Daily Archives: Հուլիս 2, 2014
«Նա ցանկանում է բուժվել քաղաքացիական հիվանդանոցներից մեկում, այն դեպքում, երբ դատապարտյալի բուժումը հնարավոր է իրականացնել ՔԿՀ-ի բուժմասում կամ ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում․․․ -
Վարդան Ղուկասյանի եղբորորդու համար 22 տարի պահանջեցին
Այսօր Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում հրապարակվեց Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի եղբոր որդու՝ Վահե Ղուկասյանի գործով մեղադրականը․․․ -
Վալերի Օսիպյանի՝ հետախուզման մեջ գտնվող եղբորորդին Ռուսաստանում է․ Aravot.am
Սուսաննա Հովհաննիսյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Վալերի Օսիպյանն իրեն առաջարկել է, որ դանակահարության պատասխանատվությունը ստանձնի նրա որդին... -
Հայաստանը ԵՏՄ մտնելու պայմանագիրը կարող է ստորագրել հոկտեմբերին․ Իդրիսով
«Ամենայն հավանականությամբ, փաստաթղթերի ստորագրումը կկայանա հոկտեմբերին Մինսկում՝ ԵՏՄ պետությունների ղեկավարների հերթական... -
Ինչու չի կարելի Յուրի Վարդանյանին Վրաստանում դեսպան նշանակել
Մանավանդ հիմա, երբ այդ տարածաշրջանում արդեն բաժանարար ուժերի վտանգ է ստեղծվում, քանի որ Վրաստանը հստակ ստորագրեց Ասոցացման պայմանագիրը ու այնտեղ լինելու են խրթին․․․ -
ՌԴ-ն պատրաստ է քննարկել Ղարաբաղի ապագան Ադրբեջանի՝ ԵՏՄ մտնելու համատեքստում
«Բոլոր վերջին զարգացումները ցույց են տալիս, որ Հայաստանին և Ադրբեջանին փորձում են ներքաշել պատերազմի մեջ, բայց չեմ կարծում, որ Հայաստանը շահագրգռված է․․․ -
Ղարաբաղը և ԵՏՄ-ն․ ՀՀ նախագահը՝ Նովոսիբիրսկի նահանգապետի կարգավիճակում
«Հայաստանը շուտվանից դարձել է Ռուսաստանի դաշնության դե ֆակտո ութսունվեցերորդ վարչատարածքային միավորը։ Եվ ինչպես Նովոսիբիրսկի նահանգապետը չի որոշում... -
Քառյակը շարունակում է պնդել՝ էներգիայի թանկացման համար հիմք չկա
«Եթե ճշգրիտ աուդիտ անենք, կարող ենք տեսնել, որ ընդհանրապես կարող է թանակցում չլինել: Կառավարությունը փաստի առաջ է կանգնեցնում․․․ -
Էլէներգիայի թանկացման հարցում ՀԾԿՀ-ի որոշումը հիմնավորված է․ նախարար
Նախարարի խոսքով՝ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի գործողություները եղել են հիմնավորված, ու, դժբախտաբար, տվյալ հարցին... -
Պետական կարիքի զոհերը․ 10 տարի անց կրկին քննում են Բուզանդի փողոցի գործերից մեկը
«2005 թ․ ընտանիքը դիմել էր ՄԻԵԴ, որի 2012 թ․-ի վճռով որոշվել էր, որ այս ընտանիքի սեփականության պաշտպանության իրավունքը խախտվել է, քանի որ գույքից զրկելը․․․

Daily Archives: 2 июля, 2014
«Он хочет проходить лечение в одной из гражданских больниц, в случае, когда лечение арестанта можно осуществить в медчасти УИУ или... -
Подписание договора о вступлении Армении в ЕАЭС может состояться в октябре
"Подписание соответствующих документов, скорее всего, состоится в Минске в октябре на очередной встрече глав государств ЕАЭС"... -
«Отправить в почетную ссылку»: депутат о назначении Юрия Варданяна послом в Грузии
Есть старый советский подход: когда чиновник работает плохо, а ты не хочешь его увольнять, его отправляют в почетную ссылку. Его могли отправить... -
РФ готова обсуждать будущее Карабаха в контексте вступления Азербайджана в ЕЭАС
«Все события последнего времени показывают, что Армению и Азербайджан пытаются вовлечь в войну, но не думаю, что Армения заинтересована... -
Карабах и ЕАЭС: президент Армении в статусе губернатора Новосибирской области
«Де-факто Армения давно превратилась в 86-ую административно-территориальную единицу России. Так же, как губернатор Новосибирской области не... -
В Армении продолжают настаивать на необоснованности подорожания электричества
«Если верно провести аудит, можно убедиться, что подорожания может и не быть. Правительство ставит перед фактом, как, например... -
Решение Комиссии о подорожании в Армении электроэнергии обоснованно — министр
Ерванд Захарян также не рад повышению тарифа на электроэнергию. Об этом он заявил на пресс-конференции 2 июля. Министр назвал обоснованными... -
Спустя 10 лет суд повторно рассмотрит дело о лишении имущества в Ереване
«Это экспонатное дело, отражающее несправедливость, допущенную в отношении тысяч семей, проживавших в центре города, в результате которой людей... -
У матери погибшего армянского военнослужащего случилось психическое расстройство
«Его отец тоже провел несколько дней в больнице, у него прединфарктное состояние. Ему нужно оставаться в больнице, но он не соглашается... -
В Армении обвиняемого по делу о финансовой пирамиде не переводят в больницу
Но сегодня меня волнует другое: у сына серьезные проблемы со здоровьем, однако центр экспертизы сообщил, что проблем со здоровьем...