Daily Archives: Դեկտեմբեր 19, 2012
«Ադրբեջանական քարոզչությունը մի ամբողջ սերունդ է դաստիարակում այլատյացության և անհանդուրժողականության մթնոլորտում... -
Տեր-Պետրոսյանը Ֆրանսիայի դեսպանի հետ զրուցել է ներքաղաքական վիճակի մասին
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև հայ-թուրքական հարաբերությունների և ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման... -
«Դեժա վյու». ՀՀԿ-ականը քվեարկեց գործընկերոջ փոխարեն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Քվեարկության արդյունքում նախագիծն ացել էր երկրորդ ընթերցմամբ՝ 70 կողմ, 6 դեմ ձայների համամասնությամբ: Երեկ քվեարկության ժամանակ նույն կերպ էր վարվել ՀՀԿ-ական Մուրադ Մուրադյանը... -
«Պատգամավորը պետք է ներողություն խնդրի լրագրողից». Բաց նամակ Հովիկ Աբրահամյանին
«Զորօրինակ, վերջին թարմ դեպքը, երբ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանը, ով հայտնի է որպես Թոխմախի Մհեր, անվայել խոսքեր է ասել... -
«Հայաստանի հետ սահմանի բացակայությունը խոչընդոտ չէ». Մաքսային միության ու էքսկլավների մասին
«Շատերին դա կարող է թվալ անհաղթահարելի խոչընդոտ: Սակայն իմ կարծիքով՝ այդպես չէ: Չէ՞ որ ՌԴ կազմում կա էքսկլավ՝ Կալինինգրադի շրջանը... -
ՀՀԿ-ն փոխեց և անցկացրեց օրինագիծը. Փաշինյանը պատրաստ է եթերում հանդիպել Հարությունյանին
ՀՅԴ-ն, այնուամենայնիվ, մասնակցել է քվեարկությանը՝ 6 դեմ ձայներով: Վահան Հովհաննիսյանը բացատրել է, որ դա իրենք արել են՝ տեսնելով, որ ՀՀԿ-ն կարողացել է բավական... -
«Աստվածացման ֆենոմեն». Անդրանիկ և Տարոն Մարգարյանները հայտնվել են Հիսուսի կողքին
«Զարմացած եմ ու, անկեղծ ասած, զայրացած:Կարծում եմ, որ նման երևույթները հարիր չեն հայ ժողովրդին, ու ընդհանրապես նա, ում այդպես մեծարում են, առաջին հերթին... -
Կենտրոնի բաժնի օպերլիազորներին մեղադրում են պաշտոնական դիրքն անցնելու մեջ
Համաձայն պաշտոնական հաղորդագրության, Խաչիկ Բախբուդարյանը և Արտակ Բարսեղյանը 2012թ. հոկտեմբերի 3-ին գողություններ կատարելու կասկածանքով բերման են ենթարկել քաղաքացու... -
Հայաստանում վաճառվող խաղալիքներից շատերը վտանգավոր են. փորձաքննություն
Կազմակերպության ուսումնասիրությունների համաձայն՝ Հայաստան ամենից շատ խաղալիքներ ներկրվում են Չինաստանից, տարեկան` 1638 տոննա... -
Ջերմոցատերերը դժգոհ են. գազը կկտրեն, եթե ջերմոցներում նոր հաշվիչներ չտեղադրեն
Մեկ այլ ջերմոցատեր նշել է, որ մեծ հաշվիչները պարտադիր է տեղադրել, եթե ջերմոցի մակերեսը գերազանցում է 100 քառ. մետրը, այդ պատճառով մեծ ջերմոցներ ունեցողներից...

Daily Archives: 19 декабря, 2012
«Последним ярким примером является случай с депутатом от Республиканской партии Армении Мгером Седракяном, известным по прозвищу Тохмахский Мгер, который проявил... -
Парламентское большинство протолкнуло законопроект о комиссии по этике
Во втором чтении представленный Республиканской партией Армении (РПА) законопроект о комиссии по этике был принят с 70 голосами за и 6 против. В течение двух последних... -
«Отсутствие границы с Арменией – не препятствие». О Таможенном союзе и эксклавах
«Многим это казалось непреодолимым препятствием. Но с моей точки зрения — нет. Есть же в составе Российской Федерации эксклав: Калининградская область. И ТС при сегодняшнем... -
«Феномен обожествления». Фото экс-премьера и его сына-мэра рядом с изображением Христа
«Меня это очень беспокоит: настолько притуплять сознание людей, чтобы они стали обожествлять обычного чиновника, просто обожествлять и вешать его фотографии... -
Оперуполномоченные арестованы за превышение полномочий
3 октября Бархударян и Барсегян задержали гражданина по подозрению в воровстве, затем, без составления протокола, применили насилие в отношении задержанного... -
Владельцы теплиц недовольны. Газ перекроют, если не будут установлены новые счетчики
Устанавливать большие счетчики необходимо в случае, если поверхность теплицы составляет 100 кв. м., поэтому некоторые владельцы крупных теплиц делят ее на две небольшие... -
Прокуратура возбуждает дело, когда захочет, и наоборот. Дашнак о прослушке депутатов
«2 октября в Национальном собрании генпрокурор, коснувшись заявлений депутатов о том, что в деле нет жалобы, нет пострадавшей стороны, а также вопроса о том, чьи интересы... -
Только одно мнение о Геноциде. Открытое письмо турецкой интеллигенции
«Неверно предлагать два разных мнения по поводу событий 1915 года. Более миллиона граждан Турции армянского происхождения были изгнаны из своих домов и убиты... -
«Безликая и беспочвенная комиссия». Оппозиционер уйдет с поста председателя парламентской комиссии
Большинство лишило смысла президентский институт, институт исполнительного органа, местное или территориальное самоуправление, и теперь лишает смысла комиссию...