 82 դաջվածք է արել դերասանուհու պատկերով
Մեխիկոյի կրպակում աշխատող թերթավաճառ Պարսերիսաս Բուկովիչը պատմել է, որ շատ տպավորված է եղել Ռոբերթսով, երբ առաջին անգամ տեսել է նրան...

Daily Archives: March 11, 2011
By some accounts, anywhere from 15–25 youth activists were detained by police in the Azerbaijani capital of Baku following an... -
Four EU Filmmakers, Journalists Locked in Yerevan Airport
On Mar. 10, an international group of journalists and film producers heading to Armenia for an international documentary project... -
Armenian MP Sees Only One Thing New in Sargsyan-Aliyev-Medvedev Sochi Meeting
In the opinion of Armenian Revolutionary Federation (ARF-D or Dashnaktsutyun) parliamentary faction leader Vahan Hovhannisyan... -
Protest Outside Former KGB Building in Yerevan, Armenia (photos)
A protest took place outside the National Security Service of Armenia building (formerly the KGB building) today in defense of... -
Georgia to Mediate Armenia-Azerbaijan Conflict? Arguments For and Against
The inability of international organizations in South Caucasus conflicts to find mechanisms for enforcing peace or working out... -
Armenian Authorities Lost Control over Situation in Country: Hovhannisyan
"The authorities constantly provide opportunities for speculation on their inactivity and flawed policies. Our people live very poorly and... -
Armenia’s Police Chief Confused ‘Revolution’ with ‘Coup’
RA Police Chief Alik Sargsyan's statement yesterday that "revolution is criminally punishable" is the result of a linguistic error, said... -
‘Great People’s Day’: Follow Twitter for Updates, Detained Activists
More activists have been detained today, according to Twitter updates from inside Azerbaijan, during what's being called "Great People's Day." -
Kocharyan No Longer Armenia’s Ambassador to Indonesia
With another presidential decree, Ambassador of Armenia to India Ara Hakobyan has been appointed the Ambassador of Armenia to Indonesia. -
Students Jailed in Turkey for Protesting Killing of Fellow Students
Five students from Dicle University who boycotted their school because of the killing of two fellow students Mahsun Karaoğlan and...