Daily Archives: Հոկտեմբեր 19, 2012
«Անօրինական նոտարն օտարել է կաշառքի միջոցով, որը հաստատվել է քրեական գործով: Բնակարանը ձեռք է բերել Վրաստանի քաղաքացի, նոտարին կաշառելով՝ ձևակերպել են առանց ինձ... -
Հմայակ Հովհաննիսյանը բողոքում է իր դեմ գործը քննող դատավորներից
«Մյուս դեպքում, դատավոր Արայիկ Մելքումյանը դատական նիստերը անցկացրել է իմ և իմ փաստաբանի բացակայությամբ, նախօրոք մեզ չտեղեկացնելով նիստերի վարման մասին՝ փաստորեն, փակ ռեժիմով... -
Հայաստան ներկրված կուսաթաղանթները դեղ չեն. բժիշկը դրանց մասին իմացել է List.am-ից
«Սա խաբկանք է, որովհետև դրանով դիմացինին խաբում են՝ կույս ձևանալով: Իմ կարծիքով՝ սա անընդունելի, պարսավելի խնդիր է, չի կարելի ամուսնությունը սկսել խաբեության, անվստահության, խարդախության... -
Խոշտանգված կնոջ կողմին վիրավորում են. փաստաբանը՝ դատավորի «սցենարի» մասին
Դատավորը բարձրաձայն գոռացել է Մարիամ Գևորգյանի հոր՝ Համազասպ Գևորգյանի վրա, վերջինիս հարցեր է ուղղել այն մասին, թե ինչու են բողոքարկում դատարանի դռնփակ դատական... -
Վստահե՞լ արդարադատությանը. Բրիտանիայի դեսպանը՝ ՀԱԿ ակտիվիստների ու Օսկանյանի մասին
Դեսպանը կարծիք է հայտնել, որ Օսկանյանի դեմ գործը քաղաքական հետապնդում որակելը նաև պայմանավորված է արդարադատության համակարգի հանդեպ հասակարության վստահության պակասով... -
Վարչապետը գոհ է գյուղատնտեսության աճից. «Արմավիայի» մասին հարցից խուսափեց
Լրագրողներից մեկն էլ հարցրել է «Արմավիա» ընկերության մասին՝ նշելով, որ այդ ընկերությունը «մեկ թռցնում է քաղաքացիներին, մեկ չի թռցնում»: Վարչապետը հրաժարվել է... -
Սպառողները դժգոհ են «Հայփոստից». ընկերությանը հորդորել են վերացնել խախտումները
Արձանագրվել են նույնիսկ այնպիսի դեպքեր, երբ նույն հասցեով առաքվող նամակը հանձնվել է հասցեատիրոջը, սակայն հաջորդ առաքման ժամանակ հետ է վերադարձվել՝ «անհայտ հասցե» նշումով... -
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը խիստ նկատողություն ստացավ
Տոմսերի ձեռքբերման համակարգը թույլ չի տալիս սպառողներին վագոնում ազատ տեղերի միջև ընտրություն կատարել, սպառողների ընտրությունը վագոնում ազատ տեղերի առումով խիստ սահմանափակ է: Սպառողները բողոքում են... -
«ԱրմենՏել»-ին տուգանեցին սպառողին մոլորեցնելու համար
«Հանձնաժողովի ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ «ԱրմենՏելը» մոլորեցրել է սպառողներին, քանի որ նրանց չի տեղեկացրել երկու սակագնային փաթեթների տարբերության մասին: Սպառողներն էլ օգտվել են այն փաթեթից... -
Սերժ Սարգսյանին խնդրում են ազատել փուչիկների պայթյունի գործով մեղավոր ճանաչված մարդուն
Հասարակության մեջ տարբեր գնահատականների արժանացած այս դատավճիռը չէ, որ ես այս նամակով առաջարկում եմ քննարկել, քանզի իրավական գնահատականն արդեն...

Daily Archives: 19 октября, 2012
По словам Ноны Галстян, судья ведет следствие по данному делу только согласно известным ему нормам, по заранее выбранному сценарию, пренебрегая законами... -
Доверять ли правосудию? Посол Великобритании об Осканяне и активистах оппозиции
Но одно очевидно: следствие по делу Осканяна началось на следующий день после того, как 24 мая партия «Процветающая Армения» заявила, что не войдет в коалицию... -
Премьер Тигран Саркисян доволен сельским хозяйством
Вы сами видите, что кризисом здесь и не пахнет, наоборот, во всех павильонах, которые мы обошли, проходят обсуждения, и у всех в этом году рост... -
Пользователей ввели в заблуждение. «Арментел» оштрафован
Исследования комиссии показали, что «Арментел» ввел в заблуждение потребителей, так как не сообщил им об отличиях двух тарифных пакетов. Это является проявлением... -
Сержа Саргсяна просят освободить виновного во взрыве шариков в Ереване
Хочу попросить Вас, как президента Армении, воспользоваться закрепленной Конституцией возможностью и помиловать этого человека, страдающего онкологией и опекуна несовершеннолетнего... -
Левону Тер-Петросяну нет альтернативы – мнение
На вопрос, кого может выдвинуть оппозиционный Армянский национальный конгресс, Карапетян заявил, что у АНК нет альтернативы Левону Тер-Петросяну, так как в других случаях... -
Хилари Клинтон предлагают воплотить в реальность критику в адрес Азербайджана
Госсекретарь Клинтон в очередной раз заявила о нашем глубоком разочаровании в связи с тем, что Венгрия экстрадировала в Азербайджан осужденного за убийство Рамиля Сафарова... -
Правительство не ответило на вопрос Евросуда о домашнем аресте Левона Тер-Петросяна
По данным «АЖ», представитель правительства в Европейском суде, военный прокурор Армении Геворг Костанян и помогающая ему в этом деле группа адвокатов уже несколько месяцев... -
Обвиняемому в поставке армии мяса буйвола грозит «все рассказать»
Арестованному есть что рассказать, так как именно он является поставщиком, у которого заместитель начальника Генштаба ВС Армении взял в долг крупную сумму, в связи с чем... -
Старушка украла плакаты Обамы с усами Гитлера. Ей грозит 3 месяца тюрьмы
80-летняя Нэнси Лэк сорвала три плаката, агитирующие против Обамы, возле отделения почты в городе Хеброн, штат Коннектикут, и была арестована по обвинению...