Daily Archives: Ապրիլ 1, 2011
«Դիվանագիտության մեջ պահն ամեն ինչ է: Այդ ակնհայտ ճշմարտությունը ես կրկին հասկացա Քի-Վեսթում տեղի ունեցած... -
ՀՀ օմբուդսմենը բացատրել է դատավորներին ` ինչպիսին կարող է լինել լրագրողը
«Քաղաքական գործիչները պետք է առավել հանդուրժող վերաբերմունք ունենան մամուլի քննադատության նկատմամբ... -
Հայաստանում Վրաստանի նոր դեսպանը խոստանում է խորացնել հայ-վրացական կապերը
Չնայած մեր շատ լավ հարաբերություններին, երկկողմ կապերի ամրապնդման ու զարգացման մեծ ներուժ կա, և իմ ու նախագահ Սաակաշվիլիի խնդիրը... -
Մարդ իրա բարոյականության համապատասխան է կատակ անում. դատախազության մեկնաբանությունը
«Այդ տեղեկատվության սկզբնաղբյուրը եղել է Slaq.am կայքը` հանձինս Մենուա Հարությունյանի, իսկ այդ մարդը ավելի լավ կանի` իր կերպարի վերաբերյալ կատակներ անի... -
Բոսնիային զրկեցին Եվրոպայի առաջնությանը հանդես գալու իրավունքից
«ՖԻՖԱ-ն և ՈՒԵՖԱ-ն խորապես ցավում են տեղի ունեցածի համար, բայց սա անխուսափելի որոշում է»,- ասված է համատեղ հաղորդագրության մեջ... -
1 կմ երկարությամբ լողավազանն ընդգրկվել է Գիննեսի ռեկորդների գրքում
Լողավազնը լցնելու համար 2,5 միլիոն լիտր ջուր է անհրաժեշտ, որը վերցվում է Խաղաղ օվկիանոսից: Այս լողավազանի կառուցման համար 1,5 մլրդ դոլար է... -
«Քեռին եկավ մեր բակը». Ազատության հրապարակը մաքրեցին ատրակցիոններից
Epress.am-ի հետ զրույցում Երևանի քաղաքապետարանի հասարակայնության և կապերի բաժնից այս հանգամանքը բացատրել են նրանով, որ հրապարակում տեղակայված բատուտը... -
Ադրբեջանում հեղափոխությունը չի անցնի չայխանայի սահմաններից
Ադրբեջանն այն երկիրը չէ, որտեղ կարող է հեղափոխություն տեղի ունենալ: Իրականությունը ցույց է տալիս, որ մեր ազգը ուրախ կլիներ, եթե որևէ մեկն իրենց փոխարեն... -
Ռուսաստանում «ցասման օրը» կդիմավորեն սև հագուստով և ակնոցներով
Ձախ ճակատ» շարժման ղեկավարը կոչ է արել հանրահավաքի պոտենցիալ մասնակիցներին իրենց հետ սև գույնի որևէ իր բերել: Նրա խոսքով` դրանք «սև նշանները» կլինեն... -
Մեդվեդևը դեմ չէ ղարաբաղյան հարցում վերջակետ դնելուն, զգում է փորձագետը
«Սա արդեն այլ պետություն է, որի քաղաքական նպատակները, առնվազն երկրի սահմաններին, պայմանավորված են տնտեսական ներուժով: Ռուսաստանը ներկայումս կարող է գնել...

Daily Archives: April 1, 2011
FIFA and UEFA sanctioned the Balkan state's football association, the FFBH, after it failed to replace its tripartite Croat, Muslim Bosniak and... -
Revolution in Azerbaijan Not to Go Beyond the Teahouse: Guluzade
The opposition in Azerbaijan has shed the level of authority it had during the mass protests the in 2000, 2003 and 2005 elections... -
Liberty Square Gets Rid of Children’s Rides, Attractions
The numerous children's rides and attractions placed on Yerevan's Liberty Square have been removed — with only the temporary stage left standing. -
Medvedev Wouldn’t Mind Putting an End to the Karabakh Conflict: Analyst
Russia's role in the Nagorno-Karabakh peace process has changed since the 90s, said political analyst and journalist Kenan Guluzade in... -
Turkey’s First Transsexual Member of Parliament?
Head of the Rainbow Solidarity and Cultural Association for Transgenders, Gays and Lesbians (Gökkuşağı) Öykü Özen filed the... -
Armenia’s Authorities Don’t Discriminate: Razmik Zohrabyan
Asked whether Nikol Pashinyan and Sasun Mikaelyan will be released following Aram Bareghamyan's release, ruling Republican Party of... -
50% of Water Supplied by Yerevan Djur is Lost
About a year ago, Yerevan Djur CJSC, the Armenian subsidiary of Veolia Water that manages Yerevan's water and sewerage systems... -
Armenian Authorities are not Gaddafi After All, Insists HHK Deputy Chair
Ruling Republican Party of Armenia (HHK) deputy chair Razmik Zohrabyan accepts a hunger strike as a form of struggle, but... -
As Seen in the Yerevan Metro: ‘Internet = Perversion = Indifference = Destruction’
It can't be said the Armenia is among those countries in the world with the highest internet penetration. According to various estimates,...