Daily Archives: Հունիս 9, 2014
Նազարբաևի հայտարարությանն անդրադարձ է կատարել նաև պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը: Նրա խոսքով՝ երբ 1996 թվականին Հայաստանը մտնում էր Առևտրի միջազգային կազմակերպություն, Ղարաբաղի հարցը կար, սակայն դա չխանգարեց: -
Կանաչ լույս ատկատների համար․ ԱԺ-ում դժգոհ են «Հյուսիս-Հարավ»-ի վարկերից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Բագրատյանն ասել է նաև, որ ինքն առաջինը կվերանորոգեր Նոյեմբերյանի ճանապարհները, Գորիս-Կապան ճանապարհը, Իջևան-Բերդ ճանապարհը... -
Կետ Ղարաբաղի մասին․ քառյակը խմբագրել է ՀՀԿ-ին ներկայացվող պահանջները
Հակոբյանը խոստացել է, որ վաղը 13։30-ին քառյակի ներկայացուցիչները ասուլիսով հանդես կգան, որի ընթացքում կներկայացնեն 12 պահանջները... -
Հայաստանցի պատգամավորները ցանկանում են մասնակցել Բաքվում ՆԱՏՕ-ի սեմինարին
Նահապետյանը նաև նշել է, որ հայկական կողմն առաջարկել է 2015 թվականի սեմինարն անցկացնել Երևանում։ -
Բեգլարյանին պետք է հեռու պահել «Հյուսիս-Հարավ»-ից․ Էդիկ Բաղդասարյան
«Վտանգն այն է, որ եթե ցեմենտի որակի 1 տոկոսը իջեցվի, դա կարող է 10 տարվա կյանք նվազեցնել։ Այս ճանապարհները նախատեսված են 30-40 տարվա համար... -
Ո՞վ է ՍԴ-ից պահանջել չճանաչել Տեր-Պետրոսյանի իրավունքի խախտման փաստը․ հարց ԱԺ-ում
Այդ պատասխանից հետո Փաշինյանը ևս մեկ հարց է տվել` արդյոք Թունյանը հերքում է, որ ինքն է զանգել, թե առհասարակ տեղյակ չէր հրապարակումից, անցկացվել է արդյոք... -
Արամ Մանուկյանն ԱԺ նախագահից կեղծիքի համար պատասխան է պահանջել
Սահակյանը նշել է, որ Կառավարության ծրագիրն առանց երեք ձայնի էլ կընդունվեր: Ըստ ԱԺ նախագահի՝ ինքը կուսումնասիրի տեսաձայնագրությունը... -
Գորիսի ընտրությունները խաղաղ անցան․ ըստ դիտորդի՝ մարդկանց ուղղորդում էին
Նրա խոսքով՝ առավելագույնը, որ ինքը կարող էր անել, ստիպելն էր ոստիկաններին, որ թույլ չտան վեռահսկող անձանց կանգնել և գործել ընտրատեղամասից... -
Առաջիկայում կարող է բարձրանալ ԱԷԿ-ի էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ news.am
Այն հարցին, թե արդյոք հնարավոր է ենթադրել, որ ժամանակի հետ ԱԷԿ-ի շահագործման ծախսերը, դրա հետ մեկտեղ սակագինը, կավելանան... -
Հայաստանում գալիք շաբաթ անձրև ու կարկուտ կգրանցվի
Հունիսի 9-10-ին առավելապես Հայաստանի հյուսիսային շրջաններում, իսկ հունիսի 11-13-ին շրջանների մեծ մասում գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին...

Daily Archives: June 9, 2014
Armenian National Congress (HAK) MP Nikol Pashinyan in parliament today declared the need for parliamentary hearings on Kazakhstan President Nursultan... -
Giving the Green Light to Kickbacks: MPs Unhappy with Loans for North-South Road Construction
The RA Ministry of Transportation and Communications has approached the National Assembly with a proposal for a new loan to continue construction of... -
Item on Karabakh: Non-Ruling Parties Finalize Demands to Ruling Authorities
After what happened in Astana, representatives of the quartet included in their demands a matter on foreign relations related to the Karabakh issue. -
Keep Armenian Transport Minister Away from North-South Road Project: Opinion
It is difficult to say how much money has disappeared over the course of building the North-South Road Corridor, said Hetq Editor-in-Chief Edik Baghdasaryan. -
Who Asked Constitutional Court Not to Recognize Ter-Petrossian’s Rights in 2008?
Recall, the Constitutional Court rejected Ter-Petrossian's claim alleging vote fraud in the 2008 presidential election. Armenia's parliament today discussed... -
Armenian MPs Want to Go to NATO Seminar in Baku
Deputies of Armenia's National Assembly have expressed their wish to go to Baku to participate in the NATO Parliamentary Assembly's Rose-Roth Seminar. -
Peaceful Mayoral Election in Goris, But Possible Attempt at Carousel Voting: Observer
There were a small number of violations recorded at polling stations during the June 8 mayoral election in the southern Armenian city of Goris -
“It Wasn’t a Hernia, It Was a Tumor”: 3 Stories of Medicine in Armenia
Appearing more frequently in the local press recently are reports of medical errors that lead to the deaths of newborn children and mothers, and people often...