Daily Archives: Ապրիլ 26, 2012
ՀՀԿ նախագահը նշել է, որ, հաշվի առնելով փոփոխությունների անհրաժեշտությունը, երկիրն արդիականացնելու և մրցունակ դարձնելու հրամայականը... -
Բերդում Սերժ Սարգսյանի ներկայությամբ բացվեց կոնյակի գործարանի հնեցման արտադրամասը
Գործարանի պատասխանատուների հավաստմամբ, Բերդի մասնաճյուղի գործարկումից հետո կավելանա նաև աշխատատեղերի թիվը... -
Ինչպես են հայաստանյան կուսակցությունները տեսնում ապագայի բանակը
«Բանակին հայեցակարգային փոփոխություններ են պետք, առաջինը` պայմանագրային ծառայության անցնել, ծառայած մարդկանց որոշակի արտոնություններ... -
Օսլոյում Բրեյվիկի դեմ բողոքեցին ԵՐԳՈՎ
Այսօր մոտ 40,000 նորվեգացիներ հավաքվել են Օսլոյի կենտրոնական հրապարակում, որպեսզի երգեն տեղի կատարող Լիլեբորն Նիլսենի «Ծիածանի երեխաները» երգը... -
«Փորձում են խլել հանքը». վանաձորցի գործարարը բարձրաձայնում է խախտումների մասին
Նրա խոսքով` արդեն տեղի ունեցած մի քանի դատական նիստերի ընթացքում «Քարաբերդի» աշխատակիցները հրաժարվել են նախնական ցուցմունքներից` նշելով, որ իրենց... -
Կոտայքի մարզին սպառնում է բնապահպանական նոր աղետ
«Տեղանքը կուրորտային գոտի է, և հանքի բաց շահագործումը կարող է ռիսկեր պարունակել: Մենք հիմա ուսումանսիրում ենք ծրագիրը, և մեզ անհանգստացնող հարցերը մայիսի 3-ին կհղենք ընկերությանը... -
Հայրը վերակենդանացրել է 17-ամյա որդուն
Չորս տարբեր բժիշկներ հաստատել էին, որ երիտասարդն այլևս երբեք գիտակցության չի գա: Բժիշկները խնդրել էին Տորպի ծնողներին դիտարկել մինչ կենսաապահովման սարքն անջատելը նրա առողջ... -
Զինծառայողը 20 օր հացադուլ է անում. մայրը բողոքում է, որ որդուն չեն բուժում
«1,5 տարի առաջ Սերժ Սարգսյանը ճաղերի հետևից ասաց, թե մեր խնդիրը կլուծի: Ոչ մի փոփոխություն չկա: Հիմա էլ ասում է` հավատացեք, որ փոխենք: Հավատացինք, փոխվե՞ց... -
Տեր-Պետրոսյանը ներողություն է խնդրել, որ ընտրողներին մուրաբա չի բերել
«2008 թվականի փետրվարի 26-ին 200 հազար մարդ էր բերել Հանրպետության հրապարակ, կես ժամ հետո այդ մարդիկ եկան Ազատության հրապարակ, միացան մեզ: Ես չեմ կասկածում... -
Հնդկուհին չեղյալ է հայտարարել իր «երեխայական ամուսնությունը»
Սա մեզ հայտնի առաջին դեպքն է, երբ մանկության տարիներին ամուսնացած զույգը ցանկացել է չեղյալ հայտարարել պայմանավորվածությունը...

Daily Archives: 26 апреля, 2012
Власти РФ желают сменить в Грузии правительство для того, чтобы привести во власть ту силу, которая косвенно или прямо обещает узаконить оккупацию... -
Армянский солдат не ест 20 дней. Ему отказывают в медпомощи
Ее сына вместе с тремя сослуживцами осудили на 15 лет по статье «убийство». По ее словам, в этом деле отсутствуют доказательства вины солдата. Сурена... -
Азербайджан обстрелял Красный крест. Есть раненные
Цинично игнорируя зафиксированные Женевской конвенцией гуманистические положения, открывает огонь и на санитарную машину, на которой есть знак Красного креста... -
Почему Баку не начинает войну против флотилий Армении и Карабаха
Что касается возможности Грузии обороняться против России, Армении против Турции или Азербайджана против Ирана, позвольте мне к этому отнестись с... -
Отец воскресил 17-летнего сына
Четыре разных доктора подтвердили родителям Стивена, что молодой человек уже никогда не придет в себя. Врачи попросили отца и мать Торпа рассмотреть возможность... -
Предвыборная Армения от моря до моря, странные цифры, пример Тер-Петросяна
Оппозиция намерена вести экономику Армении по пути развития Грузии. Но остальные представители Конгресса не последовали примеру первого президента... -
Медведев согласился вступить в «Единую Россию»
Президент РФ Дмитрий Медведев согласился возглавить "Единую Россию". "Если такое предложение поступит, я отказываться не буду"... -
Отец девушки, переехавшей ребенка в Армении: Люди могут понять неправильно
«Ей очень трудно приходится, она общается с психологом. Это трагедия. Я сам вырос в этом селе. Эти люди наши непосредственные соседи. Вопрос моего ребенка - это уже... -
Чужой народ должен стать ближе своей власти
«В моем представлении Азербайджан - грязная, неряшливая страна дураков…». Но вполне репрезентативным можно считать число тех, кто, пусть и не без пафоса... -
Когда ликуют букмекеры
Два подряд удара взял Нойер, два подряд забили баварцы. Но потом Касильяс повторил подвиг Мануэля и отбил два. Решали все удары Рамоса и Швайнштайгера. Серхио Рамос...