Monthly Archives: Սեպտեմբեր 2016
Մեղադրյալների պաշտպանները հայտարարել են, որ դիմելու են Գլխավոր դատախազին՝ ապահովելու մեղադրող դատախազի ներկայությունը, առանց որի դատական նիստերը չեն կարող կայանալ։ -
Ֆեմիգրացիա․ արտագաղթած կանայք՝ Հայաստանի մասին
«Ես որ վերադարձա Հայաստան, ես զգացի, որ համարյա վերադարձել եմ իմ հին կերպարի մեջ։ Մի քիչ հիասթափեցնող էր էդ փաստը, քանի որ ես մտածում էի... -
Հարկային նոր օրենսգիրքը շտապում են ընդունել Համաշխարհային բանկի ժողովին ընդառաջ․ «ՀԺ»
«ՊԵԿ փոխնախագահ Վախթանգ Միրումյանը մեզ հետ զրույցում հերքեց, որ նման պահանջ կա, բայց միաժամանակ ավելացրեց. «Մենք ինքներս արդեն գտնում ենք... -
6 զինծառայողի դատում են սպաների ցուցմունքի հիման վրա
«Նա պայմանական ազատազրկման է դատապարտված՝ 1 տարի փորձաշրջանով: Ինչքանով լսել եմ՝ նա հրաժարվել է իր վրա դրված զինվորական ծառայության... -
Չինովնիկի խոստումը հույս չներշնչեց աշխատավարձ պահանջող Բյուրեղավանի գործարանի աշխատակիցներին
«Մենք դիմում ենք բոլոր ատյաններին, բայց հասել ենք էս օրին ու ամեն անգամ գալիս ենք ստեղ, իսկ մեզ ասում են՝ համար թողեք... -
«Կործանելու են փոքր և միջին բիզնեսը»․ հարկային օրենսգիրքն ընդունվեց երկրորդ ընթերցմամբ
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանն իր ելույթում առաջարկել է նախագիծն ընդհանրապես չդնել քվերակության: -
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամի որդուն ձերբակալել են աշխատանքի գնալու ճանապարհին․ A1plus.am
Քրոջ խոսքով՝ մինչև ժամը 23։00-ն իրենք փնտրել են եղբորը, որից հետո Կարենն անծանոթ համարից զանգահարել և տեղեկացրել է, որ իրեն ձերբակալել են... -
Հայ Առաքելական եկեղեցին չպետք է հարկային արտոնությունից օգտվի, պնդում է պատգամավորը
Միրումյանը նշել է, որ չի նախատեսվում եկեղեցուն տրվող արտոնության վերացումը, որովհետև, օրինակ, խնդիր կա կրոնական կազմակերպության... -
Վրացի ազգայնականները հարձակվել են թուրքական ռեստորանների վրա
Երկրի Ներքին գործերի նախարարության փոխանցմամբ` նախօրեին երեկոյան, երբ չարտոնված երթի մասնակիցները հասել են վերոհիշյալ պողոտա... -
Չինովնիկը բողոքող դպրոցականներին «պլաստիլին» է անվանել
- Եկեք հարգել վերադասի խոսքը: Իսկ երեխեն պլաստիլինի պես է. ուզենաս ջրի կաթիլ կսարքես, կուզես՝ կսարքես սուր․․․

Monthly Archives: Сентябрь 2016
«Солдата в нашей стране не уважают. Я поняла: что бы у нас ни случилось, виноват солдат, а не офицеры. Сейчас в... -
«Когда мы протестовали, нам давали какие-то копейки, обманывали и выпроваживали, но чаша терпения переполнена... -
Армянская церковь не должна пользоваться налоговой льготой – депутат
Он поднял вопрос налоговых льгот, предоставляемых Армянской Апостольской церкви, заявив о необходимости изменить... -
Армянский чиновник назвал бастующих школьников пластилином
«К пятому уроку керосин заканчивается, как ребенку сидеть в такой холод? Или как согреться ученику, который приходит издалека... -
Грузинские националисты атаковали турецкие рестораны
“Картули дзала” не в первый раз устраивает подобные акции. В мае текущего года десять человек ворвались в вегетарианское кафе “Киви” в Тбилиси и устроили драку. -
Отец армянского солдата уверен, что сына убили намеренно
«Но я сомневаюсь, что было именно так. Дней за 20 до этого у ребенка украли деньги, какие-то вещи. Подозреваю... -
Почему ужесточили обвинение членам армянской «вооруженной группы» — газета
«Изменилась ситуация. После событий, связанных с «Сасна Црер», в подобных случаях следственный орган стал действовать решительнее... -
Большинство детей в Армении уязвимы или живут в нищете
Так, 64% детей уязвимы по двум и более показателям. В сельской местности эта цифра достигает 82%... -
У парламента потребовали освобождения арестованных после столкновений в Ереване
«Самооборона значит арест на 5-10 лет? То есть они должны были дать властям, полиции стрелять и избивать себя... -
«Как можно без побоев?». О жизни женщин в Гегаркуникской области Армении
«Мониторинг школ показал, что у детей уже сформировалось стереотипное мышление. Дети, к примеру, говорят, что...