Daily Archives: Փետրվար 13, 2020
Նրա խոսքով, իր իմացած կոռուպցիոն գործարքների մասին մանրամասները կլինեն բրիտանական Times պարբերականին տված իր հարցազրույցում: -
Ինչու էր պետք ոչնչացնել Դրեզդենը 1945 թվականին
Ի տարբերություն դեսանտային գործողությունների, այս դեպքում բարդ է գնահատել գործողության նշանակությունը պատերազմի հաղթանակի գործում։ -
Ադրբեջանը պարտվեց «Ստրուկի օրվա» կապակցությամբ շնորհավորանքի հեղինակներին
ՄԻԵԴ֊ը բավարարել է երիտասարդների բողոքը կտտանքների, անօրինական հետախուզումների, նախադատական ձերբակալության, անմարդկային վերաբերմունքի մասին։ -
Օբյեկտներում ծխելուն մնաց երկու տարի (թարմացված)
2022-ից կարգելվի ծխելը հանրային փակ վայրերում, 2024-ից ուժի մեջ կմտնի միատեսակ փաթեթավորման պահանջը։ -
Կընդլայնվի սովետական խնայբանկում փոշիացված ավանդների փոխհատուցման շրջանակը
․․․ավանդների փոխհատուցման իրավունք վերապահել նաև 1935 և 1936 թվականներին ծնված անձանց: -
Ծնողական իրավունքներից հրաժարվելուն հակելու կամ հարկադրելու համար կպատժեն մինչև ազատազրկում
Առողջական խնդիրներ (հատկապես Դաունի համախտանիշ) ունեցող նորածինների ծնողներին, հատկապես մայրերին, վիճակի խոցելիությունից․․․ -
Միաժամանակ 4 գերատեսչություններ խախտել են կալանավորի իրավունքները․ ՄԻՊ
․․․կալանավորը ունեցել է հոգեկան առողջության խնդիրներ և ՁՊՎ տեղափոխվելուց հետո հնարավորություն չի ունեցել ստանալ իրեն ցուցված բուժումը -
Ղարաբաղում զոհված երկու զինվորների դեպքերը քննվում են որպես ինքնասպանություն
․․․ երկու զինծառայողների մահվան դեպքերով քրեական գործեր են հարուցվել՝ ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով։

Daily Archives: 13 февраля, 2020
«Пробелы в действующем законодательстве позволяют, чтобы проводимая в Армении агрессивная реклама... -
Армянское правительство снизило возрастной порог для компенсации советских вкладов
Правительство расширило пределы компенсации за вклады в республиканском банке (сбербанке) советской Армении до 10 июня 1993 года... -
Азербайджан проиграл авторам поздравления с «Днем раба»
Евросуд признал нарушение прав активистов по статьям: 3 (запрет пыток), 5 (право на неприкосновенность), 10 (свобода выражения) и 18 (предел использования ограничения прав). -
В Армении ужесточат наказание за принуждение или склонение к отказу от родительских прав
Немало заявлений граждан о том, что, воспользовавшись их уязвимостью, родителей, особенно матерей... -
Сразу 4 ведомства в Армении одновременно нарушили права арестанта — Омбудсмен
«Более того, в конкретном случае служба скорой медицинской помощи не приняла достаточных мер для оказания надлежащей психиатрической... -
Дела о смерти военнослужащих в Карабахе расследуются как самоубийство
12 февраля 20-летний младший сержант Тигран Мхоян и его сверстник рядовой Тигран Манвелян получили... -
Долго замалчивать ситуацию в армянской армии не удастся
Неверно взваливать всю ответственность на офицеров. Что для этих же офицеров сделало государство? Имеет...