Daily Archives: Նոյեմբեր 20, 2014
Այսօր 12։45-ին հայկական կողմի հետ փոխհրաձգության ժամանակ սպանվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայող, 19-ամյա Ռուստամ... -
Ոստիկանությունն առաջարկում է վերացնել համակարգում ծառայության անցնելու որոշ սահմանափակումներ
Մյուս պարզեցումները վերաբերում են ոստիկանության աշխատողների տարիքային շեմերին: Առաջարկվում է սահմանել ոստիկանական համակարգում աշխատելու․․․ -
ԱԺ֊ում տապալվեց «կասկածելի օրինագծի» ընդունումը
Բիշարյանի խոսքով՝ օրինագծում անվստահելի էր այն մեխանիզմը, որով կառավարությունը նախատեսում էր անձնական տվյալները հավաքել... -
ՀՀ ԱԺ֊ում մերժվել է Թուրքիայում հույների, ասորիների, եզդիների ցեղասպանությունը դատապարտելու նախագիծը
«Շուրջ 20-ամյա անկախ Հայաստանի Հանրապետությունը պետական ճանաչում և դատապարտում չի հայտարարել Օսմանյան կայսրության և նրա իրավահաջորդ... -
«Ռազմական գաղտնիք» կամ երկիրը պետք է ճանաչի իր «հերոսին»․ ուղղաթիռը խոցած զինվորի մասին
«Սկզբնական շրջանում էյֆորիա էր տիրում, թե՝ «ուռա, խփեցինք», Youtube֊ում տեղադրվեց ու տարածվեց տեսանյութ, որը զինվորը նկարահանել էր բջջային հեռախոսի... -
Ինչու են Քաղծառայության խորհրդում բարձր պաշտոնների համար մրցույթները փակ անցկացվելու
Իրավաբանների խոսքով՝ այս բոլոր խոչընդոտները վկայում են, որ դիտորդությունը հանձնաժողովի համար վտանգավոր է․․․ -
Խաղաղ լուծում ղարաբաղյան հակամարտությանը․ Պետդեպն ավելին ասելու ոչինչ չունի
«Մենք գիտենք, որ արգելել են ԵԱՀԿ-ի ներկայացուցչի այցը։ Եվ մեր դիրքորոշումը չի փոխվել։ Սա մեկ անգամ ևս հիշեցնում է բոլոր կողմերին Լեռնային․․․ -
ՀՀ֊ում Ֆրանսիայի դեսպանատանը տեղյակ չեն օրենքներից, պնդում է ԵԽ֊ում աշխատող կինը
Փաստորեն այն հանգամանքը, որ երեխան մեկ տարեկան է, կրծքով է կերակրվում և ինքնուրույն չի կարող հոգալ իր առօրյա հոգսերը, բավական պատճառ չէ մոր․․․ -
Սուրիկ Խաչատրյանը հացը չի էժանացրել, պնդում են Գորիսում․ «Հայկական ժամանակ»
Երեկ Գորիսում «ՀԺ»-ի թղթակցի կատարած հարցման ընթացքում պարզվել է, որ գորիսեցիները ոչ միայն տեղյակ չեն այսպես ասած հացի էժանացումից․․․ -
Նախարարների բիզնես դասի տոմսերը թանկ են նստում պետբյուջեի վրա․ «Ժողովուրդ»
ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանի Երևան֊Մոսկվա֊Դյուսելդորֆ֊Մոսկվա֊Երևան ավիատոմսի համար պետբյուջեից վճարվել է 1 միլիոն 474 հազար դրամ...

Daily Archives: 20 ноября, 2014
«20 ноября в 12:45 в результате обстрела с армянской стороны, на посту был убит солдат Рустам Азизов, 1995 года рождения», - со ссылкой на Минобороны... -
Полиция Армении предлагает устранить ограничения перехода на службу в системе
Люди, не имеющие квалификации, получат возможность работать не только на должностях младшей и средней группы, но и занимать высокие... -
Армянский парламент сорвал принятие «сомнительного законопроекта»
По мнению парламентария, изучением закона должна заняться и Служба нацбезопасности, потому что подобные законы ставят под сомнение... -
Парламент Армении отклонил проект осуждения геноцида греков, ассирийцев и езидов в Турции
«Независимая около 20 лет Республика Армения не заявила о государственном признании и осуждении геноцидной политики Османской империи... -
«Военная тайна» или страна должна знать «героя». О том, кто сбил армянский вертолет
- Мы получили инструкцию уничтожить их, если они приблизятся к нашим позициям. Вертолеты быстро приближались,.. -
Наблюдатели недовольны конкурсами на высокие гражданские должности в Армении
«Наше присутствие в какой-то степени мешает проведению формального конкурса. Фиксируются интересные факты, к примеру, когда претендент... -
Важность мирного урегулирования: Госдепу больше нечего сказать по Карабаху
«Мы знаем, что визит представителя ОБСЕ запрещен. И наша позиция не изменилась. Это еще раз напоминает всем сторонам важность... -
В посольстве Франции в Армении не дружат с законами – сотрудник СЕ
«Фактически, то обстоятельство, что ребенку один год, его кормят грудью и заботиться о себе самостоятельно он не может, не является достаточным основанием... -
Жители Сюника утверждают, что губернатор не снижал цены на хлеб — «Айкакан жаманак»
«Насколько я помню, 8 месяцев назад хлеб стоил 220 драмов, потом – 200, после чего никаких изменений не было даже в весе», - сообщил... -
Авиабилеты бизнес-класса для армянских министров дорого обходятся госбюджету – газета
На билет Ереван-Москва-Дюссельдорф-Москва-Ереван для министра финансов Гагика Хачатряна из госбюджета страны заплатили 1 млн. 474...