Daily Archives: Հունվար 30, 2014
Հեռուստահաղորդավարը ներկայացնում է Խոջայանի՝ Ադբեջանի տարածքում հայտնվելու պաշտոնական վարկածը. «Դիվերսիոն խմբի խմբավար... -
Իշխանության համար բանակի թեման փակ տարածք է․ նախաձեռնություն
Բանակի օրը հանդիսավորությամբ տոնելու հետ զուգահեռ զոհված զինծառայողների մայրերի և բանակի խնդիրների մասին բարձրաձայնող... -
Հայաստանում 10-15 աստիճանով կցրտի․ սպասվում է ձյուն
Երևանում հունվարի 31-ին, փետրվարի 1-ին, 3-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է ձյուն, 2-ին հնարավոր են տեղումներ, 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ․․․ -
ՄՄ հարցերով Հայաստան ժամանող աշխատանքային խմբերի վրա կառավարությունը 10 մլն դրամ է ծախսելու
«Այս ամենի համար անհրաժեշտ են ֆինանսական միջոցներ, դրանց հաշվին կազմակերպվելու են բոլոր աշխատանքային խմբերի աշխատանքները․․․ -
Ցուրտը և գազի գինը ստիպել են կառավարությանը շարունակել նպաստների տրամադրումը
Կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշում է կայացրել շարունակել սոցիալապես անապահով՝ շուրջ 65 հազար ընտանեկան նպաստի իրավունք ունեցող ընտանիքների տրամադրվող... -
Զինված ուժերը կարող են օգտագործվել արտակարգ դրության ժամանակ․ ՀԱԿ-ի օրինագիծը մերժվեց
ՀՀ Կառավարությունն այսօր բացասական եզրակացություն է տվել Աժ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորների՝ «Արտակարգ դրության իրավական... -
Գերհնարավորություններով օժտված հայ գերին․ ադրբեջանցի բլոգերները հեգնում են
Բլոգերների հեգնանքը, ենթադրաբար, պայմանավորված է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության՝ «կարճ հրաձգությունից հետո նախանջող... -
Կարո Եղնուկյանը դատարանում բողոքարկում է ոստիկանության որոշումը
«Ու մի քանի օր հետո ջարդեցին Կարո Եղնուկյանի մյուս մեքենան՝ վնաս հասցնելով դիմապակուն ու մարտկոցին: Հետապնդել են մեքենաներով, շրջափակել... -
Զինծառայողի մահվան իրական մեղավորին չեն բացահայտել, պնդում է տուժող կողմը
Մոր խոսքով՝ սկզբում իրենց ասել է, թե որդին մահացել է թշնամու գնդակից, նրան հետմահու շքանշանով են պարգևատրել, սակայն ծնողներին հաջողվել է պարզել... -
Դուբայում հայերն ադամանդի վաճառքով զբաղվող հնդիկի են սպանել
Times of India-ն նշում է, որ լուրը ցնցել է Մումբայ ու Սուրատա քաղաքների՝ թանկարժեք քարերի առևտրով զբաղվողներին, ու հատկապես նրանց...

Daily Archives: 30 января, 2014
- Я являюсь сотрудником КГБ. Здесь чувствую себя хорошо. У меня был перелом руки. Но теперь уже все хорошо, рука постепенно заживает, за мной здесь хорошо смотрят... -
Тема армии нежелательна для руководства Армении — заявление
Мы считаем применение насилия в отношении матерей погибших в армии военнослужащих и заявляющих о проблемах армии граждан во время торжественного празднования... -
Армянское правительство потратит 10 миллионов на рабочие группы по вопросу Таможенного союза
Армянское правительство решило выделить 10 млн. драмов на расходы прибывших в Армению рабочих групп для реализации «дорожной карты» Таможенного союза. Законопроект был представлен... -
Армянскую армию могут использовать во время чрезвычайного положения
«Эти депутаты затрагивают вопрос использования вооруженных сил во время чрезвычайного положения, предлагают другие режимы. Этот вопрос неоднократно обсуждался, он вытекает из Конституции... -
Армянский активист обжалует решение полиции
«И через несколько дней они разбили другой автомобиль Каро Егнукяна, повредив лобовое стекло и аккумулятор. Преследовали на машинах, окружали, всячески пытались воспрепятствовать... -
Пострадавшая сторона утверждает, что истинный виновник смерти армянского солдата не выявлен
Представитель правопреемников пострадавшего, правозащитник Рубен Мартиросян сообщил Epress.am, что в дальнейшем орган предварительного следствия выдвинул обвинение одному... -
Армяне убили торговца алмазами в Дубае
По данным совета стимулирования импорта производства золотых изделий и драгоценных камней Индии (GJEPC), армяне задушили жертву. Инцидент произошел в субботу на рынке золота... -
Азербайджанские блогеры иронизируют по поводу поимки армянского “киборга”
Блогеры же выяснили, что за внешностью старика и его сильно изношенной одеждой скрываются сверхвозможности и спецсредства агента... -
Журналист выдумал статью «Чеченцы планируют теракт в Армении»
Сотрудников СНБ, в частности, интересовал следующий отрывок: «Наши источники, близкие к власти, сообщают, что во время олимпийских игр в Сочи на российских объектах в Армении могут... -
Армения продолжает щадить крупный бизнес за счет мелких налогоплательщиков
«То есть, несмотря на то, что Алексанян с каждым днем расширяет свой бизнес, монополизирует все новые сферы, размер выплачиваемых им налогов практически не увеличивается...