Daily Archives: Նոյեմբեր 14, 2012
«Ես ինքս անհատականություն եմ ինձ համարում, կներեք, և գտնում եմ, որ իմ տեսակետները պետք է ասեմ ոչ միայն կուսակցության շրջանակներում, այլ... -
Հայաստանի հավաքականը հաղթանակով ճանապարհեց Սարգիս Հովսեփյանին մեծ ֆուտբոլից
Անմիջապես նրանից հետո, երբ Հովսեփյանը լքեց դաշտը, Հենրիխ Մխիթարյանն ու Արազ Օզբիլիսը գրագետ խաղարկեցին գնդակը, և վերջինս հարվածի դուրս բերեց... -
Սեռական դաստիարակության թերիությունը Հայաստանում անպտղության պատճառներից մեկն է
Պատճառների մեջ պետք է առանձնացնել ոչ անվտանգ աբորտները և սեռավարակները, որոնք սեռական... -
Որքանով է հավանական ՀԱԿ-ի և ԲՀԿ-ի միասնական թեկնածուն. խոսել է վարչապետը
Մենք միասին ճանապարհ ենք անցել, միմյանց լավ ճանաչում ենք, գիտենք, թե ինչ արժեքների շուրջ է տեղի ունենում այդ համախմբումը, ովքեր են այդ գաղափարների կրողները... -
Փաշինյանը խնդրել է իրեն 90-ականները չհիշեցնել. վիճաբանություն ԱԺ-ում
Նույն կառավարության և ԱԺ-ի մեծամասնության ներկայցուցիչներից շատերը, ի տարբերություն ինձ, 90-ականների իշխանավորներին սուրճ էին մատուցում, իսկ ես մամուլի էջերում նույն կերպ քննադատում էի իշխանությանը... -
Դատ. Փաստաբանը պնդում է՝ Ծառուկյանը օրենք չի խախտել
«Պարզում է, որ այս երկու ընկերությունների ցույց տված գնահատումների մեջ մոտ 40%-ի տարբերություն կա: Մինչդեռ օրենքը սահմանում է մինչև 20% հակասության դեպքում պարզել փորձագետների... -
Ֆեդերացիան հերքում է, ոստիկանությունն ուսումնասիրում է Հայրապետյանի մասին հրապարակումը
Հարցին, թե ինչու է հեռացվել գլխավոր մարզիչը, որը ալկոհոլ չէր օգտագործել, Մանուկյանը պատասխանել է. «Այդ հարցերը վերաբերում են «Փյունիկին», ֆեդերացիայի հետ կապված չէ... -
Ադրբեջանի պետբյուջեի ավելի քան 13%-ը կծախսվի պաշտպանության ոլորտի վրա
Ըստ կանխատեսումների՝ 2013թ. պետբյուջեի եկամուտները կկազմեն 19 մլրդ 154 մլն մանաթ, ծախսերը՝ 19 մլրդ 810 մլն մանաթ, պակասուրդը՝ 656 մլն մանաթ, ՀՆԱ-ն՝ 1.17%... -
Երևանում տեղումներ չեն սպասվում. ջերմաստիճանը կնվազի
Նոյեմբերի 16-ին, 17-ին, 18-ին գիշերը Արարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում հնարավոր է օդի ջերմաստիճանի նվազում` մինչև -2 աստիճան ցուրտ... -
ՀԱԿ-ի պատգամավորների 40 դիտողություններ անպատասխան մնացին. Բագրատյանը՝ բյուջեի մասին
«Ֆինանսների նախարարին երբ ասում են՝ «դրսում անձրև է գալիս», ասում է՝ «մեթոդաբանության հարց կա»: Այս բյուջեն առնվազն 100 միլիարդ պակաս է հաշված, դրա համար էլ եկամուտ չեն քննարկում»...

Daily Archives: 14 ноября, 2012
«Многие представители того же правительства и большинства парламента подавали кофе находящимся у власти в 90-ые, а я на страницах прессы так же критиковал власти... -
Имя однопартийца президента Армении всплыло в новом деле «жестоком избиении»
На вопрос о причине увольнения главного тренера, который не употреблял алкоголь, Манукян ответил: «Эти вопросы касаются «Пюника», с федерацией это не связано. -
Осадков в Ереване не будет, но похолодает
15-17 ноября на территории республики осадков не предвидится, 18-19 ноября в восточных районах ожидаются осадки. Ветер юго-западный 2-7 м/сек. Температура воздуха с 15 по 17 ноября понизится на 4-6 градусов. Как сообщает пресс-служба МЧС, с 15 по 19 ноября в Ереване... -
Жертву обвала ереванской новостройки перевели из реанимации в неврологическое отделение
«Состояние пострадавшего оценивается как стабильное, поэтому дальнейшее лечение будет проходить в неврологическом отделении», - в беседе с Epress.am сообщил врач медцентра... -
Больше 10-й части бюджета Азербайджана пойдет на военные расходы
Доходы госбюджета Азербайджана на 2013 год прогнозируются в размере 19 миллиардов 154 миллиона манатов, расходы - 19 миллиардов 810 миллионов манатов, дефицит - 656... -
Иванишвили мечтает уйти и контролировать правительство
«Я собираюсь уйти из политики весной 2014 года после местных выборов. Но я не уйду побежденным. Я оставлю после себя очень хорошее правительство, а сам уйду в гражданский... -
Армения экономит на выезжающих. На это предлагается поощрять остающихся
«С учетом того, как усердно они предпринимают меры для сохранения власти, я имею в виду и пресловутый суд над активистами АНК, выходит, они довольны результатами своего... -
Зарплате в Армении не дали превысить минимальный размер потребительской корзины
Минимальная зарплата не может быть ниже прошлогоднего, рассчитанный с учетом 12- месячного показателя инфляции, не может быть ниже 80% минимального бюджета... -
«Жители оккупированных территорий не владеют грузинским». ПИК не теряет надежду
Инициативная группа телекомпании «ПИК» призывает правительство Грузии к тому, чтобы в бюджете страны 2013 года были предусмотрены средства, необходимые для вещания... -
Оппозиционер одернул коллегу и рассказал о планах Кочаряна и Саргсяна
Это единственный формат, единственная возможность, которая теоретически позволит бывшему лидеру и нынешнему президенту избежать ответственности за преступления...