Daily Archives: Հոկտեմբեր 15, 2013
Սեյմուր Բայջանն ադրբեջանցուն հրավիրեց ռանդեվուի, բայց նա փորձությանը չդիմացավ. պարզվեց, որ նա հասարակական իմպոտենտ է՝ արատավոր ու անվճռական... -
Տեր-Պետրոսյանը Բալայանի մասին խոսել էր դեռևս 1989-ին
Գիտակցելով այս իրողությունը՝ արցախյան խնդիրը փակուղու առաջ կանգնեցնել ձգտող ուժերը հայ ժողովրդի դեմ նյութել են մի ահավոր դավ, որին այսօր, կամա թե ակամա... -
Փոխգնդապետին ձերբակալել են. մեղադրվում է համաներում կիրառելու համար կաշառք վերցնելու մեջ
Քրեակատարողական վարչության այլընտրանքային պատիժների կիրառման բաժնի Արմավիրի բաժանմունքի առաջատար մասնագետ Ալեքսանդր Խաչատրյանը և բաժանմունքի պետ... -
Զորի Բալայանին հիշեցնում են՝ Ռուսաստանին Հայատանը պետք էր առանց հայերի (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Երբ Բալայանն այդքան խոսում է պատմությունից, ներկայացնում է դրա մի կողմը, ինքն ասում է՝ «ռուսները մեզ միշտ փրկել են», բայց չի հիշում, որ 1915 թիվը ռուսների ձեռքով է եղել... -
«Ժառանգությունը» մտադիր չէ ԵԽԽՎ-ի պատվիրակությունում փոխարինել Զարուհի Փոստանջյանին
«Իշխանություններից պահանջում ենք դադարեցնել տիկին Փոստանջյանի դեմ ուղղված քաղաքական հետապնդումները և վիրավորանքների ու լուտանքների արշավը... -
«Խոտի դեզի» գործով համաներում կիրառվեց. մեղադրյալներն արդարացման համար կպայքարեն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ինձ պետք չէր, որ ինձ համաներմամբ դուրս թողեն, ինձ պետք էր արդարացվել: Ես չեմ կարող ասել՝ ինչու մեր գլխին սարքեցին, քանի որ ես դեպքի վայրում էլ չեմ եղել... -
Արցախակենտրոն մտածելակերպը չարիք է. Հայրիկյանը՝ Բալայանի նամակի մասին (ՏԵՍՍԱՆՅՈՒԹ)
Հայրիկյանի խոսքով՝ այդ ամենը արցախակենտրոն մտածելակերպի բացասական հետևանքն է: Քաղաքական գործչի պնդմամբ, հարկավոր է հայակենտրոն լինել... -
«Սրանք ժիվոյ տռուպ են». «բանդայի գործով» մեղադրյալը՝ խոշտանգումների մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԵՐ)
«Դիմում գրեցի, որ ինձ 10 օր պահել են ԿՊԶ-ում, որն արդեն մարդու իրավունքների խախտում է, ասեցին, որ բենզին չունեն տեղափոխեն, բայց իրականում պատճառը այն էր, որ էնքան էին ծեծել... -
Ինչու եթեր չի գնացել «Հայլուր»-ը. Հ1-ում տեխնիկական խնդիրներ կան
Ալթունյանի խոսքով՝ ընկերությունը, որից ձեռք է բերվել տեխնիկան, տրամադրել է նաև համապատասխան մասնագետ, որը սովորեցնում է աշխատակազմին և անձնակազմին... -
Զորի Բալայանն իր անձնական կարծիքն է արտահայտել. ԼՂՀ ԱԳՆ
Հրապարակախոս Զորի Բալայանի՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուղղված նամակում արտահայտված մտքերը հանդիսանում են նրա անձնական կարծիքը: Նման հայտարարությամբ հանդես է եկել ԼՂՀ ԱԳՆ-ն՝ արձագանքելով Epress.am-ի...

Daily Archives: 15 октября, 2013
Александр Хачатрян был пойман с поличным в момент получения от гражданина отмеченной суммы в своем офисе, расположенном в городе Вагаршапат, в суде общей юрисдикции... -
Армянскому публицисту напомнили: России нужна была Армения без армян
Когда Балаян столько говорит об истории, представляет одну ее сторону, он заявляет «русские нас всегда спасали», но не помнит о том, что [Геноцид] 1915 года был совершен... -
«Наследие» не намерено заменять Заруи Постанджян в делегации ПАСЕ
«Мы требуем от властей прекратить политическое преследование и оскорбления в адрес госпожи Постанджян и уважать право каждого гражданина Армении на свободное выражение мнения... -
О романе, который азербайджанское общество проморгало
Он описывает время борьбы за независимость как общее помешательство и распространяет его на весь Южный Кавказ, приводя цитаты из армянских и грузинских... -
Обвиняемые в поджоге стога сена в армянском селе попали под амнистию
«Я не хотел освобождения по амнистии, мне нужен оправдательный вердикт. Я не могу сказать, почему на меня сшили это дело, потому что я даже не был на месте инцидента... -
«Арцахоцентристское мышление – зло». Советский диссидент о письме Путину
Это, по его словам, является отрицательным результатом арцахоцентристского мышления. Политик считает необходимым быть армяноцентристом, то есть – в основе... -
«Это живые трупы». Обвиняемый по «делу о банде» рассказал о пытках
Сказали, что у них нет бензина для того, чтобы перевезти, но в действительности нас так избили, что мы не могли устоять на ногах. Они отвезли нас в КГБ, но там нас не приняли... -
Сирийские армяне стали заложниками войны
Проживающие сейчас в Алеппо армяне хотели бы выехать в Армению, но не могут. Аэропорт давно не работает, а ехать сухопутным путем небезопасно. -
Информационная программа Первого канала Армении не вышла в эфир из-за технических проблем
На прошлой неделе «Воскресный Айлур» вышел в эфир с 10-минутным опозданием, а 14 октября 17-часового выпуска новостей и вовсе не было, после чего объявили тревогу... -
МИД Карабаха: Зори Балаян высказал свое личное мнение
В своем письме Балаян, в частности, цитирует советского и российского политика Анатолия Собчака, который заявил, что неверно говорить «проблема Карабаха», так как это скорее «проблема...