Daily Archives: Մարտ 11, 2014
Ակնհայտ է, որ Ղրիմի խնդիրը արհեստականորեն առաջ քաշվեց աշխարհաքաղաքական շահերի բախման արդյունքում և Ղրիմի ազգաբնակչությունը... -
Արագ արձագանքման խումբը մյուսներից անջատվում է «Ադրբեջանի դեմ իրավապաշտպանության» պատճառով
Իրավապաշտպանները հայտնում են, որ Մամիկոն Խոջոյանի պաշտպանությանը նվիրված ակցիայի ժամանակ Ucom ինտերնետ-պրովայդերի հաճախորդները նկատել էին․․․ -
Նախագահականի մոտ պահանջեցին ազատ արձակել քաղբանտարկյալներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Նրանք պահանջել են ազատ արձակել ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանին, ինչպես նաև այլ քաղբանտարկյալներին, մասնավորապես, նոյեմբերի 5-ին ձերբակալված Շանթ Հարությունյանին․․․ -
«Միակ լուծումը Սերժ Սարգսյանի ռեժիմի հեռացումն է»․ ինչ են քննարկել ՀԱԿ-ն ու ԲՀԿ-ն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Մենք մեր տեսակետը չենք թաքցրել՝ երկիրը գտնվում է խորը ճգնաժամի մեջ, և միակ լուծումը Սերժ Սարգսյանի ռեժիմի հեռացումն է, ինչպես նաև երկրում արտահերթ նախագահական... -
Իրավապաշտպանը կասկածում է, որ Ուկրաինայի դեպքերը կազդեն ՀՀ քաղաքացու գործի վրա (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Մեր իշխանության անողնաշարությունը երևում է ամեն տեղ, այդ թվում՝ այստեղ։ Եթե իշխանությունը չի մտածում իր քաղաքացու մասին՝ ուրեմն այդ իշխանությունը վատն է․․․ -
«Փոքր գլխով օլիգարխը՝ մեծ գլխովի փոխարեն»․ իշխանության նպատակը՝ ըստ Նիկոլ Փաշինյանի (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Պատգամավորը հիշեցրել է, որ «Արմենիա» հեռուստաընկերությունն իր արբանյակ հեռուստաընկերությունների հետ, մասնավորապես՝ «Լայմ», «Atv», «Արմնյուզ», պատկանում է նույն մարդուն՝ Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանին․․․ -
Յանուկովիչը Ռուսաստանում հայտարարել է, որ Ուկրաինայից չի փախել
«Ուկրաինայում իմ մասին տարբեր բամբասանքներ են տարածվում։ Այդ կապակցությամբ կցանկանայի ասել, որ ողջ եմ ու ինձ լավ եմ զգում... -
ՀՀ դատարաններում վարկային կազմակերպությանը պարտված գյուղատնտեսը դիմելու է ՄԻԵԴ
«Ջի-էֆ-Սի»-ի իրավաբան Համլետ Գրիգորյանը նշել էր, որ Լարիսա Ասրյանի ամուսինը՝ Արծրուն Սարիբեկյանը ժամկետանց վարկ է ունեցել և կազմակերպությունը... -
«Գովազդի մենաշնորհը Սերժ Սարգսյանի փեսայինն է»․ ԱԺ-ում քննարկում են ալհոկոլ գովազդելու մասին օրենքը
«Գովազդը մենաշնորհված է, և միայն մի մարդ է որոշում՝ ով, որտեղ, ինչքան։ Եվ եթե Աղվան Վարդանյանը չի ասում, ես ասեմ՝ դա Միքայել Մինասյանի մոնոպոլիան է... -
Էթիկայի հանձնաժողովի նախագահը հայտնի է
ՀՀԿ, ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խմբակցությունները փոխել են իրենց ներկայացուցիչներին։ Հանձնաժողովը ղեկավարելու է ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար...

Daily Archives: March 11, 2014
A group of citizens, primarily Karabakh War veterans, held a protest outside the residence of the President of Armenia today. -
Armenian National Congress, Prosperous Armenia Party Spoke About Need for Consolidation
Armenian National Congress (HAK) deputy chair Levon Zurabyan called the meeting with the Prosperous Armenia Party (BHK) very effective... -
Human Rights Defender Doubts Events in Ukraine Will Influence Case of Armenian National Imprisoned There
Arrested on charges of murder by Ukrainian authorities in 2011, and sentenced to life in prison in November 2013, Republic of Armenia citizen Merab Aloyan... -
Farmer Who Lost Case Against Credit Company in Armenian Courts Preparing to Appeal to ECtHR
Banks in this country are more protected than citizens: they have the support of the courts and the state, so they fearlessly rob people, said Larisa Asryan. -
‘Serzh Sargsyan’s Son-in-Law has the Monopoly in Advertising’: Law on Alcohol Advertising Discussed in Parliament
It's obvious that the draft Law on Advertising being discussed in parliament is antisocial and pursues the interest of a particular group... -
South Caucasus Railway Employees Protest Forced Relocation
Residents of 32 Artsakh are ready to go to extreme measures if the government and South Caucasus Railway CJSC evict them from the building. -
Violation of Criminal Procedure: Police Calls Its Own Interns as Witnesses
There are serious violations in the case of the accused Gor Barnausov and Aram Zarafyan, who have been in police custody for several months, said Barnausov's attorney... -
Armenian Judge Accumulated 20 Million in a Year But Has Annual Income of 14 Million: Newspaper
Judge Karine Petrosyan of the Court of General Jurisdiction of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan in a declaration presented to... -
Why There Were Few Contributions to New Pension System in January: Paper
In January this year, transferred from Armenia's state budget to the mandatory pension system was 674 million 144 thousand AMD.