Monthly Archives: Սեպտեմբեր 2018
- Ո՞վ է ասում, որ մեր ընտրությունները արդար չեն եղել: Մարզպետի խորհրդականը եթե նման բան ա ասել, չարաչար սխալվում ա: Ես ո՛չ մարզպետարանի ենթական եմ, ո՛չ էլ․․․ -
Ռուսը մնում է թուրք, Բարձրյալի աջ, Արարատյան մարդ և այլ մտքեր նոր կուսակցության համագումարից
Ակնհայտ է, որ և՛ Արցախի հարցը, և՛ Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության վերականգնման հարցը հնարավոր․․․ -
Մոլդովայի էրդողանացումը
Թուրքիայի հատուկ ծառայությոունները հաղորդում են, որ Մոլդովայում հաջողված գործողություններ են իրականացրել: Գործն արված է: Էրդողանը նախընտրում է գործ ունենալ իր նմանների՝ ուժեղ քաղաքական գործիչների հետ․․․ -
Փաշինյան․ արտահերթ ընտրություններ, Ռուսաստան, Ադրբեջան
Մեր խնդիրն է սիրո և համերաշխության մթնոլորտում հասնել այս խնդրի լուծմանը։ Անխուսափելի է, արտահերթ ընտրություններ պետք է տեղի ունենան Հայաստանում․․․ -
1 տարեկան երեխայի մահը վրա է հասել հոր ծեծից հետո
Երեխայի մոր մասնակցությամբ կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ժամանակ պարզվել է, որ փոքրիկի դին նախ փորձել են թաքցնել փոսի մեջ՝ սպանությունը քողարկելու համար... -
Հիվանդանոցի բժշկուհի Նառա Անաստայանը, որը ընդունել է դին և արձանագրել մահը, մեզ հետ զրույցում նշել է, որ իր գնահատմաբ՝ երեխայի մահը վրա է հասել հիվանդանոց բերելուց ժամեր․․․ -
Եպիսկոպոսը բռունցքով հարվածել է բողոքողին, բայց քրեական գործ չի հարուցվել
Ես մոտեցա, ասացի՝ Սամվե՛լ, ինչի՞ կազմակերպեցիր, որ թմրանյութը գցեն մեր պայուսակի մեջ, նա շուռ եկավ այդ ժամանակ և խփեց ինձ։ Հարվածելուց հետո մարդիկ․․․ -
«Արվամոլության» համար դատվածի պատմությունը
Մենք մի 16 հոգի էինք։ Իհարկե առանձին էինք ուտում, ունեինք ն մեր առանձի սեղանը, մեր սպասքը։ Նույնիսկ վերջինն էինք միշտ լողանում։ Բայց, ըստ կանոնների, ընդունված չէ մեզ ծեծելը․․․ -
Ղազախում ոստիկանությունը փողոցից տարել է մարդուն և վերադարձրել նրա դին
Ոստիկանության բաժանմունքում հայտնել են, որ «Ահունդովը կանչվել է վկայություն տալու, պատահաբար վատ է զգացել, շտապօգնություն են կանչել, բայց նա հիվանդանոցում մահացել ․․․ -
Շիրակի համալսարանի դասախոսներին վերականգնեցին
Շիրակի պետական համալսարանի դասախոսը Հովհաննես Խորիկյանը օրեր առաջ հաղթել է ընդդեմ համալսարանի հայցը և վերականգնվել իր աշխատանքին։Խորիկյանը դատարանից...

Monthly Archives: September 2018
According to preliminary investigation, Roustam Manoukyan, father of the infant, beat up his child who died as a result of the inflicted injuries... -
Pashinyan on Snap Elections, Russia, Azerbaijan
Our task is to reach a settlement to this issue in spirit of love of solidarity. It is inevitable that snap elections need to be held in Armenia and this needs to be done as soon as possible. -
Another distinction is the value of education for women that is more prioritized in Vayots Dzor marz. While in Gegharkunik women may be barred from going to Yerevan... -
Fair but boring? An overview of Yerevan’s city council elections
At first sight, the alarming polarity of the seresults testifies to the fact that the course and results of these elections can not be considered outside the general context of the revolution. People didn’t cast their votes solely for Hayk Marutyan... -
Ahead of the Snap Elections: Republicans Resist; Civil Contract Ready for Street Actions; Venice Understands
Lena Nazaryan has also stated that the resistance of the Republican fraction at the parliament will create extra antagonism against them within the society. In fact, they’re doing their best to make... -
Police of Vanadzor Tortured a Young Man and Forced to Leave Armenia
The organization has prepared a video material in which the relative of the victim speaks about the decades-old methods applied by police officers by which almost the entire... -
The life and struggle of Nelson Mandela will stand as a true role model of what should and can be done, as he was preaching that “no one is born hating another person… -
“Political demagogues will now start nagging that 43.65% participation is not really an indicator of high-quality elections. In comparison to last year’s elections... -
In the snap elections of the Municipal Council of Yerevan held on September 23, “My Step” Coalition received 81.06 percent (294 109) of the votes, according to the preliminary... -
Former Artsvashen Residents Raise the Issue of their Collapsing Houses in Front of the Government
“We have nothing against the new government, we just want the Prime-Minister to receive us and listen to us, to either say yes, or no. If no, then we will write “a letter to the...