Daily Archives: Մարտ 2, 2013
Մենք կշարունակենք մեծապես աջակցել Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ գործընթացի առաջընթացին, որը պահանջում է բովանդակալից քայլ ձեռնարկել դեպի... -
Հանրաքվե՝ Հանրապետության հրապարակում, առաջարկում է Նիկոլ Փաշինյանը
«700 հազար մարդ հրապարակում և 24 ժամ Սերժ Սարգսյանին՝ ժողովրդի իշխանությունը ճանաչելու համար: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալները ի ցույց չեն դնում ժողովրդի ընտրությունը... -
«Իմ կյանքի գնով». Րաֆֆի Հովհաննիսյանը խոստացել է տոնել հաղթանակը մինչև ապրիլի 9-ը
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ Հայաստանում այլևս չկա կուսակցականություն, չկա խմբակցություն, այլ կա «մի քաղաքացի և մի Հանրապետություն»... -
«Իջևանցի եմ, երևանցի եմ, ղարաբաղցի եմ, ախալքալաքցի եմ…». Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ազատության հրապարակում
Բանակն ու ժողովուրդն այլևս չեն կանգնելու իրար դեմ, ոստիկանությունն ու ժողովուրդը այլև չեն դիրքավորվելու իրար դեմ, բանակը, ոստիկանությունը, ժողովուրդը կանգնելու են... -
«Լոլոները թող իրենց գլխին կարդան». Ժիրայր Սեֆիլյանը չի ցանկանում կորցնել ամբողջը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Այլևս թող էդ լոլոները իրենց գլխին կարդան: Մեկ այլևս ժամանակ չունեն, և ժողովուրդը ստիպել է ոչ թե տարիների ըթնացքում, այլ ամիսների ընթացքում, այլ ամիսների ընթացքում նպատակին հասնել... -
«Մեր դեմ խաղ չկա». Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ Ազատության հրապարակում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Թող ոչ մեկ Հայաստանը չշփոթի խաղի հետ: Մեր դեմ խաղ չկա: Սա իրական կյանք է, Աստծո տված կյանք է: Մեքն իրական մարդիկ ենք, յուրաքանչյուր մարդ արժեք է, և մինչև կյանքի վերջ ես էս արժեքը պահելու եմ... -
Հովհաննիսյանն ու Ծառուկյանը հանդիպել են. ԲՀԿ-ն մանրամասները չի հայտնում
«Հանդիպման սկզբում փակ դռների հետևում տեղի է ունեցել առանձնազրույց, որից հետո պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հանդիպումը... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դիտորդի հետ քննարկել է «Հայաստանում ստեղծված անկանխատեսելի իրավիճակը»
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ, ՀՀ նախագահական ընտրությունների պաշտոնական արդյունքները վիճարկող Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր հանդիպել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ... -
Տիգրան Խզմալյանը՝ Շուշան Պետրոսյանին. «Ձեր ընտրությունը խայտառակ է»
30 արծաթը մնում է 30 արծաթ, դավաճանությունը` դավաճանություն, իսկ պայքարը հանուն արդարության` ժողովրդին ծառայելու միակ հնարավոր ընտրություն է... -
Գյումրիում տրամադրությունները բարձր են. հումորով երթեր ու պիկետներ են կազմակերպում
«Այս ամբողջը թողնել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և իր թիմի վրա՝ մտածելով, որ ինքն իր թիմով և մերձավոր համակիրներով կկարողանա բան փոխել, ուղղակի սխալ է: Իհարկե, այդպես չի փոխվի...

Daily Archives: 2 марта, 2013
700 тысяч человек на площади и 24 часа Сержу Саргсяну для признания победы народа. Данные ЦИК не отражают воли народа. Народ сам должен продемонстрировать свой выбор... -
«Я – карабахский, ереванец, ахалкалакец». Оппозиционер на площади Свободы
Мы не позволим делить нас на карабахцев, иджеванцев, гюмрийцев, ахалкалакцев. Наша общая родина – Армения. Я родился и окончил школу в Иджеване, я иджеванец... -
«Пусть вешают лапшу себе на уши» — ветеран карабахской войны
«Пусть вешают эту лапшу себе на уши. У нас больше не времени, и народ вынуждает достичь цели не в течение лет, а в течение месяцев», - заявил Сефилян... -
Состоялась встреча Раффи Ованисяна с Гагиком Царукяном
От ППА присутствовали секретарь фракции Наира Зограбян, депутаты Ваге Ованисян и Вардан Осканян. Встреча за закрытыми дверями длилась порядка 3 часов... -
Раффи Ованнисян обсудил с Хайди Тальявини вопрос оспаривания результатов выборов в КС
2 марта лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян принял главу Mиссии наблюдателей Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ посла Хайди Тальявини... -
Почему нетрудно быть оппозиционером в Армении. Режиссер ответил певице
«Трудно не быть оппозиционером в собственной стране, где на протяжении 15 лет власть узурпирована группой олигархов, превращающих всякие выборы... -
«Неверно сваливать все на Раффи Ованисяна и его команду» — мнение
«Неверно валить все на Раффи Ованисяна и его команду, считая, что он вместе со своей командой и близкими людьми может что-то изменить. Конечно, так ничего не изменится... -
Наблюдатели считают странной связь между голосами Сержа Саргсяна и явкой избирателей
На 249 участках явка была ниже 50%, здесь Саргсян получил более 50% голосов на 40 участках, а на 155 избирательных участках победил лидер партии "Наследие"...