Daily Archives: Դեկտեմբեր 8, 2011
Խաղն անցավ լարված պայքարում: Առաջին խաղակեսում ընդամենը մեկ գնդակ խփվեց. «Երկիր մեդիայի» դարպասը գրավեց... -
ՀԱԿ-ը ֆինանսների նախարարությունից ավանդների մասին տեղեկություններ է խնդրել
«Հայ Ազգային Կոնգրեսի «100 քայլ» ծրագրում նշված է, որ ՀՀ քաղաքացիներին պետք է փոխհատուցվի նախկին ԽՍՀՄ խնայբանկում ներդրված... -
Ռուսաստանյան ֆիլմերի փառատոնը Երևանում կանցնի հայտնի գործիչների մասնակցությամբ
Դեկտեմբերի 10-ին կինոշաբաթի բացման հանդիսավոր արարողության ժամանակ նախատեսված են թատրոնի և կինոյի արտիստների երաժշտական կատարումներ և այլ ելույթներ... -
Ստամբուլի ոստիկանները ծեծել են ադրբեջանցի իրավապաշտպանին
Դրանից հետո նրան տեղափոխել են օդանավակայանի նկուղ, որտեղ իրավապաշտպանը նույնպես բռնության է ենթարկվել և 4 ժամ փակի տակ մնացել`չստանալով փաստաբանի հետ հանդիպելու կամ բողոք գրելու հնարավորություն... -
Վտանգավոր է. Մահմեդական կանանց արգելել են մոտենալ վարունգներին և բանաններին
Եվրոպայում գործող մահմեդական իմամներից մեկը, ում անունը չի հրապարակվում, արգելել է կանցն մոտենալ նման մրգերին և բանջարեղենին... -
Ղարաբաղի մասին Արևմուտքի հայտարարությունները Բաքվում ծիծաղելի են համարում
«Արդյո՞ք այս խմբի գործունեությունը շարունակելու անհրաժեշտություն կա, եթե յուրաքանչյուր երկրից մեկական պրոֆեսիոնալ քաղաքական գործիչ չի կարող միանալ... -
Պուտինը «երկու բառով» արձագանքել է «փողոցային ժողովրդավարությանը»
«Ինչ վերաբերում է միջոցառումներին, փողոցային ժողովրդավարությանը, ապա ես այդ ամենին այսպես եմ վերաբերվում. եթե մարդիկ օրենքի շրջանակներում են գործում, նրանց պետք է կարծիքի... -
Արմեն Օհանյանը կարծում է, որ իրեն ցանկանում են ներգրավել որպես վկա
«Իմ մտերիմ ընկերներից մեկի անունը կա այդ գործում և ենթադրում եմ, որ մտածել են, որ իմ մոտիկ ընկերն է, ես կարող եմ որևէ բան իմանալ: Ենթադրում եմ... -
Թուրքիայի ղեկավարությունը գլուխ կխոնարհի Ծիծեռնակաբերդում. Սերժ Սարգսյան
«Դա ո՛չ նախապայման է, ո՛չ էլ վրեժխնդրությանը հագուրդ տալու ձգտում: Թուրքիան պետք է առերեսվի իր պատմության հետ: Երբևէ Թուրքիայի ղեկավարությունը... -
Փաստաբանին չէին տեղեկացրել. ՀԱԿ-ի ակտիվիստների գործով դատական նիստն արագ ավարտվեց
Դատական նիստի ընթացքում դատարանի բակում հավավքել էին Կոնգրեսի ակտիվիստները` Տիգրան Առաքելյանին անհապաղ ազատելու պահանջ պարունակող պաստառներով:

Daily Archives: 8 декабря, 2011
«Это ни предварительное условие, ни стремление удовлетворить свою мстительность. Турция должна взглянуть в лицо истории. Когда-нибудь руководство... -
Армянский публицист полагает, что вызван на допрос из-за друга
Имя одного из моих лучших друзьей фигурирует в этом деле. Полагаю, что они считают, что и я могу знать что-то по делу. Наверное, меня хотят задействовать как... -
Судья не знал, что у армянского оппозиционера есть свой адвокат
Его и Артака Карапетяна обвиняют в применении силы по отношению к исполнителям закона, а Саргиса Арега, Ваагна Геворкянов, Саака Мурадяна и Давида... -
Мусульманкам запретили даже приближаться к огурцам и бананам
«Если женщины хотят употребить их в пищу, то третье лицо, предпочтительно мужчина-родственник (отец или муж), должен нарезать плод на маленькие части и подать женщине... -
Путин отреагировал на «уличную демократию» и в «двух словах» успел сказать о влиянии из-за рубежа
"Я посмотрел на первую реакцию наших американских партнеров. Первое, что сделала госсекретарь, сказала, что выборы нечестные и несправедливые, хотя еще не получила... -
Партии олигарха нужно избавиться от экс-президента Армении для объединения с оппозицией
Бывший лидер «принес Армении столько вреда, сколько Османская Турция». Конгресс будет готов к сотрудничаеству со второй по величине в парламенте, входящей в... -
Праздник российского кино соберет в Ереване известных артистов
- Семейная комедия «Мужская женская игра», реж. М.Маханько, историческая драма «Звезда империи» Е.Соколов, историческая драма «Юнкера» реж. И.Черницкий, мелодрама... -
Стамбульская полиция избила азербайджанского правозащитника
«Полицейские на меня оказывали давление, чтобы я не жаловался. Один из них пригрозил, что «если не будешь молчать, то у тебя будут большие неприятности», - сказал Алиев. -
В Азербайджане считают смешным заявления Запада по Карабаху
«Есть ли необходимость в продолжении деятельности этой группы, если по одному профессиональному политику из каждого государства не могут присоединиться к этому... -
Реклама на ереванском транспорте призвана помочь жертвам домашнего насилия
Инициатива сообщает, что телефонные номера горячих линий, по которым жертвы насилия могут связаться с соответствующими специалистами...