Monthly Archives: Հուլիս 2023
- Հենց այդ թեման բացվում է, անգամ եթե ուսանողների մասին չենք խոսում, այլ ինչ-որ գրողի մասին, որը գեյ է եղել․․․ -
Դիրիժորից և նախկին դեսպանից բացի նաև գործարարի են կալանավորել
Սիմֆոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի և նրա հոր՝ Իսրայելում Հայաստանի նախկին դեսպան Արմեն Սմբատյանի գործով քիչ առաջ կալանավորել են նաև գործարար Արմեն Պետրոսյանին։ Հուլիսի 29-ին ձերբակալված հայր և որդի Սմբատյանների դատը երեկ էր՝ խափանման միջոց է կիրառվել 2 ամսով կալանավորումը։ Նույն խափանման միջոցն է ընտրվել նաև բիզնեսմենի նկատմամբ։ Երեքն … -
Դեպի խաղաղություն
Պուտինը ատում է Փաշինյանին։ Դա ազդում է արցախյան խնդրի վրա, Կրեմլը անընդհատ դեմ է տալիս Երևանի անօգնականությունը։ Քոչարյանը մտածում է, որ Պուտինը իրեն չի ատում․․․ -
Փոխգնդապետի մահվանից հետո քննում են բժիշկներին․ մարզպետի օգնականը բանտում է
Փորձելու են պարզել՝ փոխգնդապետի մահը բժշկական սխալի՞, թե՞ Տրդատ Սարգսյանի օգնականի բռունցքի հարվածի հետևանք է -
Լաչինից առևանգված արցախցուն ձերբակալել են և տարել Բաքու․ նա ծանր հիվանդ է
Բաքուն հայտարարել է, թե նա մեղադրվում է Ղարաբաղյան առաջին պատերազմի ժամանակ․․․ -
Խոշտանգված Առաքելյանը, ըստ ՔԿ-ի, Skype-ով մարդ է հանվացրել
Հայ ազգային կոնգրեսի նախկին ակտիվիստ Տիգրան Առաքելյանը կալանավորվել է՝ մի խումբ անձանց կողմից, նախնական համաձայնությամբ, խոշոր չափերով շորթում կատարելու և դատավորին արատավորող տեղեկությունների հրապարակմանն օժանդակելու մեղադրանքով, հայտնում է Քննչական կոմիտեն: Ավելի վաղ Առաքելյանը հայտարարել էր, որ Քննչական կոմիտեի երևանյան վարչության աշխատակիցները, այդ թվում՝ անձամբ Քննչականի պետ Արգիշտի Քյարամյանը, խոշտանգել են … -
Քննե՛ք լեյտենանտ Նազարյանի սպանությունը
Արտակ Նազարյանի մայրն ու քույրը պահանջում են վերջապես հաշվի առնել նոր և վաղուց ի հայտ եկած հիմքերը և քննել լեյտենանտի սպանությա՛ն վարկածը -
Զինվորին սպանել են, ավագը ինքնասպանություն է բեմադրել․ ՔԿ
Զինծառայող Մուրադ Գրիգորյանի սպանության համար մեղադրանք է առաջադրվել նրա համածառայակցին, ժամկետայինը կալանավորվել է։ -
27 Հուլիս
Բաքուն շարունակում է իր էշը քշել
Ըստ Բաքվի, Հայաստանը ուտելիքով «հարձակվել է» Ադրբեջանի վրա, ըստ Երևանի՝ Ադրբեջանը ցինիկանում է -
Վարկածը՝ ինքնասպանություն․ հրազենային վիրավորումից զինծառայող է մահացել
Հուլիսի 26-ին՝ ժամը 16:30-ին, հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Մուրադ Սերյոժայի Գրիգորյանը

Monthly Archives: Июль 2023
Военный из Гюмри находился в реанимации в бессознательном состоянии с 2019 года, он был подключен к аппарату... -
Арестованы экс-посол Армении в РФ и Израиле, его сын и бизнесмен
Накануне состоялось заседание суда: в качестве меры пресечения в отношении всех троих избран арест на 2 месяца... -
Расследуйте убийство лейтенанта Назаряна
Евросуд зафиксировал множество процессуальных нарушений, совершенных внутригосударствленными инстанциями... -
Похищенного в Лачине тяжело больного задержали и увезли в Баку
Позже, согласно карабахскому Омбудсмену, азербайджанцы увезли похищенного в неизвестном направлении, его... -
Жертва пыток и бывший политактивист раздевал людей в Скайпе — СледКом Армении
Бывший активист Армянского национального конгресса (возглавляет первый президент Левон Тер-Петросян) Тигран Аракелян арестован по обвинению в вымогательстве группой лиц по предварительному сговору в крупном размере и пособничестве обнародованию данных, порочащих судью, сообщает Следственный комитет. Ранее Аракелян заявил, что его пытали сотрудники ереванского следственного управления СК, в том числе — лично … -
Баку продолжает гнуть свою линию
По части заявлений Гаджиева Боррель отметил: "Мы приняли к сведению готовность властей Азербайджана поставлять товары через... -
Если не могут войти в наше положение, пусть окажутся на нашем месте
"Если люди не входят в наше положение, если они неспособны сопереживать, пусть окажутся на нашем месте... -
Как бы поступила моя сестра-шушинка
- На самом деле, - говорит она мне, - сейчас тем, кому и раньше приходилось несладко, стало еще тяжелее... -
Сидячая забастовка завершена, планка понижена. Из Еревана отправляют гуманитарку
Первой реакцией стало решение правительства Республики Армения отправить сегодня в Арцах большую гуманитарную... -
Сергей Лавров говорит о понимании армянской стороны
Рассчитываем, что процесс переговоров продолжится. Понимаем интерес и армянской, и азербайджанской стороны...