Daily Archives: Նոյեմբեր 8, 2018
Շատ հաճախ նրանք ապրում են ուղղակի ահավոր պայմաններում, ինչը ազդեցություն է ունենում նրանց ինչպես սոցիալական ինտեգրման, այնպես էլ ֆիզիկական և մենտալ․․․ -
Նոյեմբերի 8-ին՝ ժամը 18:00-ի դրությամբ, ազատ է արձակվել 421 դատապարտյալ, որից 20-ը՝ օտարերկրյա քաղաքացի
2018 թվականի նոյեմբերի 6-ից ուժի մեջ մտած «Էրեբունի-Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի և Հայաստանի Առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի․․․ -
Ուրցաձորցիներին հաջողվեց պաշտոնից զրկել «մինչ այդ էլ» հարուստ գյուղապետին
«Մենք էդ ազատությունը արդեն ապրիլյան հեղափոխության ժամանակ կերտել էինք մեր ձեռքերով, ու էսօր երիտասարդներով․․․ -
Մագասում հանրահավաքները դադարել են, Չեչնիայի հետ վեճը՝ ոչ
Խնդիրը փորձել են հարթել դաշնային Հյուսիսկովկասյան դաշնային շրջանում ՌԴ ղեկավար Վլադիմիր Պուտինի լիազոր ներկայացուցիչ, հատուկ ծառայությունների գեներալ․․․ -
Նոր որոշում բանակից խուսափած և հետախուզման մեջ գտնվողների համար
- Ում 27 տարին լրանում է մինչեւ 2018 թվականի դեկտեմբերի 1-ը, հնարավորություն կունենան ամեն բաց թողնված զորակոչի համար վճարելով 200 հազար դրամ (ընդհանուր 3 միլիոն 600․․․ -
Անժամկետ գործադուլ․ Ողջ Հայաստանով դադարեցվել է երկաթուղու աշխատանքը
- Փաստացի համաձայնության չենք եկել, շարունակվելու ա էս վիճակը մինչև մեր գումարները տան։ Դա ամբողջ երկաթգծի որոշումն ա։ Ոչ միայն մեքենավարների գումարն են կրճատել․․․ -
ԵՊՀ ուսխորհուրդը խախտումներով է գործում․ Պայքարը շարունակվում է
Հաջորդ հավանական խախտումը և/կամ բացթողումը ԵՊՀ ՈՒԽ կանոնադրության հաստատված չլինելու փաստն է։ Ուստի, խնդրում եմ ինձ տեղեկացնել՝ արդյոք նախարարության կողմից հաստատված է․․․ -
Մեղադրանք է առաջադրվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ֊ի ևս երկու նախկին աշխատակցի
քրեական գործի նախաքննությամբ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել՝ արձանագրված չարաշահումներին «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն․․․ -
ՀԿ-ների մասին նոր օրինագծից տոտալ վերահսկողության հոտ է գալիս
Ինչո՞ւ նույն հարցը չի տրվում Հայ առաքելական եկեղեցուն, որը ևս դրամաշնորհ է ստանում և բիզնես իրականացնում․ Թե՛ գույքահարկի, թե՛ եկամտահարկի, թե՛ ԱԱՀ, թե...

Daily Archives: 8 ноября, 2018
Жители Урцадзора разделились на два лагеря. Часть хочет нового главу села, другая требует вернуть старого. Оппозиционеры указывают на упущения Андреасяна... -
Бессрочная забастовка парализовала работу железной дороги в Армении
«Вчера к нам прибыл главный инженер нашего управления, прошли переговоры, к общему знаменателю мы не пришли. Говорят... -
При подавлении бунта в Таджикистане растреляли 20 заключенных
Стрельбу якобы начал один из заключенных, член экстремистской группировки «Исламское государство», который разоружил охранника. На всех дорогах города, а также трассах, ведущих в Узбекистан и Киргизию... -
Предъявлено обвинение еще двум бывшим сотрудникам ереванской больницы
Ранее структура заявила о полученных фактах злоупотреблений со стороны Ара Минасяна - бывшего директора учреждения, свата Сержа Саргсяна... -
Новый законопроект об общественных организациях чреват тотальным контролем
Фактически, уполномоченный госорган получает дополнительные возможности для вмешательства в деятельность общественных организаций... -
В Магасе перестали митинговать, но спор с Чечней не исчерпан
- Если будет необходимость в выходе на улицу, то нам не составит никаких проблем собрать столько же людей, сколько уже стояло. Даже в случае, если акция не будет санкционирована. -
У партии Сержа Саргсяна втрое больше финансовых и имущественных ресурсов, чем у всех остальных вместе взятых
Декларации указывают на то, что у Республиканской партии Армении втрое больше финансовых и имуществленных ресурсов, чем у всех действующих...