Daily Archives: Դեկտեմբեր 10, 2013
Երկրորդ խնդիրն այն է, որ ԶԼՄ-ները մարդու իրավունքերի մասին գրում են, երբ դրանք խախտվում են որևէ հանրային միջոցառման ժամանակ... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Մարդու իրավունքների օրվան նվիրված երթի ողջ ընթացքը
Հարյուրավոր մարդիկ անցել են Մաշտոցի պողոտայով, Գրիգոր Լուսավորիչ և Իտալիայի փողոցներով, ՀՀ կառավարության շենքի կողքով, ապա Նալբանդյան... -
Ռուսաստանցիները գրեթե չեն վստահում Սերժ Սարգսյանին․ հարցում
Հարցման տվյալներով՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն արժանացել է հարցվածների 5 տոկոսի վստահությանը։ Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի, Հայաստանի, Թուրքմենստանի, Տաջիկստանի․․․ -
Եզդիները ռասիստ ՀՀԿ-ական պատգամավորին զուգարանի թուղթ են նվիրել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Սինջարի» ներկայացուցիչ Բորիս Թամոյանն ասել է, որ պատգամավորի խոսքերն անգրագիտություն են, դա ընդհանրապես խոսք համարել չի կարելի... -
Ադրբեջանի ոչ հայկական օկուպացման մասին Մարդու իրավունքների օրը
Ճշմարիտ խոսքը միշտ էլ սարսափեցրել է բռնապետներին ու զավթիչներին։ Իսկ մեր Հայրենիքը հենց զավթված է՝ փոքր մասը՝ հայերի, իսկ մնացածը՝ հանցավոր ավտորիտար ռեժիմի կողմից... -
Թոշակառուներն ու աղքատությունը․ Փաշինյանին չի բավարարել նախարարի պատասխանը
«Եթե 11 միլիարդ դրամով բյուջեն պակաս է հայթայթվում, ուրեմն գործ ունենք անարդյունավետ կառավարության հետ... -
Դե Վաալ․ «Հավատում եմ, որ Հայաստանում շատերն են հույս պահում, որ ՄՄ-ի նախագիծը կոլապս կապրի»
Պուտինի համար ավելի կարևոր էր Հայաստանին հետ պահել Ասոցացման համաձայնագիրը ստորագրելուց և ուղերձ հղել Ուկրաինային, քան թե իրական տնտեսական․․․ -
ՖՈՏՈՇԱՐՔ․ Տարբեր անհատներ և նախաձեռնություններ` Մարդու իրավունքների օրվան նվիրված երթին
Մի խումբ երիտասարդներ երթին անարխիստական դրոշներ են բարձրացրել, ինչպես նաև քայլել են սև պաստառով, որի վրա գրված է եղել... -
Կանանց նկատմամբ բռնության հարյուրավոր դեպքեր․ ՀԿ-ներն ամփոփեցին 16-օրյա արշավը
Ասուլիսի ժամանակ Խաչատրյանը ներկայացրել է կանանց նկատմամբ իրականացվող բռնության վերաբերող վիճակագրական տվյալները... -
Հայերը վախենում են փողոց դուրս գալ․ Արզամասում իրավիճակը լարված է
Ջարդերի կազմակերպման հարցում կարևոր դեր է ունեցել քաղաքացիների անվստահությունը պաշտոնատար անձանց նկատմամբ, ովքեր կասկածվում են տոտալ կաշառակերության մեջ․․․

Daily Archives: 10 декабря, 2013
С площади Свободы в Ереване началось шествие по случаю Международного дня прав человека. К акции партии «Армянский национальный конгресс» присоединились... -
Езиды подарили армянскому депутату-расисту туалетную бумагу и фото осла — ВИДЕО
По словам представителя «Синджара», чиновники часто проявляют такое отношение к нацменьшинствам. Он рассказал, как один из кандидатов на пост президента... -
Томас де Ваал: В Армении многие надеются, что проект Таможенного союза потерпит крах
Тем не менее, я верю, что в решении вступить в ТС есть больше символизма, чем содержания. Армения – очень маленькое государство, границы с Россией не имеет. Путину важнее было удержать... -
Россияне мало доверяют президенту Армении — опрос
Президент Азербайджана Ильхам Алиев вызывает доверие у 5% респондентов. Главы Киргизии, Армении, Узбекистана, Туркмении, Таджикистана, Грузии, Молдавии... -
ФОТО: Анархисты, депутаты и прайд-флаг на шествии в Ереване
С плакатами и государственным флагом в руках в акции участвовали также ветераны Карабаха, граждане, борющиеся со строительством на центральных улицах... -
Итоги 16-дневной кампании: сотни случаев насилия в отношении женщин
Организации напомнили, что в центре внимания кампании этого года было принятие закона «О насилии в семье». Министерство юстиции отклонило закон, и теперь работы над... -
О неармянской оккупации Азербайджана в День прав человека
Праздновать День Прав Человека сегодня, в 2013 году, в Азербайджане - равносильно празднованию евреями в Освенциме году так в 1943 еврейской пасхи... -
Армяне боятся выходить на улицу. Ситуация в Арзамасе остается напряженной
- А хозяева там совсем не "чурки". Они просто арендовали там отдел один. А владельцы и остальные арендаторы - русские"... -
День защиты прав человека: В Армении серьезные проблемы
Опубликованный в апреле доклад Госдепа США также содержит строгие оценки контроля судебной системы Армении, неуставных отношений в армии и коррумпированности... -
Азербайджанцев отговаривают от участия в украинских протестах
Посольство предупредило граждан республики, находящихся в настоящее время в этой стране, о нежелательности участия в местных акциях протеста.