Daily Archives: Ապրիլ 12, 2012
Բնապահպանները նշում են, որ շարունակում են մնալ այն կարծիքին, թե սահմանադրական դատարանը կարևոր հաստատություն է երկրում... -
Հայաստանում դիտեցին ադրբեջանական ֆիլմերը. ինչի մասին էին դրանք (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Եթե մարդու և մարդու միջև պատ են կառուցում, պետք է այն քանդել: Այս մասին հայտարարել է «Խաղարար նախաձեռնությունների կովկասյան կենտրոնի»... -
Սպանել են Գյումրիի քաղաքապետի փեսային. մարդասպանը փախել է
Անիի տարածաշրջանի նախկին ոստիկանապետը քավոր-սանիկական հարաբերությունների մեջ է գտնվում ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի ընտանիքի հետ... -
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հնչեցրել է ՀԱԿ-ի ընտրական կանոնները
Քննադատության հիմնական թիրախ դարձնել սարգսյանական վարչախմբի երկու գլխավոր հենասյուները՝ Հայաստանի հանրապետական կուսակցությանը և նրա կույր աղիքը հանդիսացող... -
«Ասպարեզը» դիմելու է դատարան. ադրբեջանական ֆիլմերի փառատոնի մասին
Ակումբը չի կիսում բոլոր նրանց մտահոգություններն առ այն, թե ադրբեջանական ֆիլմերի ցուցադրությունը Հայաստանում վտանգում է ազգային անվտանգությունը... -
«Ժառանգությունն» առաջակում է և «ամեն դեպքում հաջողություն մաղթում»
«Վերջինիս առաջարկի կապակցությամբ մենք ստիպված ենք փաստել, որ նախօրեին, երբ պարզվեց, որ ԱԺ լիագումար նիստին ներկա է ընդամենը 5 պատգամավոր... -
Սերժ Սարգսյանը՝ եվրոպացի չինովնիկին. «Բարեփոխումների ուղղությամբ զգալի աշխատանք է կատարվել»
Սերժ Սարգսյանը կարևորել է ԵԽ դերը մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության արժեքների որդեգրման... -
Նիկոլ Փաշինյանը ընդունել է Ռուբեն Հայրապետյանի հրավերը և տեղ ու ժամ նշանակել
«Հիշեցնելով, որ «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության ղեկավար Արտակ Ալեքսանյանը կողմերի համաձայնության պարագայում պատրաստակամություն է հայտնել կազմակերպել նման բանավեճ, կոչ եմ անում դա անել ս/թ ապրիլի 16-ին... -
Բրյուսովի համալսարանը խնդրում է խուսափել «լուրջ խախտում» եզրույթից
Ներկա պահին ԵՊԼՀ շրջանավարտների դիպլոմների լրացումը կատարվում է համաձայն ՀՀ ԿԳ նախարարի 23.06.2010թ.-ի թիվ 609-Ն «Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն... -

Утверждалось, что «там есть фильм, повествующий о событиях в Ходжалу с азербайджанской точки зрения». Студенты-патриоты заявляли, что ленты эти - это...
Daily Archives: Апрель 12, 2012
Толпа атакует армянского правозащитника (ВИДЕО)
Разъяренная толпа гюмрийцев из нескольких десятков человек пикетировали здание клуба журналистов «Аспарез», где в рамках фестиваля азербайджанских фильмов...
Активист предложил показать в ереванском парке фильмы о 1 марта
Ерванд Карапетян обратился к экологам, борющимся за сохранение парка Маштоца, с предложением организовать в парке показ фильма «Потерянная весна Армении»...
Ректор лингвистического университета о «хороших отношениях» со всеми силами
Для того, чтобы положить конец возможным спекуляциям, хочу отметить глубокое уважение к Республиканской партии Армении и особенно к возглавляющему список Сержу Саргсяну...
«Перемены произойдут или не произойдут для всех». Экс-министр о выборах
Сегодня у человека есть возможность выбора, альтернатива обеспечена. Гражданин не может не участвовать в выборах, ссылаясь на отсутствие альтернативы...
Полиция не пыталась предотвратить столкновения на акции против фестиваля азербайджанских фильмов
Во время акции протеста были зафиксированы случаи столкновений. По словам Ваняна, со вчерашнего дня в Гюмри создалась такая ситуация, что...
Ректор армянского вуза ответил министру заключением адвокатов
Ни один закон не наделяет основателя государственной неторговой организации полномочиями привлечь директора государственной организации...
Разбившие мяч молодые люди сутки простояли с табличкой «Я — законченный идиот»
В минувшую пятницу эти двое молодых людей, будучи в сильном подпитии, принялись с разбега бить ногами по мячу, который в результате покрылся трещинами...
Республиканец решил стать депутатом «по вине» Левона Тер-Петросяна
Этим он хотел показать, «кем на самом деле является Левон Тер-Петросян». Айрапетян заявил, что первый президент на протяжении лет просил...
В Тбилиси открылась мемориальная доска Габриэла Сундукяна
12 апреля в Тбилиси состоялось открытие мемориальной доски в ознаменование столетнего юбилея со дня смерти армянского драматурга, основателя восточно-армянского...