Monthly Archives: Փետրվար 2021
«Մենք իրենց հորդորում ենք՝ թող զերծ մնան իրենց հայտարարություններում գերիների, անհետ կորածների թեման շոշափելուց ու չխոչընդոտեն աշխատանքները» -
Նախագահը Սահմանադրությանը չէ, որ ապավինում է. կոչ ԱԺ-ին
Նախագահի առարկություններն հակասում են Սահմանադրության 133-րդ, 155-րդ և «Զինծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի․․․ -
Հաղորդում՝ Վազգեն Մանուկյանի սպառնալիքը իրականացնողների մասին
- Փետրվարի 25-ին ժամը 18-ին Բաղրամյան-Դեմիրճյան խաչմերուկի մոտ կատարել են խուլիգանական բռնի գործողություններ իմ․․․ -
Նախագահի առարկություններն անհիմն են
Նկատենք, որ Սահմանադրության 14-րդ հոդվածի 2-րդ կետի համաձայն՝ զինված ուժերը քաղաքական հարցերում պահպանում են չեզոքություն... -
Նախագահը գեներալի հետ է
Արմեն Սարգսյանն ետ է վերդարձրել ԶՈՒ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին պաշտոնից ազատելու հրամանի նախագիծը։ -
Ինտելեկտուալ բեռն առանց բանավեճի․ ցուցահանդես Երևանում
Փետրվարի 26-ին ՆՓԱԿ-ում մեկնարկել է գերմանացի արվեստագետ Ռոզմարի Տրոկելի ցուցահանդեսը։ -
Մարտի 1-ի միջոցառումների ժամանակացույցը
15։00 -այցելություն սբ․ Սարգիս եկեղեցի, պատարագ: 16։00 – Հավաք Մյասնիկյանի արձանի մոտ՝ հիշատակի տուրք Մարտի 1-ի զոհերին... -
Երևան և Ստեփանակերտ․ հայ ղարաբաղցիները չեն կարող լինել Ադրբեջանի քաղաքացի
«Արցախը չի կարող լինել Ադրբեջանի մաս, չի կարող լինել որևէ ինտեգրում, մեր ժողովուրդը չի կարող ապրել մեր երկրում որպես «Ադրբեջանի քաղաքացի» -
«Հանրությունը պատանդ է մնացել երկու բևեռների միջև»․ ՔՈ կուսակցությունը՝ Մաշտոցի պուրակում
ՔՈ-ն «գործընթաց է սկսում, որի արդյունքում իրենց երկու բևեռ հռչակած ուժերը բերելվելու են բանակցության սեղանի շուրջ»։ -

Monthly Archives: Февраль 2021
Армен Саргсян поддерживает нарушение принципа, согласно которому, ВС должны соблюдать политическую нейтральность и находиться... -
Активист требует привлечь к ответственности Вазгена Манукяна и его сторонников
Я подаю письменное заявление о преступлении – хулиганстве – в связи с угрозами Вазгена Манукяна и реализацией их его сторонниками. Требую завести уголовное... -
Пашинян снова ходатайствовал об увольнении начальника Генштаба. Президент за генералов
Ранее президент Армен Саргсян отправил обратно проект приказа премьер-министра Пашиняна об увольнении начальника Генштаба... -
«Общество стало заложником двух полюсов» — обсуждение в Ереване
Партия призвала граждан, не разделяющих подходы «двух этих полюсов» - власти и оппозиции – и согласных с «повесткой солидарности... -
Подпись президента и Конституция, сшитая для Сержа Саргсяна
На вопрос о том, в какой мере в сложившейся напряженной политической ситуации переоценены риски, связанные с возможным... -
В центре Еревана «расстреляли» Чаушеску
Два актера в военной униформе и с автоматами в руках, водят по проезжей части перекрытой улицы женщину и мужчину с перевязанными... -
Делегация «спасающих родину» проводит встречу с президентом Арменом Саргсяном
Координатор Движения, дашнак Ишхан Сагателян ранее заявил, что делегация потребует от президента четкого ответа на вопрос... -
Баку отказывается возвращать пленных
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Баку вернул Армении всех военнопленных... -
Первая военная операция Байдена: США нанесли авиаудары на востоке Сирии
"Эта пропорциональная военная реакция имела место наряду с дипломатическими мерами, включая консультации с партнерами"... -
США напомнили Армении об основных демократических принципах
«Мы пристально следим за развитием ситуации и призываем все стороны избегать любых насильственных действий...