Daily Archives: Նոյեմբեր 20, 2013
Այս ընթացքում բազմաթիվ հարցեր հնչեցին, թե ինչու Շանթ Հարությունյանը Ոստիկանապետի եւ նրա տեղակալի կողմից բռնության ենթարկվելու մասին ոչինչ չի հայտնել... -
Ամերիկահայ լրագրողը կոչ է անում բոյկոտել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը
«Արցախը ոչ մի կողմից ճանաչված չէ և ՀՀ-ի մաս չէ: Եթե դուք նման օրենքով եք շարժվում, ուրեմն Արցախ էլ չպետք է գնան հիմնադրամի գումարները... -
Շանթ Հարությունյանը Օմբուդսմենի խորհրդականի հետ խոսել է իր նկատմամբ հնարավոր սանդրանքների մասին
Օմբուդսմենի խորհրդականին խնդրել է հոգեբուժարան տեղափոխման առաջին իսկ օրից տեսակցել իրեն՝ հնարավոր խնդրահարույց հարցերն ուշադրության տակ պահելու նպատակով... -
Ինչպես են եվրոպացիները Հայաստանը մոտեցրել Մաքսային միությանը
ՌԴ-ն կարողացավ Հայաստանի համար որոշում կայացնել Հայաստանում առկա իրավիճակի պատճառով, իսկ դրա մեղավորը Սերժ Սարգսյանն է: Գործող իշխանության պատճառով ՀՀ քաղաքացիների 95%-ը... -
Փորձաքննությունը հաստատել է Հրաչյա Հարությունյանի մեղքը
Դատահոգեբուժական փորձաքննության տվյալների համաձայն, Հրաչյա Հարությունյանը մինչ ՃՏՊ-ն ու «վթարի պահին գտնվում էր գիտակից վիճակում ու ղեկավարում էր իր գործողությունները»... -
Զինվորը զենքով էր, բայց մատնահետքեր չկան. փորձագետը վստահ է՝ նրան սպանել են
ՊՆ Քննչական ծառայությունը կեղծ լուրեր է տարածել, թե իբր Մանուչարյանը եղել է Եհովայի վկա և/կամ իբր ունեցել է սիրած աղջիկ ու ինքնասպան է եղել, երբ այդ աղջիկը մերժել է նրա սերը... -
Սոնա Տռուզյանին դատախազությունում փոխարինելու է Քրիստինե Մելքոնյանը
ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամանով` Քրիստինե Մելքոնյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական` զանգվածային լրատվության միջոցների հետ... -
Վարդան Պետրոսյանը վաղվա դատական նիստին չի մասնակցի
3 օր շարունակվող հետազոտությունների արդյունքում այսօր առավոտյան վճռվել է, որ Վարդան Պետրոսյանին սրտի վիրահատության ենթարկելու անհրաժեշտություն չկա... -
«Մեղսունակության հետ կապված մի բան այն չէ». Սեդրակյանի փաստաբանը բողոքը հանձնել է Վերաքննիչ
«Ընթերցելով դատավճիռը՝ ստացվում է, որ դատավարության մասնակիցներից մեկի, կամ մի քանիսի մոտ մի բան այն չէ մեղսունակության հետ կապված... -
ՀԱԿ-ը խոսել է իշխանության կոռումպացվածության մասին. հարցեր կառավարությանը
Ի՞նչու սույն հարցապնդման մեջ արձանագրված համակարգային կոռուպցիայի ընդհանրական պատկերը և մեջբերված առանձին դեպքերը չեն դարձել կառավարության քննարկման առարկա...

Шант Арутюнян выразил обеспокоенность в связи с возможными провокациями в его отношении в психиатрической клинике, а также подчеркнул необходимость обеспечения его безопасности...
Daily Archives: Ноябрь 20, 2013
Журналист призывает бойкотировать Всеармянский фонд «Армения»
Журналист считает необоснованной аргументацию Фонда, согласно которой, они не могут предоставлять средства гражданам других стран. «Арцах никем не признан и не является частью...
Политолог: Европейцы приблизили Армению к вступлению в Таможенный союз
«Всякий раз они присылают Прескотта или кого-либо другого для того, чтобы сказать, что выборы в Армении являются шагом вперед, считая, что благодаря этому шагу они...
«Носил оружие, но отпечатков нет». Эксперт уверен, что армянского солдата убили
«На момент убийства Манучарян был часовым. Экспертиза не выявила отпечатков пальцев на имеющемся у Манучаряна оружии, этот факт является достаточным доказательством...
Экспертиза установила виновность Арутюняна в ДТП под Москвой
«Из заключений автотехнических экспертиз следует, что в действиях водителя усматриваются нарушения правил дорожного движения, а также правил эксплуатации автомобиля...
Адвокат обвиняемого в организации покушения на Айрикяна обратился в Апелляционный суд
Выходит, что без мотива, цели, принуждения, убеждения, организаторской работы, не договариваясь о цене и не заплатив ее, Вардан Седракян поручил убить не больше, не меньше...
ССС опровергает заявление политзаключенного, ссылаясь на главного полицейского Армении
Понятые, участвовавшие в ряде процедур, совершенных в различное время с участием Арутюняна и Варданяна, исключают, что начальник полиции Армении и его заместитель общались...
Шотландская рок-группа посвятила песню жертве домашнего насилия Заруи Петросян
Текст песни – монолог Заруи, рассказывающей, что муж относится к ней, как к ненужному предмету, а общество считает подобные отношения естественными. Также Заруи Петросян призывает...
На заседании по делу об инциденте в армии следователь не ответил на вопросы защиты
Судья Рафик Мелконян, завершив на прошедшем заседании изучение материалов уголовного дела, на основании дополнения материалов по делу решил пригласить в суд...
Приговоренный к 15 годам заключения Карапетян не прекратил сухую голодовку
Он написал письмо генпрокурору Армении Геворгу Костаняну и прокурору Ширакской области с просьбой о пересмотре его дела. Отметим, что еще на этапе предварительного следствия...