Daily Archives: Ապրիլ 1, 2011
«Դիվանագիտության մեջ պահն ամեն ինչ է: Այդ ակնհայտ ճշմարտությունը ես կրկին հասկացա Քի-Վեսթում տեղի ունեցած... -
ՀՀ օմբուդսմենը բացատրել է դատավորներին ` ինչպիսին կարող է լինել լրագրողը
«Քաղաքական գործիչները պետք է առավել հանդուրժող վերաբերմունք ունենան մամուլի քննադատության նկատմամբ... -
Հայաստանում Վրաստանի նոր դեսպանը խոստանում է խորացնել հայ-վրացական կապերը
Չնայած մեր շատ լավ հարաբերություններին, երկկողմ կապերի ամրապնդման ու զարգացման մեծ ներուժ կա, և իմ ու նախագահ Սաակաշվիլիի խնդիրը... -
Մարդ իրա բարոյականության համապատասխան է կատակ անում. դատախազության մեկնաբանությունը
«Այդ տեղեկատվության սկզբնաղբյուրը եղել է Slaq.am կայքը` հանձինս Մենուա Հարությունյանի, իսկ այդ մարդը ավելի լավ կանի` իր կերպարի վերաբերյալ կատակներ անի... -
Բոսնիային զրկեցին Եվրոպայի առաջնությանը հանդես գալու իրավունքից
«ՖԻՖԱ-ն և ՈՒԵՖԱ-ն խորապես ցավում են տեղի ունեցածի համար, բայց սա անխուսափելի որոշում է»,- ասված է համատեղ հաղորդագրության մեջ... -
1 կմ երկարությամբ լողավազանն ընդգրկվել է Գիննեսի ռեկորդների գրքում
Լողավազնը լցնելու համար 2,5 միլիոն լիտր ջուր է անհրաժեշտ, որը վերցվում է Խաղաղ օվկիանոսից: Այս լողավազանի կառուցման համար 1,5 մլրդ դոլար է... -
«Քեռին եկավ մեր բակը». Ազատության հրապարակը մաքրեցին ատրակցիոններից
Epress.am-ի հետ զրույցում Երևանի քաղաքապետարանի հասարակայնության և կապերի բաժնից այս հանգամանքը բացատրել են նրանով, որ հրապարակում տեղակայված բատուտը... -
Ադրբեջանում հեղափոխությունը չի անցնի չայխանայի սահմաններից
Ադրբեջանն այն երկիրը չէ, որտեղ կարող է հեղափոխություն տեղի ունենալ: Իրականությունը ցույց է տալիս, որ մեր ազգը ուրախ կլիներ, եթե որևէ մեկն իրենց փոխարեն... -
Ռուսաստանում «ցասման օրը» կդիմավորեն սև հագուստով և ակնոցներով
Ձախ ճակատ» շարժման ղեկավարը կոչ է արել հանրահավաքի պոտենցիալ մասնակիցներին իրենց հետ սև գույնի որևէ իր բերել: Նրա խոսքով` դրանք «սև նշանները» կլինեն... -
Մեդվեդևը դեմ չէ ղարաբաղյան հարցում վերջակետ դնելուն, զգում է փորձագետը
«Սա արդեն այլ պետություն է, որի քաղաքական նպատակները, առնվազն երկրի սահմաններին, պայմանավորված են տնտեսական ներուժով: Ռուսաստանը ներկայումս կարող է գնել...

Daily Archives: 1 апреля, 2011
Сравните это с войной на Кавказе, который большинство людей даже не могут показать на карте, и где основные сражения закончились с соглашением о прекращении огня 1994 года... -
Шутка – не шутка – шутка про Генпрокурора Армении
«Первоисточником этих слухов стал сайт Slaq.am в лице Менуа Арутюняна, а он пусть лучше шутит о себе. Каждый должен шутить в силу своей воспитанности и моральности... -
«Дядя пришел к нам во двор, ту-лу-лу, ту-лу-лу…». Что происходит в центре Еревана (ВИДЕО)
На месте традииционного с конца 80-х годов места акций протеста в Ереване убрали все аттракционы. В эти минуты здесь завершается концерт ансамбля Ассоциации старожилов... -
Боснию исключили из Чемпионата Европы
Высший футбольный орган не устраивает непрозрачная ситуация с руководством местной федерации, которую фактически возглавляют сразу три президента. ФФБГ должна была... -
«Он что, войну начнет?». Армянский депутат не боится освобождения экс-коллеги
«У меня нет таких точных данных о Николе Пашиняне и Сасуне Микаеляне, но считаю, что и их сроки подходят к условному освобождению. До них тоже дойдет очередь, между... -
Ереванцам объяснили, откуда берется цена на воду и где утекает ее половина
«Наш опыт показывает, что в многоквартирных домах бывает потеряно около 50% – в отрезке от общего водомера до потребителя. Но до счетчика есть отрезок, который не принадлежит... -
Автора «Х*Я» в плену у ФСБ» избили в милиции. Его маленький сын в больнице
«В отделе, мне показалось, было жестче. Милиционеры снимали меня на свои мобильные телефоны, не представлялись, не давали воды, не говорили, что с сыном... -
Революция в Азербайджане не выйдет за пределы чайханы
В целом же Азербайджан - не та страна, в которой возможна революция. Реалии показывают, что наши люди были бы рады, чтобы кто-то решил их проблемы за них... -
Армянские журналисты заставили депутата сознаться
«Разве такое показывали? Не вижу в этом ничего опасного. Бывает, например, кто-то из нас опаздывает, звонит и просит, чтобы воспользовались его карточкой... -
Первый депутат-транссексуал может появиться в турецком парламенте
Глава Ассоциации защиты и помощи, культурной деятельности геев, лесбиянок, транссексуалов и трансвеститов, именуемый в народе как...