Daily Archives: Դեկտեմբեր 19, 2011
«Հաշվի առնելով սպառողների շրջանում ստեղծված լուրջ մտահոգություններն ու անհանգստությունը, ինչն առաջ է եկել ՏՄՊՊՀ-ի կողմից արված հայտարարությունից հետո... -
Պրոխորովը ցանկանում է տեղափոխել նախագահական նստավայրը Կրեմլում բնակվող կոմունիզմի ոգու պատճառով
Ընդհանրապես, ես վաղուց եմ նկատել, որ Կրեմլի մթնոլորտը վատ է ազդում այն մարդկանց վրա, որոնք ստիպված են լինում աշխատել այնտեղ... -
Ստեփան Դեմիրճյանն այցելել է Արագածոտնի մարզ
Դեկտեմբերի 17-ին Արագածոտնի մարզի Օհանավան գյուղի բնակիչների հրավերով գյուղ է գնացել ՀԺԿ առաջնորդ Ստեփան Դեմիրճյանը և հանդիպում է ունեցել տեղի.... -
«Նախագահ Սահակաշվիլի, մի սպանեք մամուլը». թերթերը բողոքեցին
«Սա ոչ այլ ինչ է, քան խելագար գործողություն: Սրա պատճառը թաքնված է իշխանությունների քաղաքական ճգնաժամի մեջ: Նման ռեակցիոն հարձակում ազատ ԶԼՄ-ների վրա դեռևս... -
Ռումինիայում վերաբացվում է սառցե հարսանիքների սեզոնը (ՖՈՏՈՇԱՐՔ)
Ներկայումս մոդայիկ է դարձել հեռանալ ավանդական հարսանեկան արարողություններից և այն, օրինակ, սառցե դղյակում անցկացնել: Երիտասարդները ցանկանում են... -
Հայաստանում աղջիկներից ավելի շատ հրաժարվում են բարձրագույն կրթությամբ կանայք
Հայաստանի մոտ 900 000 վերարտադրողական տարիքի կանանց 0,8 տոկոսը վերջին 5 տարիների ընթացքում կատարել է սեռով պայմանավորված հղիության արհեսատական ընդհատում: -
Գիտնականներն աշխարհում առաջին անգամ արյունատար անոթներ են «աճեցրել»
Լաբորատորիայում «աճեցված» անոթները գիտնականները պատրաստվում են օգտագործել սրտանոթային հիվանդություններ ունեցող հիվանդների բուժման համար... -
Շառլ Ազնավուրն իրավունք ունի քննադատել իշխանություններին, որովհետև «ցեխ չի շպրտում»
«Չեմ կարծում, որ Շառլ Ազնավուրն էն մարդն է, որի արտահայտած մտքերը պետք է շահարկման առարկա դարձնել: Շառլ Ազնավուրը մեծ հայ է, ազգային հերոս, և իրավունք ունի կարծիք... -
ՖՈՏՈՇԱՐՔ,ՎԻԴԵՈ.Ինչպես են հյուսիսկորեացիները սգում «գերհոգնածությունից» մահացած առաջնորդի մահը
Պաշտոնական տվյալների համաձայն, նա մահացել է դեկտեմբերի 17-ին` տեղի ժամանակով 08:30-ին` իր հայտնի զրահապատ գնացքով երկրում իրականացվող տեսչական այցի ժամանակ... -
2011 թվականը համերաշխության ու հանդուրժողականության տարի էր, կարծում է ԱԺ փոխնախագահը
Իշխանությունները արտախորհրդարանական ընդդիմության հետ կարողացան որոշակի հարցեր քննարկել, բայց ինչ-ինչ պատճառներով ընդդիմությունը առկախեց գործընթացը...

Daily Archives: 19 декабря, 2011
Народ Северной Кореи потрясла кончина от инфаркта 69-летнего руководителя КНДР, председателя Государственного комитета обороны Ким Чен Ира. Тысячи людей... -
От девочек-зародышей в Армении избавляются образованные
0,8 процентов из примерно 900 тысяч женщин репродуктивного возраста в Армении за последние 5 лет прибегали к искусственному пресечению беременности. Большинство из... -
В Румынии открывается сезон ледяных свадеб (ФОТОРЯД)
Внутри располагаются ледяные кровати, покрытые деревом, они будут снабжены матрасами, мехами и спальными мешками... -
Всемирно известному герою Армении дали право критиковать родину
«Чтобы не создалось впечатление будто мы всем довольны, скажу, что, конечно, имеются множество проблем, вжнейщшей из которых является социальная поляризация в стране... -
Нью-йоркцев разрешили хоронить на кладбищах домашних животных
Сейчас же комиссия по вопросам работы кладбищ пересмотрело свое прежнее решение и дала согласие на организацию человеческих похорон на кладбище для домашних животных... -
Президент Саакашвили, не убивайте прессу!
Из 140-150 специализированных киосков по распространению прессы на сегодняшний день в столице Грузии осталось несколько. Оставшиеся киоски... -
Израильские ученые впервые в мире «вырастили сосуды»
Они были произведены в результате дифференциации эмбриональных стволовых клеток с помощью маркеров характеристик клеточных мембран... -
Эрдоган решил перевесить Геноцид армян резней в Руанде и 45 тысячами алжирцев
На совместной с главой Национального переходного совета Ливии Мустафой Абдул-Джалилом пресс-конференции призвал французские власти «взглянуть на... -
Армения топчется на месте, в России и Азербайджане с демократией хуже
РФ покинула ряды гибридных режимов и встало рядом с авторитарными, в Азербайджане зафиксирован регресс в области свободы прессы. По версии «Экономист»... -
Оппозиция Армении предупреждает о «решающем бое»
«Партия будет работать для внеочердных выборов, чего можно достичь в феврале-марте, но если не получится, то параллельно мы должны подготовиться к очередным...