Daily Archives: Նոյեմբեր 18, 2011
Երրորդ տուրն ընդհանարպես շատ արդյունավետ ստացվեց սևով հանդես եկող շախմատիստների համար. ռուսաստանցի Պետր Սվիդլերը... -
Ոստիկանությունը հերքում է. Նորքի 9-րդ զանգվածում «մանյակ» չկա
Նոր Նորքի 9-րդ զանգվածում հոկտեմբերի 1-ից ի հայտ եկած մոլագարի մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին այսօր Epress.am-ին հայտնել են... -
Կոնգրեսը բացեց 45-րդ շտաբը
Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Արամ Մանուկյանը, Երևանից ժամանած հյուրերի և ակտիվիստների հետ հանդիպումը տեղի է ունեցել շտաբի բակում... -
Ադրբեջանում սպասում են Հայաստանի սնանկացմանը
«Այս տարվա հուլիսին ես Բաքվում էի, և Կազանից հետո նրանց արձագանքը հետևյալն էր` նրանք պատերազմ չեն ցանկանում և զենքի վրա փող են ծախսում ոչ թե պատերազմելու... -
«Պատմական կերպարներ» Մարտինին, Տիգրանին, Ավետին և Արշակին հիշել են Մալայզիայում
«Ցավոք սրտի, հայ համայնքն այլևս այստեղ չի ապրում: Շատերն ԱՄՆ, Ավստրալիա և Սինգապուր են գաղթել 1930-ականներին... -
Բրիտանացի կոմպոզիտորն ավարտել է Մոցարտի «Ռեքվիեմը»
Մայքլ Ֆինիսին պատմել է, որ «Ռեքվիեմի» վրա աշխատելու ընթացքում ինքը «վերլուծել է այն բոլոր գործոնները` պատմական, սոցիալական, հոգեբանական, որոնք կարող էին ազդել տվյալ ժամանակաշրջանի մարդու երաժշտական ընկալումների վրա... -
Կարագի ներկրմամբ և իրացմամբ զբաղվող օրինախախտների անունները կհրապարակեն
Նիստի ընթացքում կհրապարակվեն բոլոր օրինախախտների անունները, ինչպես նաև փորձաքննության արդյունքները, որպեսզի սպառողները առավել ուշադիր լինեն... -
ՀՀՇ նախագահն բրիտանացի պաշտոնյաների հետ քննարկել է Կոնգրեսի պահանջները
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ սոցիալ-տնտեսական և քաղաքական իրավիճակը, ՀՀ-ում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու... -
«Դաշնակցությունը» 2012թ. բյուջեում «սարսափելի բաներ» է հայտնաբերել
«Առնվազն մարդ կամ պետք է չհասկանա, թե ինչի մասին է խոսում, կամ հասկանալով հանդերձ՝ իրեն դնի այլ մի երևույթի կամ այլ արարածի տեղ, որպեսզի այդպիսի հայտարարություն անի... -
Հայաստանում կքննարկեն ցողունային բջիջների փոխպատվաստման ոլորտի վերջին զարգացումները
«Ոսկրածուծի դոնորների հայկական ռեեստր» Բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ, առաջին անգամ Հայաստանում նոյեմբերի 19-ին կանցկացվի...

Daily Archives: November 18, 2011
"In July of this year, I travelled to Baku, and their reaction after Kazan was that they don't want war and they're spending money on weapons not... -
British Diplomats Discussed Opposition Demands with HHSh Leader
Pan-Armenian National Movement (HHSh) party leader Aram Manukyan on Nov. 17 welcomed head of the British Foreign & Commonwealth... -
Dashnaktsutyun MP Finds ‘Terrible Things’ in 2012 Budget
The Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D) opposes the 2012 state budget because it not only does not address the main... -
Latest Developments in Stem Cell Research to be Discussed in Armenia
The European Federation of Immunogenetics (EFI), invited by the Armenian Bone Marrow Donor Registry (ABMDR), will host its first scientific conference in... -
Prosperous Armenia Won’t Comment on Battery Charges till Case is Concluded
The Prosperous Armenia (BHK) party won't comment on the incident between Syunik marzpet (regional governor) Suren Khachatryan and... -
Naira Zohrabyan’s ‘Friendly Advice’ to HHK Incumbent Defeated in Ijevan Elections
Prosperous Armenia MP Naira Zohrabyan advised former mayor of Ijevan (a Republican Party of Armenia member) not to speak of... -
‘Historical Heroes’: Armenian Brothers’ Hotel Chain a Legacy in Malaysia
The Kardashian sisters may be the most famous Armenian family globally but in South East Asia, the Sarkies brothers are historical heroes. -
Tent Fire Kills 2 Children in Turkey Quake Zone
Two children from the same family died and two others were injured when a fire erupted in a tent set up for quake survivors in the eastern province of... -
PayPal Launches Exclusive Facebook App for Sending Money to Friends
The app, simply titled Send Money, is just as straightforward as its name. You have the choice to send either an ecard with money or... -
30 Turkey Public Officials to be Prosecuted for Aiding, Abetting Dink’s murder
A prosecutor overseeing an investigation into claims of negligence by public officials in protecting Turkish-Armenian journalist Hrant Dink, ...