Daily Archives: Հոկտեմբեր 25, 2013
«Ընդհանուր խառը ամբոխ էր, չեմ կարող ասել՝ ով ում է հարվածել, բայց չեմ տեսել, որ մեկը մեկի հետ կռիվ աներ», – ասել էր Նիկոյանը՝ նշելով, որ ամբոխում... -
Ով է տուժել Փակ շուկայի բացումից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Բոլորն էլ բերովի են՝ հատուկ գումարի դիմաց գալիս են, գոռգոռում, հետո գնում են իրենց տները: Ստավկան 20-50.000 դրամ է՝ սաղն էլ վճարովի են ու քաղաքի տարբեր մասերից... -
Իսրայելը և Թուրքիան պետք է հաշտվեն մինչև Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը. կարծիք
«Թուրքիան պետք է հաշվի առնի իր շահերն ու կարգավորի հարաբերությունները Իսրայելի հետ ու Իսրայելում որքան հնարավոր է շուտ դեսպան նշանակի... -
«ԱրմենՏել»-ին տուգանեցին «Օրանժ»-ի բողոքի հիման վրա
«Բիլայն» բջջային օպերատորի գովազդում դեղին գույնի բիլիարդի գունդը հարվածում է կարմիր և նարնջագույն գնդերին, որից հետո դեղինը հաղթում է: Հարկ է նշել, որ դեղինը «Բիլայն»-ի գույնն է, նարնջագույնը՝ «Օրանժ Արմենիա»-ինը... -
ԲՀԿ-ն դեմ է պաշտոնյաների աշխատավարձերի բարձրացման օրինագծին
«Ուսուցիչների աշխատավարձը բարձրանում է միայն 10 հազար դրամով, իսկ եթե հաշվի առնենք, որ հունվարից գործելու է կուտակային կենսաթոշակային համակարգ, ուսուցչի... -
Ոչ ոք չպետք է ադրբեջանցիներին թաթար անվանի. Վրաստանի նախագահ
Նրա կարծիքով՝ ոչ ոք իրավունք չունի վիրավորել ադրբեջանցիներին, քանի որ նրանք մասնակցել են նոր Վրաստանի ստեղծմանը: Վրաստանի նախագահն ընդգծել է... -
Հայաստանը գենդերային հավասարության աղյուսակում նահանջ է ապրում
«Ծնվելու պահին սեռերի հարաբերակցությունը (իգական/արական)» ու «Առողջ կյանքի տևողությունը» ցուցիչներով Հայաստանը զբաղեցրել է 131-րդ տեղը... -
Եվրոպան պատժում է Հայաստանին ՄՄ մտնելու որոշման համար. կարծիքներ ԱԺ-ից
Ըստ Վարդանյանի՝ Եվրախորհրդարանի կողմից առաջ քաշված նման հայտարարության առկայությունն ապացուցում է, որ Հայաստանի որոշումը միանալ Մաքսային միությանը ճիշտ էր... -
«Փաշինյանի խոսքերն անընդունելի են». ՀՅԴ-ն հակադարձում է
ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորն ասել էր, որ ընդդիմություն լինելով և Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության բացահայտման թիվ մեկ պահանջատերի... -
«Կոճակ սեղմող» պատգամավորի աշխատավարձը չպետք է բարձրացվի. Փոստանջյան
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավարը նկատել է նաև, որ Հայաստանում այլ ոլորտներում հասարակ աշխատողների աշխատավարձերը չնչին են բարձրանալու...

Daily Archives: 25 октября, 2013
«Исключено, чтобы меня избивал один человек, нас окружили человек 15-20, первый удар мне нанесли сзади, в затылок, потом сразу ударили спереди, меня избивали 4-5 человек... -
Кто пострадал в результате открытия ереванского Крытого рынка
«Всех их привозят за деньги, они покричат - и расходятся по домам. Ставка составляет 20-50 тысяч драмов, всем им платят и привозят из разных частей города», - сказала женщина... -
Израиль и Турцию хотят помирить до 100-летия Геноцида армян
- Почему Эрдоган просит снять блокаду сектора Газа? Почему он вмешивается? Это проблема между израильтянами и жителями Газы... -
Армения регрессировала в вопросе гендерного равенства
В рейтинговой таблице 2013 года Армения заняла 94 позицию, на 2 пункта ниже, чем в пролом году, и на 10 пунктов ниже показателя 2010г. По показателю «Соотношение полов... -
Европа наказывает Армению за вступление в Таможенный союз
Депутат считает это ответом Европарламента на переговоры властей с Евросоюзом, которые длились 4 года и после которых, однако, было принято решение вступить... -
Президент Грузии: Никто не должен называть азербайджанцев татарами
Благодаря Михаилу Саакашвили и президенту Ильхаму Алиеву отношения между Грузией и Азербайджаном стали такими хорошими, какими они никогда не были... -
Считаете, времена, когда президент живет не на зарплату, должны длиться вечно? — депутат
В пятницу Варданян выразил мнение, что Пашинян решил раскритиковать их партию из-за заявлений Арцвика Минасяна, который назвал популизмом выступление против... -
Эрдоган разозлил Сербию: «Косово это Турция, а Турция это Косово»
«Народы Косово и Турции являются частью общей цивилизации, и детьми одной земли». Турецкий премьер отметил также, что ощущает себя в Косово «как дома». -
Минобороны: Саакашвили раскрыл военную тайну
"Заявление главнокомандующего государства, президента Михаила Саакашвили наносит вред обороноспособности Грузии. Министерство обороны Грузии и Вооруженные силы способны... -
Нельзя поднимать зарплату депутатам за нажатие кнопки в парламенте – Постанджян
По мнению Постанджян, не заслуживают повышения зарплат и депутаты, так как «для нажатия кнопки» хватит и нынешних 240 тысяч ($600), особенно если учесть, что «зачастую депутаты...