Monthly Archives: Սեպտեմբեր 2014
Միևնույն ժամանակ ԱԺ֊ի դարպասների մոտ հավաքվել են օրենքի դեմ պայքարով մի քանի հարյուր մարդիկ, ովքեր վանկարկում են «Ամոթ» և «Պայքար մինչև վերջ»... -
Պատգամավորները ցանկանում են Հանրայինով ավելի շատ հայրենասիրական հաղորդումներ տեսնել
ՀՀԿ խմբակցության որոշ պատգամավորներ գովել են հայրենասիրական հաղորդումները և առաջարկել ավելացնել դրանց քանակը: Օրինակ, ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը... -
ԱԺ֊ում առաջարկել են «բանդիտի որակավորում ունեցող Սուրիկ Խաչատրյանի» մասին հայտարարություն ընդունել
Գնահատում ենք Սուրիկ Խաչատրյանին ՀՀ Սյունիքի մարզպետի պաշտոնում վերանշանակելը որպես Սերժ Սարգսյանի ապօրինի իշխանության ներքո գտնվող խմբակի... -
ՄԻԵԴ֊ի հայաստանցի դատավորի ընտրության ընթացքը մտահոգիչ է․ հայտարարություն
Այս առնչությամբ մենք՝ ներքոստորագրյալ կազմակերպություններս և անհատներս, պահանջում ենք Հանձնաժողովին ապահովել արդար, թափանցիկ և պատշաճ... -
Նրա խոսքով՝ գործող օրենքը, որը թույլ է տալիս նախագահին ԶՈւ-ն ներքաղաքկան զարգացումների ժամանակ օգտագործել, մի շարք հակասություններ ունի... -
Ընտանեկան բռնության դեպքերը շատանում են, իսկ կանխարգելիչ օրենքը չի ընդունվում
Թվերը դեռ չեն նկարագրում ողջ պատկերը, քանի որ ոչ բոլոր ֆիզիկական բռնության ենթարկված կանայք են դիմում ոստիկանություն, ինչպես նաև բռնությունը ոչ միայն ֆիզիկական է... -
Պնակալեզ, ծաղրածու․ Թուրքիայում հայազգի լրագրողները ճշտում են իրենց դիրքերը
Ծաղրածուները գոնե երեխաների են ծիծաղեցնում։ Խեղկատակները զվարճացնում են նրանց, ովքեր հրամայում են սպանել երեխաներին․․․ -
ՀՀ վարչապետից պահանջում են հանրաքվեի դնել ԵՏՄ֊ին Հայաստանի միանալու հարցը
Բացի դա, «Իրազեկ Քաղաքացիների Միավորում»֊ը թվով 15 դիմումներ ուղարկվել է Ազգային Ժողովի խմբակցությունների ղեկավարներին և այլ պատգամավորներին... -
ՀԱԿ֊ը պատրաստ է օգնել ձեռնարկատերերին նոր օրենքի դեմ պայքարում
Հայ Ազգային Կոնգրեսը ողջունում է իրենց իրավունքների համար պայքարի դուրս եկած քաղաքացիներին և պատրաստ է սատար կանգնել մանր ու միջին բիզնեսի... -
Ռուսական կապիտալով ընկերությունը ՀՀ֊ում բիզնես է անում էկոլոգիական խնդիրների հաշվին․ փորձագետ
Ասիական զարգացման բանկը 25 միլիոն դոլլարի վարկ է հատկացրել Սևան-Հրազդան կասկադի վերակառուցման համար «ՌուսՀիդրո» ընկերությանը...

Monthly Archives: Сентябрь 2014
То же самое мы наблюдали в российской Госдуме и Совете федерации в связи с Украиной. Нужны продуманные передачи, которые вселяли бы... -
Депутат предлагает парламенту Армении принять заявление о «губернаторе֊бандите»
В проекте говорится, что Сурик Хачатрян наделен достаточно серьезными «привилегиями» за услуги, которые он предоставляет Сержу Саргсяну и его своре, в частности, в виде обеспечения продления... -
Законопроект об объявлении чрезвычайного положения снова в парламенте Армении
«Для приказа президента о применении ВС должен быть один из трех случаев: атака на государство, реальная опасность атаки, объявленная... -
Число случаев насилия в армянских семьях растет, а предотвращающий закон не принимают
Кажоян отметила, что эти цифры не дают полную картину, так как не все подвергшиеся физическому насилию женщины обращаются в полицию, кроме того... -
«Шуты, лизоблюды». В Турции журналисты-армяне спорят об отношении к властям
«Клоуны хоть детей смешат. Шуты развлекают тех, кто распоряжается убивать детей», - написал Багдат, намекая на приказ Эрдогана открыть... -
Оппозиционная партия готова помочь армянским торговцам в борьбе с новым законом
Армянский национальный конгресс приветствует вышедших на борьбу за свои права граждан и готов поддержать представителей малого и среднего... -
От премьера требуют поставить на референдум вопрос вступления Армении в ЕАЭС
Кроме того, «Объединение осведомленных граждан» отправило 15 заявлений руководителям парламентских фракций и другим депутатам... -
Компания с российским капиталом делает бизнес за счет экологии Армении – эксперт
Арам Григорян, в свою очередь, заявил, что компания, у которой 100%-ый российский капитал, делает бизнес в Армении за счет... -
Таможенный пункт между Арменией и Карабахом приведет к серьезным политическим последствиям – мнение
По его словам, до подписания договора власти Армении вместе с другими сторонами переговоров должны найти такие решения и формулировки... -
Полицейский, препятствовавший работе армянского журналиста, ушел из системы
«АЖ» также отмечает, что по делу Шанта Арутюняна и друзей Геворгян проходит в качестве пострадавшего. В этом же статусе он...