Daily Archives: Դեկտեմբեր 20, 2011
Apple-ը ցանկանում է ստեղծել iPod-ի նման սարք, որը կամրացվի մարդու ձեռքին: Մարդը կարող է կառավարել սարքը` ձայնային հրամաններ արձակելով... -
20 Դեկտեմբեր
ՀԱՊԿ անդամ երկրները փաստաթղթեր ստորագրեցին
Տեղի է ունեցել նաև համատեղ փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը: Ստորագրվել է թվով 23 փաստաթուղթ, որոնք միտված են հավաքական անվտանգության համակարգի... -
Երևանում նոր վերգետնյա անցում է կառուցվել
Վերգետնյա անցումի կառուցման աշխատանքներում, բնակիչների ցանկությունից զատ, հաշվի են առնվել նաև անվտանգության և հարմարավետության չափանիշները... -
Հաղորդավարները եթերում միմյանց միսն են կերել` ուղիղ իմաստով
Դենիս Սթորմը, այդուհանդերձ, ընդունել է, որ տարօրինակ զգացումներ ուներ, երբ նայում էր գործընկերոջ աչքերի մեջ`միաժամանակ ծամելով նրա միսը... -
Դատավորը հուշում է վկային. Արտակ Նազարյանի գործի քննությունը շարունակվում է
Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում հաղորդել է դատական նիստին ներկա Հելսինկյան ասոցիացիայի իրավապաշտպան Արման Վեզիրյանը, Հրանտ Գևորգյանը որպես իր ինքնաբացարկի միջնրդության հիմք նշել է... -
Ստեղծվել է աշխարհում առաջին արհեստական սիրտը երեխաների համար
Ոչ շատ մեծ չափի շնորհիվ Excor սարքը կարելի է ժամանակավորապես որպես իմպլանտ տեղադրել նորածինների, երեխաների և դեռահասների օրգանիզմում կյանքի արհեստական... -
«10 տարի պիտի նստացնեն». Աչքից զրկված զինվորի հայրը համաձայն չէ մեղադրանքի հետ
«Ոչ մի շահադիտական նպատակով էլ չի եղել, ուղղակի մարդը իրեն հաբռգած է պահում, պատժամիջոց է, ջնժիլը պահի ջեբը, խփի, մարդկանց աչքերը քոռացնի... -
Տեր-Պետրոսյանը ցավակցել է Վացլավ Հավելի մահվան կապակցությամբ
Վացլավ Հավելը պատմության մեջ կմնա որպես մի առաջնորդ, որը գլխավորել է իր ժողովրդի հաղթական պայքարը հանուն ժողովրդավարության... -
Ձերբակալություններ Թուրքիայում. թիրախ են դարձել նաև լրագրողները
Այսօր վաղ առավոտյան ոստիկանությունը համապատասխան գործողություններ է իրականացրել Անկարայում, Ստամբուլում, Մերսինում, Դիարբեքիրում, Վանում, Շիրնակում և Իզմիրում... -
Քաջարանի խնդիրը. Սյունիքի մարզպետը սպառնում է, բնապահպանները` ահազանգում
«Նա ավելի խելացի է, քան մեր Հանրապետության նախագահը և ավելի շատ է գիտակցում, քան վարչապետը, մարզպետներն ու իրենց քաղաքական էլիտա համարող մարդիկ...

Daily Archives: 20 декабря, 2011
«В Каджаране встретились с губернатором Сюникской области Суреном Хачатряном, который встретил нас в штыки. Он приехал в сопровождении... -
Компьютеры будущего можно будет надеть на себя
Хотя формально многие электронные устройства вроде плееров можно отнести к носимым компьютерам, обычно к этому классу причисляют гаджеты... -
Телеведущие съели по кусочку мяса друг друга
Оба телеведущих перенесли перед эфиром небольшую операцию: у Сторма хирурги отрезали небольшой кусок плоти с ягодиц, а у Зено - с живота... -
Жертва турецкого национализма был готов публично отрицать Геноцид армян
Спустя 5 лет со дня интервью Динка, когда Франция опять играет в политические игры, превращая в разменную монету прискорбную страницу истории армян, нужно осознать... -
Создано первое искусственное сердце для малышей
Благодаря небольшому размеру, аппарат Excor можно имплантировать новорожденным, детям и подросткам для искусственного поддержания жизни... -
Баку выделил на армию $4 млрд — больше, чем Армения и Грузия, вместе взятые
Планомерное увеличение из года в год оборонного бюджета Азербайджана происходит пропорционально увеличению объема ВВП страны. Обзор МВФ по перспективам... -
В деле о помешавшемся в Карабахе солдате до сих пор нет виновных
«Мне сказали, что он испугался. Год и два месяца служил и не боялся и вдруг испугался? Но мне ведь заранее позвонили и сказали, что Ово повздорил с офицером... -
Антииранская кампания грозит бомбардировкой Азербайджана и Армении — аналитик
Разрешить России не только использовать, но и оперативно модернизировать РЛС, при этом подписав договор о размещении российской военной базы на территории Азербайджана... -
Армения ведет себя как Северная Корея
Иницииатива правительства Армении о раздаче необеспеченным семьям по 3 литра подсолнечного масла делает эту страну похожей на Северную Корею... -
Американский армянин извинился перед США и получил 10 лет тюрьмы
В ходе суда он признался, что периодически прибегал к «насилию и преступным методам, рекету, чтобы отбирать у людей деньги». Предоставив фальшивые визы музыкантам...