Daily Archives: Նոյեմբեր 22, 2012
Հրանուշ Խառատյանի գործով նիստին Հայրապետյանի ներկայացուցիչները ներկայացրել են Հայրապետյանի նոտարով հաստատաված ստորագրությունը, ինչպես պահանջում էր հայցվոր կողմը... -
Ով է ուզում վերադառնալ խորհրդային սիմվոլներին. զինանշանի, օրհներգի և ԱԱԾ-ի անելիքի մասին
Շանթ Հարութունյանը նշել է, որ ինքը համաձայն է, թե ՀՀ խորհրդանիշները չեն համապատասպանում այն գործառույթներին, որոնց համար պետությունը ստեղվել է և դրանք պետք է փոխվեն, սակայն դրանք ոչ մի դեպքում... -
Պատգամավորի թեկնածուն ինքնաբացարկ է ներկայացրել. պատճառները երկուսն են
Միաժամանակ որոշեցինք չխանգարել նույն ընտրատարածքում առաջադրված «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Ստյոպա Սաֆարյանին` մայիսին կայացած ԱԺ ընտրությունների... -
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները չցանկացան Ստեփանակերտի օդանավակայանի առաջին ուղևորները լինել
«Մենք կարծում ենք, որ Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերագործարկումը տվյալ իրավիճակում կարող է լարվածություն առաջացնել կողմերի միջև. և միևնույն ժամանակ մենք կարծում ենք... -
Բրիտանացի գործարարները Հայաստանում հնարավոր համագործակցության հարցեր կքննարկեն
«Բրիտանական դեսպանատունը իր առաջնայնությունն է համարում հայ-բրիտանական բիզնես կապերի ամրապնդումը և երկկողմանի ներդրումների խրախուսումը... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. «Հակահարված»-ի անդամը պատմել է ոստիկանների «լկտի վերաբերմունքի» մասին
«Տարան այնտեղ ու սկսեցին մեզ հետ շատ անհարգալից վերաբերվել: Հենց ներս մտանք, ոստիկաններն ասեցին՝ հլը շարվեք պատի տակ, ասում էին՝ հեռախոսով խոսել չի կարելի... -
«Հակահարված»-ի ակտիվիստներին ազատ են արձակել ոստիկանությունից (թարմացված)
Այսօր ժամը 13:00-ի սահմաններում «Հակահարված» ընդդիմադիր նախաձեռնության 5-6 անդամներ մտել են ԵՊՀ-ի՝ Աբովյան փողոցում գտնվող մասնաշենք և բարձրախոսով կոչ են արել ուսանողներին ճանաչել... -
«Արմավիան» քննարկում է առաջարկները. ընկերությունում հաստատում են վաճառքի մասին լուրը
«Ինտենսիվ բանակցություններ են ընթանում, այդ թվում՝ իտալացիների հետ։ Բացի այդ, «Արմավիան» առաջարկներ է սպասում ևս 2-3 ընկերություններից... -
Օրենքների նոր փաթեթն օգուտ կբերի փոքր և միջին բիզնեսին. վարչապետ
«Այս հարցը բավական երկար և բուռն քննարկումների առարկա է եղել, այն մենք քննարկել ենք նաև հասարակական կազմակերպությունների, ձեռներեցների միության հետ... -
Սիրիահայերը Հայաստանի անձնագիր ստանալու համար պետտուրք չեն վճարի
Այսօր ՀՀ կառավարությունը որոշում է կայացրել Հայաստանի անձնագիր տալու կամ փոխանակելու համար 65 հազար դրամ պետտուրքից ազատել ազգությամբ հայ օտարերկրյա...

Daily Archives: 22 ноября, 2012
«Желающие вернуться к старым символам, да еще к символам рабства – люди пропащие как с политической, так и с духовной точки зрения. Эти люди умерли с распадом Советского... -
В Россию грузинский лидер не собирается. Он предпочел Азербайджан
«Мой визит в Россию не состоится по элементарной причине - пока у России есть посольства в Абхазии и Осетии. Но можно предпринять какие-то шаги, чтобы встреча... -
Посредники по Карабаху пока не раскрывают скобок относительно «новых идей»
Сопредседатели в пятницу в Ереване и в понедельник в Баку обсудят с президентами Армении и Азербайджана новые идеи, озвученные после парижской встречи глав... -
Член «Контрудара» рассказал о «хамском» поведении полицейских
«Отвели нас туда и стали вести себя очень неучтиво. Как только мы вошли, полицейские велели построиться у стены, сказали, что говорить по телефону нельзя... -
«Армавиа» обсуждает предложения. Информация о продаже подтверждается
«Интенсивно ведутся переговоры, в том числе с итальянцами. Кроме того, «Армавиа» ожидает предложений еще от 2-3 компаний. Желающих купить очень много, просто... -
Ованисян в Баку: Если использовать термин «оккупация» (ВИДЕО)
Он также поблагодарил за прием, который ему оказали в азербайджанской столице: «Я рад, что нахожусь в Баку, рад приему, который мне оказали. Я первый раз в Баку... -
Уроженцы Азербайджана и Армении не смогли скрыться, выкрав 17 млн
Из «Ауди» выбежали четверо мужчин, двоих из них сразу задержали вместе с похищенным. Также изъяты травматический пистолет «Оса» и нож, а в багажнике «Ауди»... -
Задержанных армянских активистов освободили
Тогда к группе подошли также сотрудники безопасности здания в сопровождении неизвестных в гражданском. Последние атаковали молодых людей и избили... -
Посол США в Азербайджане не хвалил развитие демократии в Нахичевани
«Посол посетил Малахат Насибову в ее офисе, чтобы выразить свою поддержку той важной работе, которую она проделывает. В ходе встреч с официальными лицами посол... -
Аронян — это Месси, а Карлсен — Роналду
Российский гроссмейстер Сергей Карякин сравнил двух лидеров мировых шахмат - Левона Ароняна (Армения) и Магнуса Карлсена (Норвегия) - с двумя ведущими футболистами...