Daily Archives: Հունիս 16, 2014
Մերի Խաչատրյանն էլ նշել է, որ իրենք ձայնագրություններ ունեն, որոնցից ակնհայտ է դառնում, որ գործատուները փորձում են ստիպել աշխատակիցներին վճարումներ չկատարելու մասին... -
Հայկ Կյուրեղյանը պնդում է՝ իրեն ծեծել են ոստիկանությունում․ վնասվածքներն առկա են
Սահակյանի խոսքով՝ կան վնասվածքներ, որ նա ստացել են բերման ենթարկելիս, կան նաև ոստիկանությունում ծեծի... -
Ով է «զբաղվելու» իշխանություններով. Արամ Մանուկյանը՝ նախագահականի մոտ ակցիաների մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ուրիշ լուծում չկա, շատ դանդաղ ենք հասնում այդ մտքին՝ տարբեր նախաձեռնություններ, մի շարք խմբեր, անհատներ պայքարեցին, մի մասը հոգնեց, մի մասը թևաթափ եղած հեռացավ... -
«Ես չեմ պահանջել ԼՂՀ ճանաչում». Բաբուխանյանը` Կիսելյովի հետ հանդիպման մասին
«Մենք մեր ռուս գործընկերների հետ բարձրացնում ենք բազում հարցեր: Մասնավորապես, բարձրացրեցինք Թուրքիայի կողմից, Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի շրջափակման հարցը, մեր կարծիքը հայտնեցինք Ալիևի հարցի հետ կապված... -
Ընդդիմադիրները «թեմա չունեին», իսկ Կիսելյովը «ճիշտ ժամանակին եկավ». ԱԺ փոխխոսնակ
«Այնպես չէ, որ մենք չպաշտպանեցինք հայ տաքսիստներին, չնայած չգիտենք՝ Կիսելյովը տաքսի նստել էր, թե՝ չէ: Մենք շատ ՀԿ-ների էինք հրավիրել, չէին եկել: Պարզ է, որ հակաիշխանականները չեն հավանելու, ինչ էլ անենք, եվրոպամետները փորձելու էին... -
Ազատամարտիկին փողոցում գումար հավաքելու համար ոստիկանություն էին տարել
«Կառավարության շենքի մոտ մուկ ու կատու բաց թողնելու համար ինձ տարան ոստիկանական բաժին, ու իմ նկատմամբ 20 հազար դրամ վարչական տուգանք կիրառեցին։ Ես ոչ մի տեղ չեմ աշխատում... -
Ոստիկանները չեն օգնել բռնաբարության զոհին. նախագահականի մոտ բողոքում են (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Գործում թույլ տրված իրավախախտումների մասին բարձրաձայնելու նպատակով՝ «Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության» կոալիցիան բողոքի ակցիա է անցկացրել նախագահական նստավայրի դիմաց... -
Ադրբեջանին զենք վաճառելը չպետք է խանգարի Ռուսաստանի հետ բարեկամությանը, կարծում է պատգամավորը
«Մենք գույք` պարտքի դիմացը մեկնաբանում ենք որպես մեզանից վերցրած գույք, այդ գույքը սկսել է աշխատել, դրանով մենք ունենք կոոպերացիոն հնարավորություններ... -
Բաքվում վիճաբանել են հայերն ու ադրբեջանցիները․ ՀՀ պատվիրակության դեմ բողոքել են
Հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ հարցի քննարկման ընթացքում Հայաստանի ներկայացուցիչները՝ Ռիչարդ Կիրակոսյանն ու Թևան Պողոսյանը հայտարարել են, որ «օկուպացիա» տերմինի կիրառումն ընդունելի չէ... -
Երևանի քաղաքապետի խորհրդականի որդուն բաց են թողել երաշխավորությամբ
Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանի որդուն՝ հունիսի 6-ին Քանաքեռ-Զեյթուն թաղամասում կրակոցներ արձակած Սամվել Քոթանջյանին...

Daily Archives: 16 июня, 2014
«В ходе встречи мы поговорили и с членами инициативы «Я против». Четверка готова защищать граждан от всякого рода давления», - сказал депутат. «Мы не имеем права публиковать... -
Арестованный после стрельбы в Ереване сообщил об избиении в полиции
По словам Саакян, есть повреждения, полученные Кюрегяном при задержании, а также в результате избиения в отделении. Руководитель наблюдательской группы.. -
Единственное спасение – смена власти: депутат о протестах в Ереване
«Иного решения нет, мы очень медленно подходим к этой мысли. Боролись различные инициативы, ряд групп, отдельные лица, часть их устала... -
У армянских оппозиционеров не осталось тем, а Киселев пришелся ко времени — депутат
«Исходя из своих интересов, наши оппозиционеры попытались получить дивиденды, у многих попросту не было темы, и Киселев прибыл в нужное для них время», - заявила... -
Ветерана Карабаха доставили в отделение за сбор денег в центре Еревана
«За то, что я принесла к зданию правительства мышь и кота, меня отвели в отделение полиции, наложили штраф. Я нигде не работаю, пенсию не получаю... -
Полиция Армении не помогла жертве изнасилования. Акция перед офисом президента
Коалиция «Против насилия над женщинами» организовала акцию протеста, чтобы заявить о допущенных в деле правонарушениях. Четверо членов Коалиции вошли... -
Сына советника мэра Еревана освободили под гарантию
Сына советника мэра Еревана, 6 июня стрелявшего в административном районе Еревана Канакер-Зейтун Самвела Котанджяна освободили под гарантию. Об этом Epress.am... -
Продажа оружия Азербайджану не должна мешать дружбе с РФ – армянский депутат
Аргументы в защиту РФ представил и другой депутат от правящей Республиканской партии Вардан Айвазян. По его словам, Россия обеспечивает энергетическую безопасность Армении... -
Стрелявший в полицейских Кюрегян арестован
Арестован Айк Кюрегян, открывший огонь по полицейским из пневматического пистолета перед зданием суда общей юрисдикции ереванских... -
Мэр Еревана предлагает увеличить время пребывания на бесплатных парковках
Тот же проект предусматривает увеличение способов выплаты пошлины за автостоянку, предоставив возможность совершать выплаты через соответствующие...