Monthly Archives: Մարտ 2024
Իշխանությունները ազդարարել են սահմանազատման և սահմանագծման գործնական փուլի մեկնարկը։ Դելիմիտացիան սկսվելու է Տավուշից։ Բաքուն պահանջում է իր վերահսկողությանը վերադարձնել 4 ոչ էքսկլավային գյուղերը՝ Աշաղ Ասքիփարայը (Ներքին Ոսկեպար), Բաղանիս Այրումը, Խեյրիմլին և Ղըզըլհաջիլին, որոնք Խորհրդային Ադրբեջանի մաս են կազմել, բայց 90-ականներից հետո հայտնվել են հայկական կողմի (մասնակի) վերահսկողության ներքո։ Հայկական կողմն … -
Ո՞վ է լիազորել ռուս ագենտներին հետևել Հայաստանում ապաստանած ընդդիմադիրներին
Հայաստանում ապաստանած ռուսաստանցիները ահազանգում են՝ իրենց բնակության վայրերի մոտ նկատել են ռուսական զինվորական համազգեստով անձանց, որոնք անթաքույց հետևում են իրենց -
Հայաստանը Պաղեստինին մթերք, չոր սնունդ և դեղորայք է ուղարկում
Գազայի բնակչության կեսից ավելին ապրում է սովի մեջ, մոտ 600 հազար մարդ կանգնած է սովամահության եզրին․ ջուր չկա, սահմանները փակ են․․․ -
Հայաստանը շնորհակալ է «Զվարթնոցում» ապօրինի ներկայության համար
Զվարթնոցի ռուս սահմանապահները՝ պատմական իներցիա, միջգերատեսչական համաձայնություն, չվավերացված պայմանագրեր, ապօրինի գործառույթներ -
Վրաստանի թիմը առաջին անգամ նվաճեց EURO-2024-ի ուղեգիրը
Այդ իրավունքը մարզիկները վաստակեցին նախօրեին Թբիլիսիում՝ լրացուցիչ ժամանակում պենալներով 4։2 հաշվով հաղթելով Հունաստանի թիմին։ -
Մասիվի ոստիկանությունը չգրավողներին կբուժեն և կդատեն որպես ահաբեկիչների
․․․պահանջել են հեռացնել Փաշինյանին ու «կռվել, ոչ թե թողնել, որ թուրքի յաթաղանը մտնի երկիր» ․․․ հետո գցել են նռնակը և (ինքնա)վիրավորվել պայթյունից -
Այս վրաերթի պատասխանատվությունը կիսում են ոստիկանության ղեկավարները
Ո՞րը՝ որ նախարարի ընկե՞րն է, որ Հովիկ Աբրահամյանի սանի՞կն է, որ խմա՞ծ է եղել, որ օպերատիվ համարներո՞վ է եղել, թե՞ -
Զինված հարձակում Մասիվի ոստիկանության վրա․ մեկնաբանություններ
Ոստիկանամետ մամուլը սա փորձում է կապել «Մարտական եղբայրության» հետ, որի անդամներին բերման էին ենթարկել․ Միաբանությունը հերքում է -
Ռուսական ուժայինները հարձակվել են «չավանդականների» վրա
Դրեգ-շոուներ կազմակերպելու համար գեյ-ակումբի աշխատակիցներին մինչև 10 տարվա ազատազրկում է սպառնում։ -
120 հազար արցախցի եք ընդունել, է՞ս ա ձեր ընդունածը․ հանրահավաք Երևանում
— Մենք խղճահարություն չենք խնդրում՝ պահանջում ենք հարգել մեր իրավունքները։ Եթե չեք ուզում, որ մենք մնանք այստեղ, քաջություն ունեցեք ուղիղ ասել։

Monthly Archives: Март 2024
Правозащитники установили, что люди в российской форме - представители правоохранительных органов - "используют пассажирские автомобили... -
Армения отправит в Палестину 29.94 тонны гумпомощи
"Около 19 млн. драмов будет выделено МВД из резервного фонда Правительства Армении на закупку продовольствия, сухих продуктов... -
«Спасибо, но…». Армения благодарна за незаконное российское присутствие в ереванском аэропорту
Решение, отметил он, пытаются выдать за отказ от межгосударственного договора, между тем, пограничники оказались там в рамках... -
Вооруженное нападение на отдел Полиции в Ереване: все задержанные освобождены
Ранее были задержаны 49 человек по подозрению в незаконном ношении и хранении оружия и боеприпасов. Их доставили в различные отделы... -
Стрельба в подмосковном концертном зале: сотня раненых и десятки погибших
Про людей, которые сегодня напали на «Крокус Сити Холл», неизвестно фактически ничего. В СМИ и соцсетях появлялись... -
Рынок Комитаса, куда сгоняли уличную торговлю, закроют
Крупный бизнес и без того давно вытеснил занятых в мелком бизнесе, а теперь им и вовсе перекрывают воздух. "Власти поддерживают богатых, а не нас... -
Отлавливая белорусов, Армения потворствует пыткам
"В субботу, посещая Ярослава, я узнал, что в уголовно-исполнительном учреждении их уже не двое, а четверо. Еще двоих задержали недавно... -
Задержанного в Азербайджане оппозиционера обвиняют в незаконном хранении наркотиков
В "Народном фронте" полагают, что задержание очередного члена партии обусловлено его политической деятельностью. По крайней мере... -
Арестованный бангладешец признает свою вину и просит разрешить уехать из Армении
Муж уже написал в Минюст Армении с просьбой о помощи в вопросе возвращения в Бангладеш. Министерство юстиции сообщило ему...