Daily Archives: Դեկտեմբեր 4, 2014
Դեկտեմբերի 4-ին, ժամը 15:40-ի սահմաններում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ԼՂՀ ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից... -
Հայաստանում ինտերնետն ազատ է. զեկույց
Զեկույցն ինտերնետի հասանելության խոչընդոտները, բովանդակության սահմանափակումները, գրաքննությունն ու օգտատերերի իրավունքների... -
ՀՀԿ֊ն ընդունեց 2015 թվականի պետբյուջեի նախագիծը
ԱԺ ոչ իշխանական 5 խմբակցությունները դեմ են քվեարկել 2015 թվականի պետբյուջեի օրենքի նախագծին։ Այնուամենայնիվ, ՀՀԿ խմբակցությունը... -
ԱԺ֊ն քվեարկեց ԵՏՄ֊ին միանալու օգտին․ դեմ էր 7 պատգամավոր
Խմբակցություններից դեմ է քվեարկել միայն 4 անդամ ունեցող «Ժառանգությունը»։ Բաց դա, նախագծին դեմ են եղել ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը... -
«Նաիրիտի» աշխատողներին նախագահականում մեկ ամսվա աշխատավարձ են խոստացել
Բողոքողները նշել են, որ իրենցից մի քանիսի հետ հանդիպել է նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը։ Նաիրիտցիների փոխանցմամբ... -
Պուտինը Հարավային Կովկասում ագրեսիվ գործողությունների համար «պատճառներ» ունի․ Կասպարով
Պուտինն Ադրբեջանի ու Վրաստանի շրջակայքում ագրեսիվ գործողություններ սկսելու բազմաթիվ «պատճառներ» ունի։ Առաջին հերթին, դա ցամաքային ճանապարհն է... -
ՀՀ ԿԲ֊ում վստահ են, որ ունակ են ապահովել ֆինանսական կայունությունը
«Բանկերի արդեն իսկ մեծ և ակտիվները, և պարտավորությունները դոլարացված են, դոլարով են, և բանկերն իրենք էլ ունեն շատ մեծ դոլարային իրացվելիություն... -
ԼՂՀ-ում վճիռ են կայացրել զինվորի մահվան գործով՝ չտեղեկացնելով նրա հարազատներին
«Ըստ քրեական գործով հաստաված փաստերի՝ իմ որդուն հայհոյել հարվածել և նսեմացրել է մայոր Էմիլ Ավետիսյանը, որից վայրկյաններ անց հայտնաբերվել է․․․ -
ԲՀԿ֊ն ԵՏՄ միանալուն կողմ է քվեարկելու, քանի որ «դեմ քվեարկելը կվնասի Հայաստանի շահերին»
«Մենք կողմ չենք քվեարկում իշխանությունների կատարած քայլերին. ամենևին ոչ: Դրանք կարող էին և պետք է լինեին ավելի լավը, մենք կողմ ենք քվեարկում տվյալ պահին․․․ -
Մեքենաների հրկիզումների դեպքերով կզբաղվի Երևանի քննչական վարչությունը
«Նախախորհրդարան» շարժման մամուլի խոսնակ Վարուժան Ավետիսյանն ավելի վաղ Epress.am-ի հետ զրույցում ասել էր, որ ոստիկանությունը հրկիզված 7 մեքենաների գործերը․․․

Daily Archives: 4 декабря, 2014
Днем 4 декабря смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий одной из военчастей, дислоцированных в юго-восточном... -
В Армении свободный интернет – доклад
Авторы доклада отмечают, что за последние годы доступ в интернет в Армении улучшился. Показатель проникновения интернета... -
Правящая партия приняла закон о бюджете Армении на 2015 год
Неправительственные фракции не поддержали проект бюджета на 2015 год. Тем не менее, фракция правящей Республиканской партии Армении поддержала проект, который... -
Одобрено. Против вступления Армении в ЕАЭС проголосовали семеро депутатов
Против проголосовали все 4 члена фракции «Наследие», депутат от «Армянского национального конгресса» Никол Пашинян, независимые депутаты... -
Протестующие сотрудники «Наирит»-а получили обещание о месячной зарплате
Протестующим сотрудникам завода «Наирит» пообещали в офисе президента Армении выплатить месячную зарплату в конце декабря... -
В Карабахе вынесли вердикт по делу о смерти солдата, не сообщив о заседании родным
«Это было 2 декабря. Нам сказали, что вердикт был вынесен 11 ноября. Это очередное беззаконие. Мы потребовали хотя бы прислать нам вердикт для обжалования»... -
«У Путина есть масса «причин» начать агрессивные действия в районе Азербайджана и Грузии» — Каспаров
Это сухопутный ход в Армению – к российской военной базе. И совершенно очевидно, что там никаких реальных потерь понесено не будет, и это расширение этого периметра... -
Вторая по величине фракция поддержит вступление Армении в ЕАЭС
Мы голосуем за то, чтобы не навредить Армении сегодня, за будущие возможности страны, которые могут быть, если власти Армении всегда будут настойчиво... -
МО Армении подтверждает, но не комментирует информацию о ранении военнослужащего
Ананян доставлен в Мурацанский военный госпиталь. «К счастью, военнослужащий не погиб, поэтому информация не подлежит комментариям», - сказал Ованисян... -
«Не голосуйте». Армянских депутатов пугают проблемами российских олигархов
Парламент не осознает, куда нас это ведет. Армянский народ не имеет отношения ко всему тому, что сейчас происходит. Мы должны сформулировать свою...