Daily Archives: Հունվար 11, 2012
Լեռնային Ղարաբաղի «Եղնիկներ» զորամասի ճաշարանի ղեկավար, ենթասպա Արմեն Թովմասյանին առաջադրված մեղադրանքի (պաշտոնի չարաշահում) ծավալը դատաբժշկական... -
Ոստիկանությունը միացյալ գործի է վերածել ՀՀ վարչապետի և ՀՌԱԿ ատենապետի բողոքները
ՀՌԱԿ ատենապետ Հարություն Առաքելյանի և ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հակասությունների արդյունքում նրանք երկուսն են դիմել են դատախազություն քրեական գործ հարուցելու համար: -
Հարցումը պարզել է լավագույն գեյ քաղաքը
«Մերձավոր Արևելքի գեյ-մայրաքաղաքը համարվում է միջերկրածովյան ձևով էկզոտիկ և հյուրասեր քաղաք, որտեղ գերակշռում է «այսպիսին է կյանքը» վերաբերմունքը... -
Գործարարը դատարանի առջև կկանգնի Միկի Մաուսին ու Մինիին ծաղրելու համար
Վերլուծաբանները անիմացիոն սկանդալային պատմության մեջ քաղաքական ենթատեքստ են տեսնում: Քրիստոնեությանը դավանող Սավիրիսը գլխավորում է լիբերալ հայացքներ... -
ՀՀԿ-ական պատգամավորն առաջարկում է ընտրական համակարգի հարցը լուծել հանրաքվեի միջոցով
«Որոշակի հեղինակություններ ունենալը մեր իրողության մի մասն է, և այդ հեղինակությունները, տեղ գրավելով համամասնական ցուցակում, համենայն դեպս, իմ կարծիքով... -
Երևանում վաղը հնարավոր են թույլ տեղումներ, ձնախառն անձրև. ջերմաստիճանը չի նվազի
Տեղումների մեծ հավանականություն կա հատկապես հարավային կեսում` Գեղարքունիքի հարավային հատվածում, Արարատում, Վայոց Ձորում, Սյունիքում... -
14 տարվա ազատազրկման դատապարտվածին կրկին թույլ չտվեցին ազատ շփվել փաստաբանի հետ
«Ընդհանուր իրավասության դատարանը կայացրել է կողմնակալ քննություն, ինչու չէ դատախազության պատվերը, քանի որ որևէ ինքնուրույն գործողություն դատարանը չի կատարել... -
Հարսնացուներին կարգելե՞ն պսակադրվել առանց ներքնազգեստի. քահանան դեմ է
«Պարզապես անհեթեթություն է փորձել վերահսկողության տակ վերցնել այնպիսի հարց, ինչպիսին է ներքնազգոստ կրելը», - ասել է քահանան... -
Արզումանյանը ՀՀԿ-ականին թույլ չի տվել ասուլիսը վերածել «տեսական սեմինարի»
Նա համոզված է՝ քանի դեռ կուսակցությունները չեն կարողանում կայանալ, և 41 ընտրատեղամասերում բացառապես հաղթում են մականունավոր օլիգարխներն ու իշխանության ներկայացուցիչները... -
Բրիտանիան պետք է «ոչ» ասի Պուտինին Օլիմպիական խաղերից առաջ, կարծում է պատգամավորը
Ակնկալվում է, որ պետությունների տասնյակ առաջնորդներ հուլիսի 27-ին կժամանեն Լոնդոն` մասնակցելու Օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությանը:

Daily Archives: 11 января, 2012
Оппозиция одерживает сокрушительную победу и набирает 70 процентов голосов, что по действующей системе значит 63 места в парламенте. Власти получают оставшиеся... -
Подруга турецкого писателя: Говорят, мое имя забудут лет через пять
Отношения Орхана Памука и художницы армянского происхождения Каролин Фишечки (на первой фото), которые длились 2,5 года, подходят к концу, поскольку... -
Опрос выявил самый комфортный город для геев
За Тель-Авив проголосовали 43 процента респондентов, с большим отрывом от него находится Нью-Йорк, которому отдали свои голоса 14% опрошенных... -
Врачи спасли влюбленных, порезавших себя в гостинице на юге Армении
Юноша поступил без сознания с большой потерей крови. Раны девушки в области шеи были более глубокими. Им сделали переливание крови и прооперировали... -
Бизнесмен предстанет перед судом за карикатуру на Микки Мауса
Я просто подумал, что это смешная картина. У меня и в мыслях не было проявлять какое-то неуважение. Я сожалею", - написал магнат... -
В приютах Еревана не хватает мест. Старики приходят с надеждой, что их заберут
Каждый, кого принимают в этот приют, «подвергается дизинфекции, консультируется с психиатром, проходит медобследование, получает новую одежду, пищу и ночлег... -
Невестам решили запретить венчаться без трусов. Священник против
Священник считает введение регламентирования таких вещей, как ношение белья, нелепым. "Это просто абсурд - пытаться взять под... -
Организатор убийства Динка: Мне говорили, что наша жизнь улучшится
По словам Хаяла, он не знал, что Тунчел был агентом спецслужб. «Я его уважал, потому что он был руководителем «Алперен Очалкари» (группировка правых экстремистов... -
Курение марихуаны безвреднее табака, утверждают ученые
Обычно взрослый мужчина вдыхает 4 литра воздуха в секунду. А вот люди, иногда курящие марихуану, - 4 литра и дополнительные 50 миллилитров. Значит, по мнению медиков, работа легких ... -
Аллегрова уходит со сцены, чтобы заняться кондитерским делом в Италии
Известная певица Ирина Аллегрова занимается не только прощальными гастролями, но и распродажей своей московской недвижимости...