Daily Archives: Նոյեմբեր 22, 2013
«Հայտնի է նաև, որ քաղաքապետարանն արհամարհում է այդ կարծիքները, ինչի պատճառով էլ առկա է ներկայիս պատկերը: Բացի դա, մասնագետները... -
«Վախենում են ընդդիմադիր ընկալվելուց». լեզվաբանը՝ ԽՍՀՄ-ի տարիների վտանգի մասին
Դավիթ Գյուրջինյանը մտավախություն է հայտնել, որ Հայաստանին կարող է սպառնալ խորհրդային տարիներին եղած վտանգը, երբ պաշտոնապես ասվում էր... -
Ինչի մասին են պատմելու նախկին ԽՍՀՄ-ի երկրների ընդհանուր պատմության դասագրքերը
«Գոնե հիշեցնեին, որ Լեոն, Աշոտ Հովհաննիսյանը ինչ են գրել ռուսների՝ Հայաստանում ունեցած դերի մասին: Ոչ մի երկխոսություն չկա նաև Սփյուռի պատմաբանների հետ, որոնց մեծ մասին... -
Գազի թանկացման դեմ հազարավոր ստորագրություններ հանձնեցին դատարան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Երեկ տեղեկացանք, որ դատարանը որպես երրորդ անձ այս վեճերում ներգրավել «ՀայՌուսգազարդ» և «Հայաստանի էլեկրտական ցանցեր» ընկերություններին... -
ԱԳ նախարարը խոստանում է «պատշաճ ժամկետներում և կարգով» հայտնել Վիլնյուսի գագաթաժողովի մասին
«Ամեն երկիր ինքն է որոշում, թե ինչպես է զարգացնում հարաբերությունները հարևան երկրների հետ, տարբեր տարածաշրջանային կառույցների հետ։ Ինչ վերաբերում է մեր հարաբերություններին... -
«Էրեբունի»-ն ռուսական կողմին տրամադրվել է ժամանակավոր օգտագործման համար. ՊՆ
«Մասնավորապես, առաջիկայում «Էրեբունի» օդանավակայանում տեղակայված ռուսական ավիաբազայի արդիականացման և նոր սպառազինությամբ համալրման նպատակով պլանավորվում է... -
Նոյեմբերի 5-ին ևս մեկ ձերբակալվածի հոգեբուժարան տեղափոխեցին
Անուշավան Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՔՕ 316 հոդվածի 2-րդ մասով՝ ոստիկանի նմակտմամբ բռնություն գործադրելը: Նա մանսակցում էր Շանթ Հարությունյանի... -
Հայաստանում 16 օր միջոցառումներ կանցկացնեն՝ պայքարելով կանանց նկատմամբ բռնության դեմ
Կանանց իրավունքների համար պայքարող ՀԿ-ները շեշտում են «Ընտանեկան բռնության մասին» օրենքի ընդունման կարևորությունը: Նախագիծը երկար քննարկումներից... -
Ամուսինը դանակի 18 հարվածով սպանել է կնոջը. Դատարանում հակասական կարծիքներ են հնչում
Սպանված Նելլի Աղայանի մայրը՝ Եփինար Մկրտչյանը պատմել է հետևյալը. «Աղջիկս վախով էր ապրում հետը, ինչ-որ բան դուրը չէր գալիս, հարվածում էր։ Խմած մարդու հետ ի՞նչ... -
«Ժառանգությունը» համազգային գործադուլի իրականացման կոչ է անում
Ակնհայտ է, որ ձեռնարկվել է հերթական դրամաշորթությունը, որը գալիս է լրացնելու մինչ այժմ ընթացող` մեր գրպանները դատարկելու քաղաքականությունը...

Daily Archives: 22 ноября, 2013
«Почему молчат преподаватели вузов, академических учреждений? Необходимо продемонстрировать гражданскую позицию. Молчат и представители области... -
Без противоречий официальной точке зрения. О едином учебнике истории для СНГ
«В Украине, Грузии, прибалтийских странах пишется также точка зрения, противоречащая мнению властей, это и не нравится России, так как в этих книгах говорится о жестоком... -
Суду представили тысячи подписей против подорожания газа в Армении
«Нам стало известно, что в качестве третьего лица суд вовлек в этот спор «АрмРосгазпром» и «Электросети Армении». Это решение также незаконно. Это означает, что оказанное... -
МО: Ереванский аэропорт передан российской стороне на временное пользование
«Размещенная на территории Армении российская военная база распределена по разным участкам, которые называются военным городками. С момента вступления в силу... -
Суд отправил в психиатрическую клинику второго задержанного на шествии в Ереване
Суд общей юрисдикции постановил перевести арестованного 5 ноября Анушавана Григоряна в психиатрическую клинику «Нубарашен». Конкретных сроков пребывания Григоряна... -
В Армении организуют серию акций в рамках борьбы с насилием над женщинами
По словам члена общественной организации «Общество без насилия» Ануш Хачатрян, примечательно, что 16-дневная акция начнется в День борьбы и устранения насилия над... -
В Армении муж убил жену 18 ударами ножа. Матери дают противоречивые показания
«Общество без насилия» сообщает, что Нелли Агаян неоднократно обращалась в полицию, заявляя, что не желает жить с мужем, и не хочет, чтобы он ходил за ней. В полиции... -
Армянский депутат призывает к общенациональной рабочей забастовке
Никто не забыл о горькой судьбе сбережений людей в Сбербанках СССР, когда наш народ, думая о завтрашнем дне и веря в Советский Союз, доверил накопленные им миллионы... -
Водители отомстили автоколонне Сержа Саргсяна за образовавшуюся пробку
Велика вероятность, что это станет традицией. В тот же день акция повторилась спустя два часа, когда автоколонна главы государства возвращалась обратно по той же дороге.... -
Избитых в ереванском госпитале военнослужащих отправили в психиатрическую клинику
В интервью изданию отец Давида Самвел Маркосян заявил, что его сына снова перевели в «Каназ», а Размика и Аршака – в психиатрическую клинику «Нубарашен». «Не знаю...