Daily Archives: Օգոստոս 3, 2022
Արցախում այսօր առավոտվանից սկսված բախումների հետևանքով հայկական կողմն ունի 2 զոհ։ Վիրավորների թիվը հասել է 19-ի։ Ղարաբաղում մասնակի զորահավաք է հայտարարվել։ Օգոստոսի 1-ից սկսած իրավիճակը արցախա-ադրբեջանական շփման գծում լարված է։ Նախօրեին Ադրբեջանը ռուս խաղաղապահների միջոցով պահանջ է ներկայացրել՝ Ղարաբաղ-Հայաստան երթևեկությունը կազմակերպել նոր (Լաչինը շրջանցող) երթուղով։ Երևանն այն ոչ լեգիտիմ է … -
3 Օգոստոս
2 զոհ,14 վիրավոր «ռուս խաղաղապահների վերահսկողության գոտում». Թարմացում
Վիրավորներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, ևս մեկինը՝ ծանր․․․ -
Վիրավոր զինծառայողներից մեկը մահացել է․ Արցախում հայտարարվել է զորահավաք
Արցախի ՊՆ-ն հրապարակել է զոհերի անունները՝ ՊԲ պայմանագրային զինծառայողներ Գուրգեն Գալերիի Գաբրիելյան և Արթուր Յուրիի Խաչատրյան -
Պահպանողական Կանզասը 1-ինն է կողմ քվեարկել աբորտի իրավունքին
Հունիսի 24-ին ԱՄՆ Գերագույն դատարանը չեղյալ էր հայտարարել որոշումը, որը երաշխավորում էր աբորտ անելու կանանց սահմանադրական իրավունքը։ -
Միջանցքների մասին խոսակցությունները զուգորդվում են սահմանային կռիվներով
Ադրբեջանը պահանջ է ներկայացրել՝ Ղարաբաղ-Հայաստան երթևեկությունը նոր երթուղով կազմակերպել․ ըստ Երևանի, այն լեգիտիմ չէ -
Եվս 8 վիրավոր, 1 զոհ․ իրավիճակը սահմանին լարված է
Արցախա-ադրբեջանական շփման գծի հյուսիս-արևմտյան հատվածում ադրբեջանական ստորաբաժանումները ԱԹՍ-ներ են կիրառել -
Ադրբեջանը կիրառել է նռնականատեր, ԱԹՍ-ներ․ վիրավորվել է 7 զինծառայող
Ժամը 09։00-ից սկսած Ադրբեջանը խախտել է հրադադարի ռեժիմը՝ ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ կիրառելով նռնականետեր և ԱԹՍ-ներ... -
«1000-դրամանոց» ուսանողների գործով մեղադրյալին նորից կալանավորեցին
Դատավորը պատճառաբանեց, որ բարձր է հավանականությունը, որ մեղադրյալը ազատության մեջ գտնվելով կարող է խանգարել գործի քննությանը․․․ -
Բաքուն հաղորդում է Լաչինում ադրբեջանցի զինծառայողի զոհվելու մասին
Երևանն ու Ստեփանակերտը հաղորդմանը դեռևս չեն արձագանքել -
Հայաստանը վերադարձրել է մոլորված ադրբեջանցի զինծառայողին. ՊՆ
Գեղարքունիքի սահմանային գոտում հայ դիրքապահները 10 առաջ՝ հուլիսի 23-ին, հայտնաբերել են հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած շարքային․․․

Daily Archives: 3 августа, 2022
«Мы крайне обеспокоены сообщениями о вооруженных инцидентах и жертвах на Южном Кавказе. Призываем Армению и Азербайджан принять все... -
Дорога Шуши-Лачин-Горис открыта, карабахский президент объявил частичную мобилизацию
Ранее сегодня офис президента Карабаха сообщил, что по приказу Араика Арутюняна с 3 августа объявлена частичная мобилизация... -
После применения Азербайджаном гранатометов и беспилотников Карабах сообщил о погибшем (обновлено)
Согласно официальному сообщению арцахского Минобороны, совместно с российским миротворческим контингентом принимаются меры для стабилизации... -
Обвиняемый в подкупе студентов ради участия в митингах армянской оппозиции снова арестован
Прокурор ходатайствовал о применении залога, однако ходатайство было отклонено: судья аргументировал отказ высокой вероятностью... -
Баку сообщил о гибели военнослужащего в Лачине
Утром 3 августа Минобороны Азербайджана сообщило о гибели азербайджансклго военнослужащего в результате интенсивной стрельбы в направлении... -
Секретарь Совбеза Армении назвал нелегитимным требование Азербайджана
- За это время, - заметил Григорян, - в этом направлении была проделана определенная работа, но согласованного плана пока нет. В любом случае Армения... -
Атаковавший трансгендерную женщину должен быть наказан
Мы уверены, что никто в Республике Армения не должен жить в атмосфере страха и насилия по причине какого-либо личного или социального признака... -
МЧС: Сообщение о взрывных устройствах в Ереване было ложным
Отметим, что за последний месяц это не первый случай ложного сообщения о наличии взрывных устройств в метрополитене или других местах...