Daily Archives: Մարտ 21, 2012
Երևանի Խ.Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանի պատմության և իրավագիտության ֆակուլտետի դեկան Էդիկ Գեւորգյանի փոխարեն թիվ 1 ընտրատարածքում իր թեկնածությունն է առաջադրելու... -
Վարչապետը պատմել է՝ ինչ սկզբունքով է ՀՀԿ-ն կազմել իր ցուցակը
ՀՀԿ-ում ընթանում են դեմոկրատական գործընթացներ, և կուսակցության գործադիր մարմինը բավական երկար և մանրակրկիտ... -
Գործարարների մասին հարցին վարչապետը պատասխանել է՝ պատմելով էթիկայի հանձնաժողովից
«Պատգամավորները, կառավարության անդամները, բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք իրենց դիրքը չպետք է օգտագործեն իրենց... -
Թուլուզցի մարդասպանը ձերբակալված է. նրան ճանաչել է բանտի տնօրենը
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Մոհամեդ Մերահն Ալժիրի ծագում ունեցող ֆրանսիացի է: Նա իրեն «Ալ Ղաիդայի» գրոհային է անվանել: Մերահը հայտարարել էր, որ որոշել է գնալ ոճրագործության... -
ԱՄՆ դեսպանատուն դիմողները պետք է հիմնավորեն կապերը հայրենի երկրում. մեկնաբանություն
Դեսպանատանը հրաժարվել են այլ մեկնաբանություններից և նշել, որ իրենք առանձին գործերի վերաբերյալ տեղեկատվություն չեն տրամադրում... -
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Նավրուզի առթիվ
Այս պայծառ տոնը թող ուրախություն և երջանկություն բերի յուրաքանչյուր քրդական ընտանիքի: Մաղթում եմ, որ գարնան ու զարթոնքի հետ իրականանան ձեր լավագույն իղձերն ու նպատակները... -
Վախճանվել է իտալացի հայտնի սցենարիստը
Նախորդ շաբաթ իր 92-րդ հոբելյանը տոնած գրողը նաև հայտնի ռեժիսորներ Ֆեդերիկո Ֆելինիի. Անդրեյ Տարկովսկու, Լուկինո Վիսկոնտիի, Ֆրանչեսկո Ռոզիի, Թեոդոր Անգելոպուլոսի... -
ԿԸՀ-ն Խաչատուր Սուքիասյանի հարցի լուծումը թողեց թիվ 10 ընտրական հանձնաժողովին
Այսօրվա քննարկմանը ներկա Սուքիասյանի փաստաբան Արա Զոհրաբյանը հայտնել է, որ եթե ԿԸՀ-ն Սուքիասյանի ներկայացման դիմումի մերժման կամ ընդունման որոշում կայացնի... -
Դեմկուսը հրապարակեց նախընտրական ցուցակը
2012 թ. մայիսի 6-ին կայանալիք ԱԺ ընտրություններին առաջադրված պատգամավորի թեկնածուների ընտրական ցուցակը հստակեցրել է ու հրապարակել է նաև Հայաստանի... -
Ռուսաստանի կարող է հրաժարվել ադրբեջանական չրերից
ՌԴ անասնաբուժական և բուսասանիտարական վարչությունը կոչ է արել Ադրբեջանի իր գործընկերներին վերացնել բոլոր խախտումները: Հակառակ դեպքում ռուսական կողմը կարող է...

Daily Archives: March 21, 2012
The Central Election Commission today examined the matter of SIL Group Co. Ltd. co-owner, former Member of Parliament and... -
Armenian President Congratulates Armenia’s Kurdish Community on Novruz
Armenian President Serzh Sargsyan today congratulated Armenia's Kurdish community on the occasion of Novruz (or Persian New Year). -
US Entry Visa Applicants Must Demonstrate Strong Ties to Homeland: Embassy
Each US entry visa applicant must demonstrate strong social, economic and professional ties, among other ties, to their home country in order to... -
Russia Might Ban Dried Fruits from Azerbaijan
Russia might prohibit the supply of dried fruits from Azerbaijan. Specialists have found harmful pests in several batches of dried fruits. -
Free Democrats will Hinder Dashnaktsutyun Collaborating with Heritage Party
The Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D) considers it too early to talk about the likelihood of forming an alliance in... -
Armenian Singer Entered Politics to Secure Culture Minister Portfolio: Opinion
Singer Shushan Petrosyan, who will be contesting a parliamentary seat on the ruling Republican Party of Armenia's (HHK) ticket, aims to... -
Nearly Half of Dashnaktsutyun MPs Not in Party’s Election List
Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D) parliamentary faction leader Vahan Hovhannesyan at... -
Opposition Party Pulls Out of Election, Calls it a ‘Performance’
The New Times party won't be running in the upcoming parliamentary election because it's a performance, said party leader... -
Controversial Bill on Emergency Rule Passes 2nd Reading in Parliament
With 68 lawmakers voting in favor, a bill regulating the rule of law during a state of emergency passed its second reading in parliament this afternoon. -
Dashnak MP Hopes Ruling Party MPs will Tire and Leave Parliament So Bill can be Defeated
The bill regulating rule of law during a state of emergency, the voting of which was postponed yesterday, will be put to a vote in...