Daily Archives: Օգոստոս 24, 2012
Կիրակոսյանը նախագահին մեկ շաբաթ առաջ ուղղած նամակում նշել է, որ իրեն մեղսագրվող արարքը կատարել է դրդված, քանի որ, ունենալով լուրջ առողջական խնդիրներ, զորամասում բուժում չի ստացել... -
Ձերբակալված եզդի երիտասարդի մայրը հերթապահում է նախագահականի մոտ. նրան պատասխան չեն տալիս
«Երբ նախագահի ավտոշարասյունը մոտեցավ, մենք սկսեցինք բղավել «նախագահ, նախագահ», սակայն ոչ մի արձագանք: Ավելի ուշ ՀՀ նախագահի նամակների և քաղաքացիների ընդունելության բաժնի պետ Աիդա Ասատրյանն ինձ հրավիրեց... -
Իրանը որոշել է տուգանել Ադրբեջանին Կասպից ծովն աղտոտելու համար
Վերջին տարիներին բնապահպանները լրջորեն ահազանգում են Կասպից ծովի վիճակի մասին: Իրանի բնապահպանության ինստիտուտի տնօրեն Ռեզա Պուրղոլամը հայտարարել էր... -
Շարմազանովը Թուրքիային առաջարկում է չմիջամտել ղարաբաղյան գործընթացին
«Ի գիտություն թուրք դիվանագետի` նշեմ, որ Հարավային Կովկասի զարգացման խոչընդոտ հանդիսանում են հենց Թուրքիան և Ադրբեջանը: Առաջինը շուրջ երկու տասնամյակ շրջափակման մեջ է պահում Հայաստանի Հանրապետությանը... -
Զինվորին ինքնասպանության փորձի են հասցրել հոգևորական լինելու համար ծաղրանքները. քննիչն անտեսում է այդ փաստը
Պաշտպանը ներկայացրել է գործի մանրամասները՝ նշելով, որ Միքայելյանը երակները կտրել է վախից, քանի որ զորամասի սպան սպառնացել է նրան... -
Ռուսաստանում Ելցինի արձանի վրա կապույտ ներկ են լցրել
Եկատերինբուրգ քաղաքում անհայտ անձինք կապույտ գույնի ներկ են լցրել ՌԴ նախկին նախագահ Բորիս Ելցինի արձանի վրա և պոկել «Ելցին» գրառման որոշ տառեր... -
Բրեյվիկին մեղսունակ ճանաչեցին ու դատապարտեցին 21 տարվա ազատազրկման
Ահաբեկչի գործողությունների հետևանքով 77 մարդ էր զոհվել: Ինքը` Բրեյվիկը, իրեն ահաբեկիչ չէր համարում, և իր քայլը բացատրում էր... -
Սիրիայում 100 մարդ դարձել է բախումների զոհ
Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Վան-Իվ Լը Դրիանը նախօրեին արդեն բարձրացրել է Սիրիայի երկինքը «թռիչքների ազատ գոտի» հայտարարելու մասին... -
28-ամյա Դավիթը «սեքսուալ բնույթի գործողությունների» համար օdnoklassniki.ru-ում ծանոթացել է 8-ամյա աղջկա հետ
Անձնական խուզարկությամբ նրա բջջային հեռախոսի հիշողության մեջ հայտնաբերվեց անչափահասների մասնակցությամբ պոռնկագրական բնույթի 2 տեսանյութ... -
Pussy Riot խմբի անդամների պատվին փողոցներ են հայտնվել
Ռուսաստանյան Կրասնոյարսկում ակտիվիստները մի քանի փողոցներում Pussy Riot խմբի անդամների անուններով ցուցատախտակներ են փակցրել...

Daily Archives: 24 августа, 2012
На прошлой неделе Киракосян отметил в письме президенту, что он был вынужден совершить вменяемый ему поступок, так как имея серьезные проблемы со здоровьем... -
Мать арестанта вновь пыталась броситься под машину президента Армении
Ранее Амоян неоднократно угрожала собрать родню и совершить массовое самосожжение езидов на границе с Турцией. Кроме того, она говорила о готовности... -
Не став священником Армянской церкви, юноша вскрыл себе вены в армии
Ответственного за уборку комнат солдата жестоко избил сержант, Более того, он сказал: «Увидишь, что с тобой будет, когда мы поднимемся на посты». Опасаясь расправы... -
Турция руководствуется принципом Геббельса — вице-спикер НС Армении
Первая держит Армению в блокаде на протяжении почти двух десятилетий, проводит политику отрицания и отвергает взятые на себя международные обязательства. Второй же игнорирует усилия... -
В России осквернили памятник президенту
Автор монумента - скульптор Георгий Франгулян. Скульптура представляет собой десятиметровый обелиск из белого мрамора. -
Педофил из «Одноклассников» арестован в Ереване
Он написал признательные показания о том, что в соцсети познакомился с 8-летней девочкой для совершения действий сексуального характера и назначил с ней встречу. -
Брейвика признали вменяемым и приговорили к 21 году тюрьмы
Норвежский суд признал Андерса Брейвика, убившего 77 человек летом 2011 года, вменяемым и приговорил к 21 году тюрьмы... -
США не раскроют рецепт пива Обамы
"Я не знаю о планах раскрытия секретных рецептов", - сказал Джей Карни. Журналисты после этого пошутили, что закон о свободе информации... -
Армянский пивной депутат никогда не оскорблял журналистов
На территории этого завода возвышается его бюст. Он хочет, чтобы все мы верили, что записанный в его декларацию «Москвич М 2140» - его единственный автомобиль... -
В Грузии объявили конкурс на обучение в Армении
Министерство образования и наук Грузии объявляет конкурс на обучение в учебных программах магистратуры и докторантуры в высших учебных заведениях Армении. На конкурсной основе будут...