Daily Archives: Հունիս 28, 2022
Այսօրվա նիստին հարցաքննվում էին գործով վկաներ Շամիրամ գյուղի համայնքապետ Մրազ Բրոյանը և թարգմանիչ Հասան Թամոյանը․․․ -
Մեզ օգնություն է պետք․ հարցազրույց իրավապաշտպան Օլենա Լունյովայի հետ
- նույնիսկ նրանք, ովքեր սենտիմենտներ ունեին ընդհանուր անցյալի հանդեպ, պատրաստել տրիբունալ ՌԴ ղեկավարության համար, եթե գերին ցուցակում է․․․ -
Նորակոչիկները Արցախ չեն տարվելու և այլ խոստումներ
— Զինծառայողները մարտական հերթապահության կարող են ընդգրկվել միայն զորակոչից 5-6 ամիս հետո -
Հայաստանը՝ «Իրավունքների կանոնավոր խախտումներ» ունեցող պետությունների շարքում
Կառավարությունները հաճախ օգտվում են այս ճգնաժամերից՝ ավելի մեծ ճնշում գործադրելով աշխատողների վրա։ Առանց միավորված աշխատողների հնարավոր չի․․․ -
Հուլիսի 1-ից քեշով աշխատելը խիստ սահմանափակվում է
Կրթաթոշակների, պետական գնումների, բժշկական, կրթական, նոտարական, փաստաբանական, խորհրդատվական ծառայությունների, աշխատավարձերը, վարկերը և փոխառությունները․․․ -
Գործադուլը Կապանում շարունակվում է․ տնտեսում են հանքափորների առողջության հաշվին
Epress.am-ի հետ զրույցում հանքափորներից մեկն ասում է՝ հանքում պայման չկա, 2 ամիս առաջ էլի մարդ է մահացել, փող չեն տալիս․․․ -
Տեխաս․ լքված բեռնատարում միգրանտների 46 դի է հայտնաբերվել
ԱՄՆ Տեխաս նահանգի հարավում՝ լքված բեռնատարում, առնվազն 46 դի է հայտնաբերվել՝ գրել է Associated press-ը։ Զոհերը, ենթադրաբար, միգրանտներ էին։ Եվս 16 մարդ, այդ թվում՝ 4 երեխաներ, տեղափոխվել են հիվանդանոց։ Ողջ մնացածները տուժել են արևահարումից և երկարատև գերտաքացումից։ Սան Անտոնիոն, որտեղ և հայտնաբերվել է բեռնատարը, գտնվում է մեքսիկա-ամերիկյան սահմանից մոտ 250կմ … -
Գերիների հարազատները հավաքվել են Գյումրիում ռուսական հյուպատոսարանի դիմաց
Խծաբերդում գերեվարված գերիների հարազատները պահին բողոքի ակցիա են անցկացնում Գյումրիում ռուսական հյուպատոսարանի․․․ -
Լարսը բաց է
Վրացական կողմի ակտիվ ջանքերի շնորհիվ քիչ առաջ Լարսում վերականգնվել է երթևեկությունը, ճանապարհը բաց է... -
Լաչինն ու Աղավնոն կանցնեն Ադրբեջանին․ բնակիչներին մեկուսկես տարի է մնացել
Փաշինյանը հաստատել է՝ տարածքները (Լաչին, Աղավնո և այլն), որոնք նախկին ԼՂԻՄ-ից դուրս էին գտնվում, անցնելու են Ադրբեջանի վերահսկողությանը

Daily Archives: 28 июня, 2022
- Готовить трибунал для руководства РФ, мы работаем с российскими правозащитниками, если пленный в списке, он не пропадет... -
Экономят на здоровье: капанские шахтеры продолжают бастовать
«Капанский рудник всегда был ненадежен и платили там меньше, чем на соседнем - каджаранском руднике. Попыток объявить забастовку было... -
С 1 июля вступит в силу закон о безналичных операциях, напоминает Центробанк Армении
«Сообщаем, что два из действующих в Армении торговых банков, в частности, ЗАО «АКБА БАНК» и ЗАО «АМЕРИАБАНК», на основе... -
Родные пленных собрались у российского консульства в Гюмри
Участники акции пришли с плакатами, гласившими « Где вы были, российские миротворцы?», « Верните наших ребят!». Согласно... -
46 человек найдены мертвыми в брошенном в Техасе грузовике
Представитель пожарной охраны сообщил, что 16 человек, в том числе четверо детей, были доставлены в больницу. Выжившие пострадали от теплового удара и... -
Верхний Ларс открыт благодаря усилиям грузинской стороны
«Напомню, Ларс был закрыт со вчерашнего дня. Из-за проливных дождей часть 136-го километра (нейтральная зона) автодороги Мцхета-Степанцминда... -
Лачин и Агавно перейдут Азербайджану. У местных жителей полтора года
«Проблемы жителей Бердзора мы решаем в рамках постановлений правительства, жителей, естественно, нужно обеспечить квартирами... -
90% попали в азербайджанский плен после размещения российских миротворцев
«Очень часто, когда я общался с родными наших плененных соотечественников, и они надеялись, что я назову конкретные сроки их возвращения...