Daily Archives: Սեպտեմբեր 12, 2014
ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանի հանձնարարությամբ՝ Ազգային ժողովի Բաղրամյան փողոցի մուտքի մոտ՝ մասնագիտական գործունեություն ծավալելու․․․ -
Ոստիկանները ներխուժել են մահացած ազատամարտիկի բնակարան՝ նրան ձերբակալելու․ Նախախորհրդարան
«Սա այն պարագայում, երբ Վարդենիսում և ամբողջ Հայաստանում որպես Լեոնիդ Ազգալդյանի ենթակայությամբ գործած ջոկատի հայտնի հրամանատարի մահվան լուրը․․․ -
«Քցել է դատապարտյալին»․ ՔԿ վարչությունից պնդում են՝ պաշտոնյային վարկաբեկում են
Դատապարտյալն իր «դրսի» ընկերների աջակցությամբ ՔԿՀ է բերել մի քանի միլիոն դրամ ընդհանուր արժեք ունեցող բջջային հեռախոսներ և բաժանել դատապարտյալներին... -
Ինչպե՞ս է անհետացել կալանավորը․ դիտորդներն ակնկալում են ոստիկանության պատասխանը
Փաստորեն, պաշտոնական գերատեսչությունների գրություններն ապացուցել են ՁՊՎ-ներում վերահսկողություն իրականացնող հասարակական դիտորդական խմբի բացահայտումը... -
Հակոբ Ինջիղուլյանը ցանկանում է վերադառնալ Հայաստան․ Սեյրան Օհանյան
«Այժմ վերջնականապես լուծվում է երրորդ երկիր գնալու կամ Հայաստան վերադառնալու հարցը: Մեր ունեցած տվյալներով՝ Ինջիղուլյանը ցանկանում է հայրենիք վերադառնալ․․․ -
Լրագրողների նկատմամբ բռնությունները շարունակվում են անպատժելիության պատճառով․ քննարկում
«Պետք է պետության բոլոր արդարադատություն իրականացնող մարմինները հեղեղել բողոքներով, պահանջել, որպեսզի իրականացվի արդարադատություն յուրաքանչյուր... -
Երևանում պահանջեցին դադարեցնել եզդիների ցեղասպանությունն Իրաքում
«Մենք պահանջում ենք, որպեսզի բոլոր շահագրգիռ ուժերը, միջազգային կազմակերպությունները, հայկական սփյուռքը, նաև հայ մտավորականությունը... -
Հայաստանը ԵՄ-ից ստացած գումարները կծախսի մասնավոր հատվածի զարգացման և կառավարման ոլորտի բարեփոխումների վրա
Համաձայն Եվրամիության հրապարակած պաշտոնական փաստաթղթի, Հայաստաը այդ գումարը ստանալու է երեք գերակա ուղղությունները զարգացնելու նպատակով... -
Կոտայքի մարզպետը Եվրոպա է մեկնել իր նախկին աշխատակցի ձերբակալությունից հետո․ «Ժողովուրդ»
Թերթի տեղեկություններով՝ բնապահպանության նախկին նախարարը Լաբլաջյանի ձերբակալվելուց հետո 72 ժամ սպասել է, որպեսզի տեսնի նրան կկալանավորեն... -
Մարզպետարանը քամուց տուժած բնակիչների համար թիթեղները պատգամավորի աներոջ ընկերությունից է գնել. «Ժողովուրդ»
Օգոստոսի 25-ին Գեղարքունիքի մարզպետի հրահանգով «Եվրոպա» ընկերության հետ պայմանագիր է կնքվել՝ ցինկապատ...

Daily Archives: 12 сентября, 2014
По поручению генерального прокурора Армении Геворга Костаняна, публикации прессы об инциденте у входа в Национальное Собрание между корреспондентом... -
Азнавур обходится без президента Армении, хочет дружить с турками и быть свободным
- Трудности не только в турках, которые не хотят признавать геноцид, но и в некоторых армянах, не желающих, чтобы я имел дружественные отношения с турками... -
Полиция Армении пыталась арестовать скончавшегося ветерана Карабаха – заявление
«Это в случае, когда новость о смерти знаменитого командира отряда, действовавшего в Варденисе и во всей Армении, попала в прессу и соцсети... -
В УИУ утверждают, что армянский чиновник «не кидал» арестанта
Собеседник отметил, что есть множество фактов, свидетельствующих о сотрудничестве заключенного с замдиректора УИУ, есть люди, купившие телефоны... -
Наблюдатели ждут разъяснений полиции Армении о пропаже арестантки
В 11-ом пункте полученного 21 августа письма от полиции отмечалось, что Артенян переведена в УИУ «Абовян». В письме уголовно-исполнительного... -
Министр: Бывший военнопленный желает вернуться в Армению
«Сейчас окончательно решается вопрос, ехать в третью страну или вернуться в Армению. По имеющимся у нас сведениям... -
Насилие над журналистами в Армении продолжается по причине безнаказанности — обсуждение
В Армении продолжается насилие над журналистами со стороны представителей власти из-за безнаказанности применявших насилие в предыдущих случаях... -
Шествие в Ереване требует прекратить геноцид езидов в Ираке
«Мы требуем, чтобы все заинтересованные силы, международные организации, армянская диаспора, армянская интеллигенция, все сверхдержавы... -
ЕС выделит Армении деньги на развитие частного сектора и реформы в сфере правосудия
В частности, почти 35% суммы должны быть потрачены на развитие частного сектора, 25% - на реформы в сфере... -
Губернатор области в Армении уехал в Европу после ареста бывшего подчиненного – СМИ
«Руководитель «рэкет-группы» министерства Лабладжян считается верным сотрудником Арама Арутюняна, после ареста...