Daily Archives: Դեկտեմբեր 13, 2016
«Եթե մարդու իրավունքները խախտվել են, հնարավոր չէ, որ նա բարոյական վնաս կրած չլինի։ Իսկ մեզ մոտ ոչ նյութական... -
Ապրիլյան քառօրյայի պատասխանատուները գումար են հավաքում «1000 դրամների» օրինագծով․ Փոստանջյան
Այս հրեշավոր ծրագրի պատճառով, այն ծնողը, ում երեխան մահացել է ոչ կանոնադրական հարաբերությունների... -
«Աշտարակ կաթի» աշխատակիցները պահանջում են չվճարված աշխատավարձերը
«Մեր իրավաբանին հարցնում ենք գործարանի կարգավիճակը, ասում ա՝ հայտնի չի։ Ասում ենք՝ իրա՞նք են մեր իրավահաջորդը, ասում ա՝ հայտնի չի... -
Ինչից է վախենում հայկական պետական համակարգը
Լուծումներից մեկը կարող է լինել մի իրավիճակ, որում չկա պետություն: Մարդ ինքն է կառավարում իր տարածքը: Պատանիները պիտի հորիզոնական հարաբերությունները... -
Պետության գործառույթը դնում են քաղաքացու վրա․ ԱԺ֊ն կրկին քննարկում է «1000 դրամների» օրինագիծը
«Մենք ասում ենք՝ չի կարելի պետության հիմնական ֆունկցիան դնել քաղաքացու վրա։ Պետության պարտքն է մոնոպոլ ձևով.. -
2017-ին ՀՀ կառավարությունը տասնյակ միլիոնավոր դոլարների գրանտ է ստանալու
Եվրոպական ներդրումային բանկի աջակցությամբ իրականացվող Հյուսիս-Հարավ տրանսպորտային ... -
Բանտի աշխատակիցները կրկին ծեծել են հիվանդ կալանավորին, որ էլ չբողոքի
- Նախորդ անգամ, երբ նրա դեմքին հարվածել էին, մինչև այսօր ոչ մի բան չի պարզվել։ Հենց այդ անպատժելիությունն է բերել նրան, որ կրկնվել է այդ բռնությունը, և այս անգամ ավելի դաժան ձևով․․․ -
Արյունաքամ լինող կալանավորին տանջում են «Նուբարաշենում»
Նա արյուն է փսխում, ունի կերակրափողի էրոզիա և ճաք, որովայնային գծային ճողվածք, գլխապտույտներ և սրտխառնոց, Բեխտերևի հիվանդություն... -
Քաղաքացիական հռչակագիր․ «Մերժում ենք հանրային մասնակցության ճնշման ցանկացած փորձ…»
«Իշխանություններն աննախադեպ դաժանությամբ ճնշում են քաղաքացիական հասարակությանը, որը պայքարում է հանուն ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների, բնապահպանական և սոցիալական արդարության: Բազմաթիվ երկրներում իշխանությունները...

Daily Archives: December 13, 2016
Authorities Imposing Their Duties on Citizens; Armenian Parliament Continues Debates on ‘1000 Drams’ Bill
Before her speech, Postanjyan had a brief altercation with ANC lawmaker Nikol Pashinyan, who had voted for the bill during the first reading and spoke positively of the initiative again during the debate today... -
Employees of Bankrupt Armenian Dairy Producer Demand 6 Months’ Unpaid Salaries
Ashtarak Kat, previously owned by former non-partisan lawmaker Ashot Apoyan, stopped production briefly in November because of a large amount of accumulated debt. The company has since been acquired... -
Armenia’s Government Will Receive Grants Worth $65 Million in Coming Year
In 2017, it is also envisaged to receive targeted support reaching 21.8 billion AMD. This group of financial assistance includes the official grants connected to jointly implemented projects. The amount... -
Inmate Beaten and Threatened by Yerevan Prison Officers
The lawyer added that authorities have done nothing to punish those responsible for the previous instances of violence against Gevorgyan, and she was therefore not very hopeful about this case either... -
Seriously Ill Yerevan Inmate Deprived of Proper Medical Care, Lawyers Claim
Erebuni doctors diagnosed Sargsyan with esophageal erosion and ulcers, and a number of other gastrointestinal problems. The inmate was recommended to undergo a drug treatment and taken back... -
Three Armenian Opposition Parties Join Forces Ahead of Parliamentary Elections
"The alliance will strive for the formation of the European model of a democratic, rule-of-law, and social state in Armenia, with the best national characteristics and interests," the memorandum said.