Daily Archives: Մայիս 4, 2011
«Ազատությո'ւն բոլոր քաղբանտարկյալներին որպես համաժողովրդական պայքարի արդյունքում Հայաստանի ժողովրդավարացման ուղղությամբ տարվող... -
Ֆրանսիայի Սենատը չի պատժի Հայոց ցեղասպանությունը հերքողներին
Նման առաջարկությամբ հանդես է եկել Սենատի Օրենսդրական հանձնաժողովը, որից հետո առաջարկը դրվեց քվեարկության և ընդունվեց` 196 կողմ, 74 դեմ... -
Ադրբեջանն ընտրել է ձգձգման քաղաքականությունը. Սերժ Սարգսյան
«Դեռևս 19դ. վերջին լիտվացի ժողովուրդն արձագանքել է Օսմանյան կայսրությունում թուրքերի իրագործած կոտորածներին` մամուլում հրապարակելով... -
Բնապահպանն ընդդեմ ոստիկանության «շոու»-դատը հետաձգվեց
Բնապահպան ակտիվիստ Մարիամ Սուխուդյանը դեռ անցյալ տարի հայց էր ներկայացրել ՀՀ ոստիկանության դեմ` պահանջելով 1 մլն դրամ որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում, քանի որ... -
Էմմին` հետնապահների շարքում. Բուքմեյքերները նրա հաղթանակը գնահատում են 151 գործակցով
«Եվրատեսիլ 2011» երգի մրցույթի գերմանական Դյուսելդորֆ քաղաքում կայանալիք կիսաեզրափակիչ փուլից վեց օր առաջ, ըստ խոշորագույն բուքմեյքերների, Ֆրանսիան պահպանում է առաջատարի դիրքը... -
Առևտրականները պատրաստվում են նստացույցի Ազատության հրապարակում
Ակտիվիստների խոսքով` վաղը կառավարության նիստից հետո, իրենք, ինչպես նաև կառավարության շենքի մոտ ամեն հինգշաբթի բողոքի ակցիաներ անցկացնող այլ խմբեր, միասին գնալու են... -
Վարչապետը պատմել է ԵՊՀ ուսանողներին, որ կաշառակերությունը չարիք է
«Այս հանդիպումը կարևոր է այն առումով, որ դուք կլսեք, կտեսնեք ու կզգաք, թե ինչպես եմ ես մտածում այն հարցերի շուրջ, որոնք մտահոգում են ձեզ... -
Շենգենյան համաձայնագրի գործունեությունը կարող է մասնակիորեն դադարեցվել
Եվրամիությունը կարող է մասնակիորեն դադարեցնել Շենգենյան համաձայնագրի գործունեությունը: Նման ծայրահեղ միջոցառումները պայմանավորված են... -
Տեր-Պետրոսյանն այցելեց Սասուն Միքայելյանին. վաղը` հանդիպում Փաշինյանի հետ
Ավելի վաղ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը նամակով դիմել էր Արդարարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանին` տեսակցություն խնդրելով քաղբանտարկյալներ Սասուն Միքայելյանի... -
Առևտրականները նախագահականի մոտ հանդիպում են պահանջում Սերժ Սարգսյանի հետ
Բողոքողները փորձել են օգտագործել «Ժառանգությանը» պատկանող բարձրախոսը, սակայն ոստիկանները արգելել են աղմուկ բարձրացնել` նշելով, որ այդ վայրում հանրահավաք...

Daily Archives: May 4, 2011
Yerevan street traders are currently outside the Armenian presidential residence, asking to meet with Armenian President... -
Turkey Seeks to Broker New Ceasefire Plan to End Libya Strife
Turkey has aligned itself more tightly with Western allies and toughened its language against Qaddafi. -
Why Statues at Armenian Presidential Residence were Moved: Spokesperson
The various comments concerning the removal of the statues of Tigran Mets (Tigran the Great) and Noah the Patriarch from... -
PHOTOS: Paris Potholes Repaired with Art
Disgruntled with the potholes and unfixed cracks in the streets of Paris, Juliana Santacruz Herrera decided to beautify her surroundings. -
No Need for a Sit-In on May 31, Believes HAK Coordinator
Negotiations can take place with this administration only after political prisoners have been released. When we see that our... -
Michelle Obama Dances to Beyoncé (VIDEO)
It's not every day the First Lady of the United States is seen dancing to Beyoncé, but Michelle Obama made a surprise visit to... -
Earthquake Won’t Hinder Japan’s Continued Assistance to Armenia
Armenia's President Serzh Sargsyan today welcomed Japan's Parliamentary Vice-Minister for Foreign Affairs Hisashi Tokunaga. -
Difficult for Armenia to Hold Back Russian Gyumri Base if Attack on Georgia: Analyst
The Russian military base in the Armenian city of Gyumri did not get involved in the Russo-Georgia war of August 2008, since... -
Tavush Resident Attempted to Sell Threatened Species Vulture for $500
The police division in Tavush marz (province) received news from the Tavush general prosecutor's office that a resident of... -
80 Karabakh Residents Want to Get Accepted into Armenia Universities
The Assessment and Testing Center has already summed up the data from the first round of applicants of this year's joint...