Daily Archives: Նոյեմբեր 21, 2012
ԵՊՀ հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Կարեն Գրիգորյանը Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ հենց այսօր ջեռուցումը միացնելու փաստը... -
«Որոշումն իմ մեջ կայացրել եմ». Գագիկ Ծառուկյանը՝ առաջադրվելու մասին
«Սա նաև օպտիմալ ժամանակահատված է՝ կուսակցական ընկերների և քաղաքական դաշտում գործընկեր կուսակցությունների կարծիքները և առաջարկները լսելու համար»... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԵՐ. «Ինչու չէ՝ միասնական թեկնածու…». Օսկանյանը դիմել է ԱԺ-ի մոտ հավաքվածներին
ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանն էլ կիսել է Օսկանյանի ցանկությունը, թե ընդդիմությունը պետք է միասնական թեկնածու ունենա... -
ԱԺ-ի շենքից դուրս՝ բողոքի ակցիա, ներսում՝ քվորում չհավաքվեց (ՖՈՏՈ)
«Մեր երկրի աղետը, իհարկե, կառավարման համակարգի մեջ չէ: Մեր աղետը նրա մեջ է, որ ընտրությունները կեղծվում են՝ կապ չունի, նախագահական, թե խորհրդարանական... -
Նախագահի հնարավոր թեկնածու. Հայաստանը կուռքերի երկիր է
«ԲՀԿ-ի պարագայում կուսակցական կուռքը Գագիկ Ծառուկյանն է, ՀՀԿ-ի պարագայում կուռքերը ներմուծվում են դրսից, այսինքն՝ արտաքին աշխարհից... -
Պատգամավորները այսօրվա նիստի ձախողման հարցով դիմելու են Էթիկայի հանձնաժողով
«Նախագահությունը, որ պարտավոր էր նիստը գումարել և այդ նիստը չի գումարել, անհրաժեշտ միջոցներ չի ձեռնարկել, սա նույնպես պարտավորության խախտում է, որը ուղիղ կապված է էթիկայի խնդիրների հետ... -
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մեկնում է Բաքու
ICAPP-ի ղեկավարությունը համաձայնել է պրն. Հովհաննիսյանին տրամադրել ելույթի հավասար հնարավորություն համաժողովում, որն այս տարի գումարվում է... -
«Շուտ կամ ուշ չի լինում». ԲՀԿ-ական պատգամավորն ասել է՝ ինչու է կարևոր ՀԱԿ-ի առաջարկը
Քանի որ ՀԱԿ-ի նախաձեռնությունը ուղղակիորեն այն ժամանակ արվեց և այն համահունչ էր քաղաքական կոնսուլտացիաներին ընդառաջ մեր արած հայտարարության մի քանի սկզբունքային կետերին... -
ՀԱԿ-ն ու ԲՀԿ-ն գաղափարական ընդհանրություն չունեն, այլապես կմիավորվեին. Հայրիկյան
Քաղաքական գործիչն անձամբ դեմ է խորհրդարանական կառավարման համակարգին, սակայն համաձայն է, որ պետք է անցում կատարել 100% համամասնական համակարգի...

Daily Archives: 21 ноября, 2012
Тем не менее, членство стран Южного Кавказа в ЕС в будущем возможно, хоть сегодня об этом никто открыто не говорит. Армения может стать членом ЕС, недалеко от границ... -
Израиль в Тбилиси поддержали еврейскими песнями
«Эта акция являет подтверждением 26-вековой грузино-еврейской дружбы», - охарактеризовал происходящее президент Торговой палаты «Израиль-Грузия» Ицик Моше. -
Армянского политика уговорили поехать в Баку
«Приглашение для участие в 7-ом форуме было получено несколько месяцев, изначально «Наследие» отказалась от участия, так как Азербайджан не достоин проводить подобные международные... -
Лучшие шахматисты планеты сразятся с армянскими зеками
Как сообщает министерство юстиции, мероприятие осуществляется «в рамках программы, способствующей улучшению социально-психологического состояния осужденных». -
Солдаты ВС Азербайджана подорвались на мине. Им сделали ампутацию
Как сообщают бакинские СМИ, происшествие было зарегистрировано «сегодня утром на линии соприкосновения армяно-азербайджанских войск в Геранбойском направлении фронта». -
«Единый кандидат, почему бы и нет?». Митинг у парламента Армении (ВИДЕО, ФОТО)
«Первый этап переговоров оппозиционных сил подошел к концу, их нужно продолжать и сформировать на следующей неделе общую повестку и, возможно, выбрать единого... -
Олигарх уже принял решение о конкуренции президенту Армении
«Естественно, подобные важные решения не принимаются в последний момент, без подготовки. Скажу больше, для себя я уже принял решение. Другой вопрос, что закон... -
Армяне любят и создают идолов, уверен возможный кандидат в президенты
«Даже если политические силы, партии придут к общему знаменателю и «породят» кандидата, у него не будет шанса победить в этом избирательном процессе... -
Экс-президент Армении предрек провал и призвал бороться с «твердолобием»
А если, вопреки Конституции и здравому смыслу, руководствуясь «презумпцией безумия», они, тем не менее, изберут путь срыва заседания, иначе, как высокомерием... -
Объединению армянской оппозиции с партией олигарха мешает отсутствие идеологической общности
«Парламентская система является самой низшей ступенью демократии. Я рад, что недавно и Роберт Кочарян заявил, и Левон Тер-Петросян в свое время признал верной президентскую систему правления», - сказал Айрикян.