Daily Archives: Փետրվար 24, 2011
Մեկ ժամ առաջ բաց էին թողել աղջիկներին, իսկ տղաներին տեղափոխել էին նարկոդիսպանսեր հետազոտման համար: Մի քանի րոպե առաջ նրանց բերել են ոստիկանության շենքի... -
ՀԱԿ-ի ակտիվիստ երիտասարդներից մի քանիսին բաց են թողել ոստիկանությունից
Մի քանի ժամ առաջ թռուցիկներ բաժանելու պահին բերման էին ենթարկվել ՀԱԿ ակտիվիստներ Արեգ և Սարգիս Գևորգյանները, Սահակ Մուրադյանը -
ՀԱԿ ակտիվիստները՝ ոստիկանությունում. մոտ 100 մարդ հավաքվել է շենքի մոտ
Հավաքված մարդիկ սպասում են ոստիկանության բաժնում գտնվող Հայ ազգային կոնգրեսի ակտիվիստներին, ում ավելի վաղ բաժին բերման էին ենթարկել մարդիկ... -
Ընտրվեց Մանկավարժական համալսարանի ռեկտորը
Այսօր տեղի է ունեցել Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի խորհրդի նիստ, որը վարել է վարչապետ... -
Քաղաքացիական հագուստով անձինք բերման են ենթարկել ՀԱԿ-ի ակտիվիստներին
Նա նշել է, որ այնուհետև երիտասարդներին նստեցրել են մեքենաները և տարել են ոստիկանության Կենտրոնի բաժին: -
Մի գրպանից մյուս գրպանը. վարորդները դժգոհ են կառավարության որոշումից
«Նրանք այդպես էլ չկամեցան հասկանալ մեր խնդիրներն ու պահանջները, ըստ էության, բացառեցին որևէ երկխոսություն, հրաժարվեցին այս հարցի... -
Քադաֆին վստահեցնում է, որ երբեք չի ղեկավարել Լիբիան
«Ինչո՞ւ եք ցանկանում երկիրը հանձնել Բեն Լադենին»,- հարցրել է երկրի ղեկավարը` վստահեցնելով, որ ինքը ամենևին էլ բռնակալ չէ և անգամ իրականում երբեք... -
Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը հրաժեշտ տվեց Սերժ Սարգսյանին
«Այն պահից, երբ Դուք ստացաք Հարավային Կովկասում Եվրամիության ներկայացուցչի մանդատը, կարծում եմ` մեր հարաբերությունները, քաղաքական երկխոսությունը... -
Հայտնի գրողի հայտարարությունները Բերլուսկոնիի մասին սկանդալ են առաջացրել Իտալիայում
«Ինտելեկտուալ տեսանկյունից, զուգահեռներ կարելի էր անցկացնել Հիտլերի հետ: Նա նույնպես իշխանության է եկել ազատ ընտրությունների արդյունքում»,- ասել է Էկոն... -
«Մարիաննայից» գների բարձրացման վերաբերյալ բացատրություններ կպահանջեն
Հանձնաժողովն այսօր որոշում կայացրեց ուսումնասիրություն սկսել «Դուստր Մարիաննա» ընկերության գործունեության նկատմամբ` տնտեսվարողից պահանջելով...

Daily Archives: February 24, 2011
"Free citizens of the Republic of Armenia, subject to violence by special police units on Mar. 1, 2008, in Liberty Square, did not retreat, but united... -
Criminal Case Launched Against School Principal who Cursed and Scratched Student
According to an article published by local daily 168 Zham ("168 Hours"), A. Harutyunyan, a former grade 10 student at no. 2 high school in... -
Julian Assange Loses Case, to be Extradited to Sweden
The Wikileaks founder has lost the case, and is to be extradited to Sweden in 10 days. Assange has seven days to appeal the verdict. -
Armenian Citizens Can Now Travel to Argentina Sans Visa
Armenia's government today officially signed the visa exemption protocol which will allow Armenia's and Argentina's citizens visa-free... -
Armenia’s Opposition Wants a Regime Change, Not a Revolution
It's democracy that has to save Karabakh and Armenia, said Pan-Armenian National Movement (HHSh) party leader Aram Manukyan.... -
Manukyan Wants to Rally ‘Passive’ Opposition Supporters on March 1
HHSh (Pan-Armenian National Movement) party leader Aram Manukyan said his party will try as much as possible to mobilize the people... -
Emigration Leads to Homosexuality, Breakdown of Families in Armenia: Opinion
The situation in Armenia leads to the loss of Karabakh and democracy, to price increases and emigration, said Pan-Armenian... -
Karapetyan Denies Being a ‘Government Project,’ Says He Won’t Cooperate with HHSh
People's Party leader Tigran Karapetyan has already presented his list of 18 demands to Armenian President Serzh Sargsyan, sending... -
Armenian Blogger on Abrahamyan’s Homophobia and Oskanian’s Hypocrisy
Vartan Oskanian was Armenia’s foreign minister during 1 March 2008 bloody crackdown on the opposition in the aftermath of falsified... -
Police Found, Destroyed Bombs Outside Georgian TV Station
Police found and destroyed three explosive devices outside the premises of Imedi television station in the Georgian capital Tbilisi's Digomi...