Daily Archives: Հունվար 28, 2014
«Ժամանակն է պատասխանատվության ենթարկել կնքահորը, այլ ոչ միայն նրա կլանի անդամներին։ Արևմուտքի համար խնդիրներ առաջացնող անհաջողությունների կենտրոնը գտնվում է․․․ -
Վրացական եկեղեցին ողջունել է հայ, մահմեդական ու հրեա գործընկերների ֆինանսավորումը
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին նման որոշումը բացատրել է Խորհրդային միության ժամանակաշրջանում կրոնական համայքներին հասցված վնասների փոխհատուցման անհրաժեշտությամբ․․․ -
Ոստիկանները ուժ կիրառեցին բանակում զոհված զինվորների մայրերի նկատմամբ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ոստիկանության աշխատակիցները թույլ չեն տվել «Բանակն իրականում» նախաձեռնության անդամներին և բանակում խաղաղ պայմաններում զոհված... -
«10 տարի էլ չեք իմանա՝ ով ա սպանել»․ զրույց բանակում զոհված զինվորների մայրերի հետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Դեռևս 2007-ին այն ժամանակ Պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանն իրեն ասել է, թե «տիկին, Դուք 10 տարի էլ... -
Բանակի օրը պաշտոնյաները չեն հիշել գերի ընկած հայ զինվորի ընտանիքին
Հարությունը փաստել է, որ մինչ բարձրաստիճան մի շարք պաշտոնյաներ՝ Սերժ Սարգսյանի և Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ նշում են Բանակի տոնը... -
Բանակը դարձել է ներքաղաքական խնդիրներ լուծելու գործիք․ հայտարարություն
«Դա մի կողմից՝ ծանր հարված էր բանակի հեղինակությանը, մյուս կողմից՝ նրա բարոյական հոգեբանությանը, ինչը կարևոր այս կառույցում... -
2013-ին բանակում զգալի հետընթաց է արձանագրվել․ նախաձեռնություն
Եթե 2013-ի տարեսկզբին պաշտպանության նախարարը խոստացավ հրաժարվել «բանակը հասարակության հայելին է» և «այլ երկրներում էլ բանակները լավ վիճակում չեն»․․․ -
ՀԱՊԿ-ում տեղյակ չեն Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին զինված ընդհարումների մասին
Զայնետդինովն ուղղակի ասել է, որ զինված ընդհարումների մասին ինքը առաջին անգամ է տեղեկանում, ու հետևաբար որևէ կարծիք... -
Եռաբլուրում Սերժ Սարգսյանին մեղադրել են սուտ ասելու մեջ
Ի պատասխան Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, թե թոշակները բարձրացրել են: Զոհված զինծառայողների հարազատները... -
Ուկրաինայի վարչապետը հրաժարական է տվել
«Սոցիալ-քաղաքական փոխզիջումների համար լրացուցիչ հնարավորություններ ստեղծելու, կոնֆլիկտի խաղաղ կարգավորմանը նպաստելու համար...

Daily Archives: 28 января, 2014
Премьер-министр Ираклий Гарибашвили объяснил данный шаг необходимостью компенсировать урон, нанесенный религиозным объединениям в период Советского Союза. -
Полиция применила силу к матерям погибших в армянской армии военнослужащих (ВИДЕО)
Нана Мурадян, мать погибшего в армии в небоевых условиях Валерия Мурадяна, попыталась прорваться через живую стену, однако ее отбросили в сторону... -
В день армянской армии чиновники не вспомнили о семье попавшего в азербайджанский плен солдата
«Некоторые министры в эти минуты танцуют, кто-то радостно произносит тосты, награждают сами себя, не учитывая, что есть дом, в котором двойной праздник, однако они... -
Саакашвили об Украине: Я достаточно хорошо знаю Владимира Путина
- Пришло время призвать к ответу крестного отца, а не только членов его клана. Мозговой центр досаждающих Западу неприятностей находится в Кремле... -
Гарант безопасности Армении не знал об эскалации насилия на своей границе
«В случае совершения акта агрессии против любого из государств-участников все остальные предоставят ему необходимую помощь, включая военную... -
В военном пантеоне Сержа Саргсяна обвинили во лжи
Выслушать недовольство граждан также отказались премьер-министр Тигран Саркисян и спикер парламента Овик Абрамян. Начальник полиции Армении Владимир Гаспарян посоветовал позвонить... -
В ПАСЕ не оспорили легитимность состава армянской делегации
«Насколько я знаю, госпожа Постанджян в Страсбург не приехала. Опять же, насколько я знаю, во фракции ЕНП утром во время заседаний политических групп одна из европейских... -
Визит Оланда в Турцию: позиция Франции в вопросе Геноцида армян не изменилась
Предшественник нынешнего главы Франции Николя Саркози был известен жесткой позицией в вопросе Турции. Теперь же эксперты замечают снижение напряженности в отношениях двух стран... -
На таможне в Мегри запрещают импорт в Армению дешевого топлива
Очевидно, что импортированное иракское дизтопливо находится вне «квот», выданных нашим предпринимателям. Его импорт не был согласован с властями, поэтому груз и не... -
Пресса: Доку Умаров планирует осуществить теракт в Армении
Если это не удастся сделать в Сочи, где в дни олимпиады принимаются достаточно серьезные меры безопасности, будет привлечено колоссальное количество сотрудников...