Daily Archives: Դեկտեմբեր 5, 2013
eTV-ն հարցեր է ուղղել ուկրաինացի, բելառուս, ադրբեջանցի և հայ իրավապաշտպաններին՝ խնդրելով կարծիք հայտնել Եվրամայդանի բողոքի ակցիաների և այլ․․․ -
«Լուծի´ր կոնֆլիկտը, փրկի´ր ընտանիքդ». Ակցիա Հյուսիսային պողոտայում (ՖՈՏՈ)
Ակցիայի մասնակիցները տեղեկատվական պաստառների և թեմատիկ կերպարների միջոցով ներակացրել են կոնֆլիկտների առաջացման հնարավոր պատճառները․․․ -
ԱԺ-ն «բյուջեն լցնելուն» ուղղված օրինագիծ ընդունեց
«Սկզբից դա փաստաբաններին տարեկան 60 000 դրամ հարկելն էր, հիմա էլ վճռաբեկ բողոքների համար վճարված պետտուրքերը չվերադարձնելն է, որը կարելի է դիտել որպես․․․ -
«Կոշ» ՔԿՀ-ում սրտի կաթվածից դատապարտյալ է մահացել
Գայանե Խաչատրյանի խոսքով՝ ինքը չի պատկերացնում՝ ինչպես է ՔԿՀ-ն ամեն օր դինամիկ հսկողության տակ պահում Ոսկանյանի մարմնից բնական ճանապարհով օտար մարմինների... -
Սաակաշվիլին դեկտեմբերի 7-ին կմասնակցի Կիևի «Եվրամայդանին»
«Ուկրաինայում տեղի ունեցող իրադարձությունները փոփոխությունների հույս են ներշնչում: Հասարակությունը կողմ է Ուկրաինայի եվրոպական կուրսին և դեմ է եվրոպական․․․ -
Գյումրու թատրոնի շենքի բակը` Պուտինի այցի ժամանակ ու դրանից հետո (ՖՈՏՈ)
Այսօր Գյումրու Վարդան Աճեմյանի անվան դրամատիկական թատրոնի շենքի բակից հավաքել էին Վլադիմիր Պուտինի պատվին տնկած եղևնիները, որոնք այնտեղ հայտնվեցին․․․ -
Սպանության մեջ մեղադրվողը կալանքի տակ կմնա․ փաստաբանը վստահ է՝ գործի բացահայտումը վտանգված է
«Միջնորդությունից զատ, քննիչը որևէ փաստ կամ ապացույց չներկայացրեց՝ ի հիմնավորումն դրա, փոխարենը պաշտպանական կողմը ներկայացրեց անժխտելի փաստեր և ապացույցներ... -
Ինչու են կենսաչափական անձնագրերն արժենալու 25000 դրամ և ով է դրանցով զբաղվելու
Փաշինյանը ցանկացել է իմանալ նաև՝ արդյոք այդ լեհական կազմակերպությունը, որը բավական մեծ գումարներ է հավաքելու անձնագրերի համար, ունի դուստր ձեռնարկություն Հայաստանում․․․ -
Պռոշյանի գյուղապետի սպանության գործը գլխավոր դատախազի համար «լակմուսի թուղթ է»․ մեղադրյալի փաստաբան
«Այսօր մենք եկել ենք հստակ հայտնելու մեր դիրքորոշումը և անհապաղ հանդիպում պահանջելու, ինչպես նաև պարզաբանում ստանալու ստեղծված իրավիճակի համար․․․ -
Դատախազը՝ ջրծաղիկից մահացած զինվորի մասին․ «Այդ երեխայի ճակատագիրն էր»
Մեղադրող դատախազը միջնորդել է բավարարել ամբաստանյալներ Մինաս Մկրտչյանի և Միքայել Միքայելյանի դիմումները և նրանց նկատմամբ կիրառել համաներման ակտ․․․

Daily Archives: 5 декабря, 2013
2-4 декабря в Киеве, параллельно с саммитом ОБСЕ, проходило собрание правозащитников, в котором участвовали представители постсоветских стран. eTV обратился к... -
«Реши конфликт, спаси семью». Акция в центре Еревана
В рамках 16-дневной акции против гендерного насилия на Северном проспекте в Ереване состоялась акция общественной организации «Общество без насилия» под названием «Реши конфликт, спаси... -
Двор гюмрийского театра до и после визита Владимира Путина
Рядовые гюмрийцы жаловались, заявляя, что «скоро Новый год, неужели мы не достойны этих нескольких деревьев, которые все вместе взятые стоят порядка 100 000 драмов (более $240)»... -
Адвокат обвиняемого в убийстве Карена Кунгорцева уверен, что раскрытие дела под угрозой
«Помимо ходатайства, следователь не представил какого-либо факта или доказательства для его обоснования. Вместе с этим, сторона защиты представила... -
Почему биометрические паспорта будут стоить в Армении более $60 и кто займется их выдачей
По словам Осикяна, пошлина в размере 25 000 др. обязательна только для получения туристических карт, а дороговизна обусловлена тем, что, приобретая паспорт, гражданин избавится от ежегодных... -
Адвокат: Дело об убийстве главы армянского села — лакмусовая бумажка для генпрокурора
«Сегодня мы пришли, чтобы четко заявить о своей позиции и потребовать немедленной встречи, а также для получения разъяснений по поводу сложившейся ситуации. Араик Петросян, незаконно... -
Прокурор о скончавшемся от ветряной оспы армянском солдате: «Такова была судьба ребенка»
На судебном заседании по делу о смерти в 2011 году от ветряной оспы военнослужащего Айка Хачатряна прокурор ходатайствовал об удовлетворении заявлений подсудимых Минаса Мкртчяна... -
Шествие в Ереване напоминает: с 1 января вступит в силу закон о накопительной пенсии
Организаторы акции призывают поддержать их борьбу. Они уверены, что с 1 января их ряды пополнятся и если в закон не будут внесены поправки, они готовы к гражданскому неповиновению... -
Министр Диаспоры предлагает не судить не служивших в армии лиц, достигших 27 лет
Как Акопян заявила в парламенте, помимо того, что закон поможет тысячам молодых людей вернуться на родину, он также решит финансовые проблемы: переведенные средства будут направлены... -
Армянской правозащитнице не удается вернуть видеокамеру, отобранную полицейскими
В день инцидента Асликян вместе с другими участниками акции посадили в полицейский автомобиль. Правозащитница пыталась включить камеру в машине, однако полицейские вытащили ее из...