Daily Archives: Սեպտեմբեր 29, 2011
Նրա խոսքով` այս ահաբեկումը կատարվում է Շիրակի մարզի ոստիկանության, Գյումրի քաղաքի ոստիկանության վարչության բաժնի պետերի... -
ՀԱԿ-ը Մեծ Բրիտանիայի դեսպանի հետ քննարկել է վաղվա հանրահավաքը
Սեպտեմբերի 29-ին Հայ Ազգային Կոնգրեսի համակարգող Լևոն Զուրաբյանը հանդիպել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլի և Բրիտանիայի արտաքին... -
Տղամարդը ծեծել է ոստիկանին, ով իր կնոջից պահանջել է հանել փարանջան
Կնոջ դեմքը ցույց տալու պահանջին ի պատասխան տղամարդը հարձակվել է ոստիկանի վրա` նրան մարմնական վնասվածքներ հասցնելով, իսկ մյուսներին սպառնացել է... -
Հելսինկյան ասոցիացիան պատմել է դատավորի «հարգալից» վերաբերմունքի մասին
Հելսինկյան ասոցիացիայի հաղորդագրության համաձայն, սակայն, ամբաստանյալի վիճակը գնալով վատացել է, իսկ դատավոր Մ.Մակյանը... -
Այսօր սրտի համաշխարհային օրն է
Սրտի համաշխարհային դաշնությունը, որը միաժամանակ հանդիսանում է սեպտեմբերի 29-ը սրտի օր հայտարարելու նախաձեռնության հեղինակ... -
ԱՄՆ դեսպանը ներդրողներին հրավիրում է Ադրբեջանի խանություն
«Նախկինում խանություններ կային, այժմ դրանք չկան, Ադրբեջանն անկախ պետություն է, սակայն տնտեսության մեջ նման խանությունները պահպանվում են: Ուստի ամերիկյան ընկերությունների... -
Թուրքիան սպառնում է հրաժարվել «Գազպրոմի» գազից
Թուրքիան Ռուսաստանից տարեկան 30 մլրդ խորանարդ մետր գազ է գնում, որը կազմում է երկրի կողմից իրացվող կապույտ վառելիքի 64%-ը... -
Մեդվեդևի «թիկնապահը» վաճառում է նախագահի անձնական լուսանկարները (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ողջույն: Ես բանակի լեյտենանտ եմ, աշխատել եմ Մեդվեդևի թիկնապահական ծառայությունում 2010 թվականից: Ասում եմ «աշխատել», որովհետև զրկվել եմ պաշտոնիցս առանց որևէ բացատրության... -
Վերջինը վկայություն տվեց հարևանուհին. Զարուհի Պետրոսյանի սպանության գործով հաջորդ նիստը` վաղը
Նրանք ականատես են եղել, թե ինչպես է Զարուհու ամուսինը` Յանիսը, ծեծում իր կնոջը: Վկաներից մեկի ցուցմունքներում նշված էր, որ Զարուհին ցանկացել է բաժանվել իր ամուսնուց և պատմել է վկային... -
Կառավարությունը հավանություն է տվել 2012 թվականի պետբյուջեի նախագծին
ՀՀ գործադիր մարմինների ղեկավարները պարտավորեցվել են մեկամսյա ժամկետում ՀՀ ֆինանսների նախարարություն ներկայացնել ՀՀ գործադիր մարմինների կազմում...

«Но мы всегда едем на демонстрации. И на этот раз нас будет еще больше. Мы найдем альтерантивные пути участия в митинге. Они грозили проблемами с властями...
Daily Archives: Сентябрь 29, 2011
Свидетели: Жертва мужа и свекрови хотела развестись
На последнем слушании показания давала несовершеннолетняя соседка жертвы. Она рассказала, что в последние дни своей жизни Заруи постоянно была грустной и...
Мусульманин избил полицейского, потребовавшего от его жены снять паранджу
Закон о запрете ношения в общественных местах традиционных женских мусульманских одеяний, полностью скрывающих лицо, вступил в силу в Бельгии 23 июля этого года...
Тройное самоубийство. В семье были проблемы с отцом. Они не Свидетели Иеговы
Отец семейства развелся с супругой и переселился в Ванадзор. Он страдает почечной недостаточностью и нуждается в постоянном диализе. Желание продать дом...
Посол США зовет инвесторов в азербайджанские ханства
«Азербайджан единственная страна, в мире имеющая 9 климатических зон. В стране нет «голландского синдрома» и она предпочитает проекты с Турцией и Европой. В стране нет...
Турция грозится разорвать контракт с «Газпромом»
Ежегодный объем закупаемого Турцией у России газа составляет 30 млрд кубометров, что составляет 64% потребляемого страной голубого топлива...
Мировые звезды и вопрос Карабаха
То есть знаете ли вы, что одной из главных наших особенностей являются погромы и резня, произошедшие 100 лет назад? Что бы ты ни ответил на этот вопрос, выйдет глупость.
Армения выбилась в лидеры по количеству активных людей, которые не у дел
Если исходить из официальных цифр о количестве населения Армении, то указанное выше число составляет более 30 процентов экономически активного населения. Но...
Библия с иллюстрациями Сальвадора Дали переиздана в Чехии
Первые экземпляры Библии весом 12 килограммов получат президент Чехии Вацлав Клаус и глава чешской католической церкви архиепископ пражский Доминик Дука...
Мамы с избыточным весом рожают жирных детей
Это по настоящему важное открытие, которое объясняет нам, как метаболизм матери влияет на ребенка. Это также показывает, насколько...