Daily Archives: Հունվար 11, 2012
Լեռնային Ղարաբաղի «Եղնիկներ» զորամասի ճաշարանի ղեկավար, ենթասպա Արմեն Թովմասյանին առաջադրված մեղադրանքի (պաշտոնի չարաշահում) ծավալը դատաբժշկական... -
Ոստիկանությունը միացյալ գործի է վերածել ՀՀ վարչապետի և ՀՌԱԿ ատենապետի բողոքները
ՀՌԱԿ ատենապետ Հարություն Առաքելյանի և ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հակասությունների արդյունքում նրանք երկուսն են դիմել են դատախազություն քրեական գործ հարուցելու համար: -
Հարցումը պարզել է լավագույն գեյ քաղաքը
«Մերձավոր Արևելքի գեյ-մայրաքաղաքը համարվում է միջերկրածովյան ձևով էկզոտիկ և հյուրասեր քաղաք, որտեղ գերակշռում է «այսպիսին է կյանքը» վերաբերմունքը... -
Գործարարը դատարանի առջև կկանգնի Միկի Մաուսին ու Մինիին ծաղրելու համար
Վերլուծաբանները անիմացիոն սկանդալային պատմության մեջ քաղաքական ենթատեքստ են տեսնում: Քրիստոնեությանը դավանող Սավիրիսը գլխավորում է լիբերալ հայացքներ... -
ՀՀԿ-ական պատգամավորն առաջարկում է ընտրական համակարգի հարցը լուծել հանրաքվեի միջոցով
«Որոշակի հեղինակություններ ունենալը մեր իրողության մի մասն է, և այդ հեղինակությունները, տեղ գրավելով համամասնական ցուցակում, համենայն դեպս, իմ կարծիքով... -
Երևանում վաղը հնարավոր են թույլ տեղումներ, ձնախառն անձրև. ջերմաստիճանը չի նվազի
Տեղումների մեծ հավանականություն կա հատկապես հարավային կեսում` Գեղարքունիքի հարավային հատվածում, Արարատում, Վայոց Ձորում, Սյունիքում... -
14 տարվա ազատազրկման դատապարտվածին կրկին թույլ չտվեցին ազատ շփվել փաստաբանի հետ
«Ընդհանուր իրավասության դատարանը կայացրել է կողմնակալ քննություն, ինչու չէ դատախազության պատվերը, քանի որ որևէ ինքնուրույն գործողություն դատարանը չի կատարել... -
Հարսնացուներին կարգելե՞ն պսակադրվել առանց ներքնազգեստի. քահանան դեմ է
«Պարզապես անհեթեթություն է փորձել վերահսկողության տակ վերցնել այնպիսի հարց, ինչպիսին է ներքնազգոստ կրելը», - ասել է քահանան... -
Արզումանյանը ՀՀԿ-ականին թույլ չի տվել ասուլիսը վերածել «տեսական սեմինարի»
Նա համոզված է՝ քանի դեռ կուսակցությունները չեն կարողանում կայանալ, և 41 ընտրատեղամասերում բացառապես հաղթում են մականունավոր օլիգարխներն ու իշխանության ներկայացուցիչները... -
Բրիտանիան պետք է «ոչ» ասի Պուտինին Օլիմպիական խաղերից առաջ, կարծում է պատգամավորը
Ակնկալվում է, որ պետությունների տասնյակ առաջնորդներ հուլիսի 27-ին կժամանեն Լոնդոն` մասնակցելու Օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությանը:

Daily Archives: January 11, 2012
The examination of the appeal by Hayk Sandaljyan, Artur Pokharyan, and Vram Baghdasaryan (the latter accused in the May 12, 2010 murder of ... -
Armenian MPs Debate Pros and Cons of Majority vs. Proportional Representation Voting System
The majority electoral system is a suitable mechanism for election fraud; the Free Democrats party was always in support of proportional representation... -
UK Should Tell Vladimir Putin He is Not Welcome at Olympics: MP
"In 1980, Mrs Thatcher had the guts to say no to a formal British endorsement of the Moscow Olympics [following the Soviet invasion of Afghanistan],"... -
Italy: Monti Government Faces First Ethics Scandal, Junior Minister Quits over Free Hotel Stays
Italian media have reported that a businessman under investigation for alleged corruption in a public contracts case paid at least part of the... -
News of Orhan Pamuk’s Relationship with Turkish-Armenian Artist Comes to Light
News of the Nobel laureate’s two-and-a-half-year relationship with Turkish-Armenian artist Karolin Fişekçi broke out amid rumors of an ongoing affair between... -
Winter Difficult Time for Yerevan’s Homeless: Shelter’s Full, Says Director
"Even if we have 1,000 spots, it still wouldn't be enough," said no. 1 boarding house director Armen Gyurjyan, who said that the homeless come to... -
Doomsday Clock Moves One Minute Closer to Midnight
The Doomsday Clock, a symbolic gauge of nuclear danger, climate change and other human-caused disasters, has moved one minute closer to... -
Turkey President’s Term Should End in 2014: Parliamentary Commission
A parliamentary commission recommended on Tuesday that Turkish President Abdullah Gül's term should expire in 2014, in a move to end confusion... -
Soviet Armenian Spy Responsible for Thwarting Nazi Operation Dies at 88
Soviet intelligence agent of Armenian origin, Hero of the Soviet Union Gevork Vartanian (Gevorg Vardanyan) died on Jan. 10 in Moscow at... -
Imprisoned Dink Murder Suspect Says His Life is in Danger
“I have been used by the Turkish Republic, and now they want to eliminate me. My life is in danger and the state will be responsible if anything happens to me...