Daily Archives: Նոյեմբեր 13, 2013
«Տաքսու ոլորտը վերածվում է անվերահսկելի գռդոնի», - գնահատել է Փոստանջյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ սա արվում է, որպեսզի Տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը... -
13 Նոյեմբեր
Վանաձորցի ուսանողները չեն զրկվելու ուսումը շարունակելու հնարավորությունից, վստահեցրել է վարչապետը
Միջազգային փորձագետները եկել են այն եզրակացության, որ փոքր համալսարանները չունեն բավարար ենթակառուցվածքներ, և անհրդաժեշտ է խոշորացումներ իրականացնել... -
Պուտինը ԿԳԲ-ի դոսյեի միջոցով է Սարգսյանին ստիպել միանալ ՄՄ-ին. ուկրաինացի պատգամավոր
Ինչո՞ւ Պուտինի հետ հանդիպումից հետո Յանուկովիչը կտրուկ փոխեց իր դիրքորոշումը: Մի քանի ամիս առաջ նման պատմություն եղավ նաև Հայաստանի... -
Արագաչափեր տեղադրող ընկերությունը Սերժ Սարգսյանի եղբորը չի պատկանում, պնդում է նախարարը
«Հարցը կարևոր է, որ մամուլում տեղեկություններ կան, որ «Սիքյուրիթի Դրիմ» ընկերությունը, որը արագաչափեր, տեսախցիկներ է դնում, որը, համաձայն մամուլի հրապարակումների, պատկանում է... -
Վանաձորի պոլիտեխնիկի դասախոսներն ու ուսանողները ցույց են անում
«Էսօր պոլիտեխնիկն են վերացնում, վաղն էլ մեզ են վերացնելու… ո՞ւմ է պետք երկիրհն առանց ինժեների, սա ի՞նչ խայտառակություն է»,- դժգոհել են դասախոսները... -
ԱԺ պատգամավորներից պահանջում են մասնակցել կենսաթոշակային վճարներին նվիրված նիստին
«Անժխտելի է, որ Ազգային ժողովի յուրաքանչյուր պատգամավորի պարտքն է պաշտպանել քաղաքացիների շահերը և կատարել իր ընտրողների պատգամը... -
Շանթ Հարությունյանի զննման արդյունքների մասին հարցի վրա նախարարի պատասխանների լիմիտը սպառվեց
«Հին հույներն ասում էին՝ ես ամեն ինչի վրա կասկածում եմ: Եթե մարդ կասկածամիտ է, կարող է կասկածել: Մենք ունենք հստակ ընթացակարգեր: Կա բողոքարկման մեխանիզմ... -
Տեսականորեն կարող էր և գրավ կիրառվել. նախարարը՝ Վարդան Պետրոսյանին կալանավորելու մասին
ՀՀ օրենսդրույթունը չի ապահովում խափանման այլընտրանքային միջոցներ, ինչպիսին են տնային կալանքը, վարչական կալանքը: Դա է պատճառը, որ երբեմն խիստ միջոց է ընտրվում... -
Ոստիկանության գնդապետը չի պատժվի. ակտիվիստը բողոքարկելու է որոշումը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Իոաննիսյանը նշում է, որ թեև ոստիկանության պարեկապահակետային ծառայության կանոնագրքի 88-րդ հոդվածի 1-ին մասի «բ» կետը հստակ սահմանում է... -
Նախագահականի դիմաց հացադուլ անող քաղաքացին քանդել է բերանի կարերը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ասել է՝ նորից ձեր պահանջները կներկայացնենք, ինձ կզեկուցվի, և ըստ դրա կտեսնենք, թե ինչ է կատարվում», - ասել է Խուդոյանը...

Daily Archives: 13 ноября, 2013
Создается ситуация, когда государство предоставило право монопольно работать в сфере, но в госбюджет средства не поступают. А куда они поступают? Это неприемлемо... -
Армянских депутатов призывают принять участие в заседании на тему пенсионных взносов
Инициативная группа «Против обязательных пенсионных выплат» распространила заявление с обращением ко всем депутатам Национального Собрания Армении. Инициатива... -
Путин убедил Сержа Саргсяна пойти в Таможенный союз при помощи досье КГБ
По мнению политика, аналогичная ситуация произошла и с президентом Армении Сержем Саргсяном, который внезапно отказался от евроинтеграционного вектора... -
Протест преподавателей в армянском городе: «Кому нужна страна без инженеров?»
«Сегодня уничтожают политехник, завтра уничтожат нас. Кому нужна страна без инженеров. Что за позор!», - жаловались преподаватели. Число демонстрантов достигает 150... -
Лимит ответов министра исчерпался на вопросе о результатах осмотра политзаключенного
«Древние греки говорили: я сомневаюсь во всем:. Если человек мнительный, он может сомневаться. Мы имеем четкие процедуры, есть механизм обжалования. Я не контролирую... -
«Теоретически могли применить залог». Министр об аресте Вардана Петросяна
Товмасян отказался давать оценку решению следователя об аресте Петросяна, отметив, что не комментирует решения в случае, если высказывание его мнения может рассматриваться... -
Армянский активист обжалует решение не наказывать полковника полиции
«Это решение полиции обязательно будет обжаловано. Кроме того, на днях суд общей юрисдикции общин Арабкир и Канакер-Зейтун начал производство на основании иска Д. Ионнисяна... -
Пикетирующий резиденцию президента Армении Худоян снял швы со рта
По словам Худояна, он хотел, чтобы о деле узнал генпрокурор или глава государства. Теперь житель Эчмиадзина намерен снова подготовить необходимые документы и... -
Большинство армянских фракций не приняло участие в голосовании о признании Карабаха
Предложенный руководителем фракции «Наследие» Заруи Постанджян законопроект о признании Нагорно-Карабахской Республики поставлен на голосование в Национальном... -
В Азербайджане закрывают оппозиционную газету
Около 65 тыс. манат с газеты требует директор Бакметрополитена Таги Ахмедов, по иску которого суд оштрафовал газету. Активисты гражданского общества начали сбор средств через...