Daily Archives: Մայիս 4, 2011
«Ազատությո'ւն բոլոր քաղբանտարկյալներին որպես համաժողովրդական պայքարի արդյունքում Հայաստանի ժողովրդավարացման ուղղությամբ տարվող... -
Ֆրանսիայի Սենատը չի պատժի Հայոց ցեղասպանությունը հերքողներին
Նման առաջարկությամբ հանդես է եկել Սենատի Օրենսդրական հանձնաժողովը, որից հետո առաջարկը դրվեց քվեարկության և ընդունվեց` 196 կողմ, 74 դեմ... -
Ադրբեջանն ընտրել է ձգձգման քաղաքականությունը. Սերժ Սարգսյան
«Դեռևս 19դ. վերջին լիտվացի ժողովուրդն արձագանքել է Օսմանյան կայսրությունում թուրքերի իրագործած կոտորածներին` մամուլում հրապարակելով... -
Բնապահպանն ընդդեմ ոստիկանության «շոու»-դատը հետաձգվեց
Բնապահպան ակտիվիստ Մարիամ Սուխուդյանը դեռ անցյալ տարի հայց էր ներկայացրել ՀՀ ոստիկանության դեմ` պահանջելով 1 մլն դրամ որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում, քանի որ... -
Էմմին` հետնապահների շարքում. Բուքմեյքերները նրա հաղթանակը գնահատում են 151 գործակցով
«Եվրատեսիլ 2011» երգի մրցույթի գերմանական Դյուսելդորֆ քաղաքում կայանալիք կիսաեզրափակիչ փուլից վեց օր առաջ, ըստ խոշորագույն բուքմեյքերների, Ֆրանսիան պահպանում է առաջատարի դիրքը... -
Առևտրականները պատրաստվում են նստացույցի Ազատության հրապարակում
Ակտիվիստների խոսքով` վաղը կառավարության նիստից հետո, իրենք, ինչպես նաև կառավարության շենքի մոտ ամեն հինգշաբթի բողոքի ակցիաներ անցկացնող այլ խմբեր, միասին գնալու են... -
Վարչապետը պատմել է ԵՊՀ ուսանողներին, որ կաշառակերությունը չարիք է
«Այս հանդիպումը կարևոր է այն առումով, որ դուք կլսեք, կտեսնեք ու կզգաք, թե ինչպես եմ ես մտածում այն հարցերի շուրջ, որոնք մտահոգում են ձեզ... -
Շենգենյան համաձայնագրի գործունեությունը կարող է մասնակիորեն դադարեցվել
Եվրամիությունը կարող է մասնակիորեն դադարեցնել Շենգենյան համաձայնագրի գործունեությունը: Նման ծայրահեղ միջոցառումները պայմանավորված են... -
Տեր-Պետրոսյանն այցելեց Սասուն Միքայելյանին. վաղը` հանդիպում Փաշինյանի հետ
Ավելի վաղ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը նամակով դիմել էր Արդարարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանին` տեսակցություն խնդրելով քաղբանտարկյալներ Սասուն Միքայելյանի... -
Առևտրականները նախագահականի մոտ հանդիպում են պահանջում Սերժ Սարգսյանի հետ
Բողոքողները փորձել են օգտագործել «Ժառանգությանը» պատկանող բարձրախոսը, սակայն ոստիկանները արգելել են աղմուկ բարձրացնել` նշելով, որ այդ վայրում հանրահավաք...

Daily Archives: 4 мая, 2011
Крупнейшие букмекерские конторы заявляют, что по-прежнему лидирует Франция. Певица Эмми из Армении с песней «Бум-Бум» в числе аутсайдеров... -
Лидер оппозиции Армении провел час в тюрьме
Тер-Петросян обратился с письмом к министру юстиции Грайру Товмасяну с просьбой о встречи с политзаключенными Николом Пашиняном и Сасуном Микаеляном... -
«Серж Саргсян, предотврати эмиграцию!». В Ереване пикетируют «Белый дом»
«Лишение свободы – государственное преступление!», «СОС!», «Мэр лишил нас куска хлеба!», «Серж Саргсян, защитите наше право работать!», «Не обогащайте супермаркеты за счет уличной торговли!». -
Действие Шенгена может быть приостановлено
В прошлом месяце с разрешения Рима поток беженцев хлынул в соседнюю Францию. В ответ Париж даже временно заблокировал движение поездов, на которых... -
Вашингтон напомнил Саакашвили, Алиеву и Саргсяну о Мубараке – эксперты из РФ
Последний визит Кейденау в три страны Южного Кавказа напоминает объезд наместника, присланного метрополией с целью проверки поведения аборигенов в колонии... -
Пресс-секретарь Сержа Саргсяна прокомментировал исчезновение «наследия Кочаряна»
Различные комментарии по поводу перемещения памятников Тиграну Великому и Ною с территории резиденции президента Армении нелепы. Об этом в беседе с Epress.am... -
Оппозиция Армении не сомневается в пунктуальности властей
Необходимости в сидячей перманентной акции не будет, так как о выполнении этого требования власти пообещали публично, а оппозиция не хочет накалять ситуацию... -
Турецкие боевики ликвидированы в Чечне
Бандиты с позывными "Курд" и "Джандулла" - этнические курды. Они прибыли в республику из Турции. Бандиты причастны к... -
Обама не удержалась и пустилась в пляс (ВИДЕО)
«Бейонсе - одна из моих любимых исполнительниц. Поэтому когда она дала свое разрешение на использование своей песни для детской тренировки, я была очень... -
Оппозиция призывает высвободить Армению из плена олигархов
«Исчерпавшему себя режиму нечего предложить народу, кроме ухода и тем самым создания возможности провести внеочередные демократические выборы. Сложившаяся...