Daily Archives: Սեպտեմբեր 26, 2014
Հիվանդների մեծ մասը չի հավատում, որ իրենց դուրս են գրելու։ Նրանք վախենում են դառնալ, ինչպես իրենք են արտահայտվում, «վեչնի կոյկա»։ -
Գասպարիին արգելել են դատի ժամանակ նստած խոսել․ նա հեռացել է դահլիճից
«Պատճառն այն է, որ ես նստած էի խոսում դատարանի հետ։ Արդեն երկար ժամանակ է՝ իմ դեմ հարուցված բոլոր գործերով ես նստած եմ խոսում․․․ -
Բուժման կարիք ունեցող երեխայի հայրը Ֆրանսիայի դեսպանատան մոտ բողոքի ակցիա է անցկացրել
Երեխայի հայրը նշել է, որ պատահական չէ, որ, թեև ինքը ակցիան անցկանցում է դեսպանատան ընդունելության ժամին, դեսպանատան մոտ որևէ շարժ չկա․․․ -
Մանկավարժականի աշխատակիցը ձերբակալվել է կաշառք վերցնելու պահին․ ԱԱԾ
Մկրտիչ Ղուկասյանը Երևան քաղաքի բնակչուհի Ց. Հովհաննիսյանին նույն համալսարանում հեռակա ուսուցմամբ ընդունվելու հարցը դրական լուծելու դիմաց վերջինիցս պահանջել․․․ -
ԱՄՆ֊ում Սերժ Սարգսյանին ընդհատել են` հիշեցնելով քաղբանտարկյալների մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Դա սուտ է, խնդրում եմ՝ ինձ չընդհատեք»,- ասել է Սարգսյանը՝ դիմելով քաղբանտարկյալներին հիշատակած անձին, անուհետև զարմացած շարունակել է․․․ -
Եթե ԼՂՀ֊ի հետ սահմանին մաքսակետ դրվի, նույնը պետք է արվի Ղրիմի պարագայում, վստահ է պատգամավորը
Նրա խոսքով՝ այսօրվա Ռուսաստանի հետ պայմանագիր ստորագրելը կնշանակի «ընկերովի մահ»։ «Մենք ուզում ենք ընկերովի մահվան գնալ, բայց իրականում պետք է ընկերովի հարսանիքի գնալ»,- ասել է Արզումանյանը: -
«ՄԱԿ-ը խոստովանահայր չէ»․ ընդդիմադիր պատգամավորը Սերժ Սարգսյանի ելույթը դրական է գնահատել
«Հայհոյանք ես այնտեղ չեմ տեսնում: Մեկին կարող է դուր գալ, մյուսին՝ ոչ: Ինքս ՄԱԿ-ի ամբիոնից տարբեր հայհոյանքներ եմ լսել: Այս դահլիճն այնքան բան է տեսել, որ սա չէր զարմացնի․․․ -
Հայրիկյան․ Սերժ Սարգսյանի ելույթի մեջ կար հոխորտանք, որը կարող էր գոհացնել պլեբեյին․ «Առավոտ»
«Նա հավատարիմ էր իր արցախակենտրոն մտածելակերպին, այսինքն՝ ՄԱԿ-ի բարձր ամբիոնը օգտագործում է, որ հայկական հարցն ու ցեղասպանությունը հանգեցնի․․․ -
Ոստիկանությունից բացատրել են՝ ինչու Ոսկու շուկայում կատարվածի առթիվ քրեական գործ չի հարուցվի
«Որևէ հաղորդում հանցագործության մասին չենք ստացել»,- որոշումը բացատրելով՝ ասել է Մալխասյանը: Իսկ ԶԼՄ-ներում տեղադրված տեսանյութերը արդյոք․․․ -
«Սա վերջին կաթիլն էր»․ գործարարը՝ Սուրիկ Խաչատրյանի վերադարձի մասին․ «Ժամանակ»
«Ես՝ որպես գործարար, այս պահից սկսած դադարեցնում եմ բոլոր տեսակի ներդրումային ծրագրերը, որոնք նախատեսված էին Գորիսի համար: Բոլոր․․․

Daily Archives: 26 сентября, 2014
«Если ведешь себя плохо, санитары избивают, [сотрудник] бьет время от времени, может выругаться, выразиться по матери, но бесится, если скажешь... -
Армянский активист покинул зал суда, когда ему запретили выступать сидя
«Дело в том, что я говорил с судом сидя. Уже долгое время на заседаниях по возбужденным против меня делам я разговариваю сидя. Уже долгое время на... -
Отец нуждающегося в лечении малыша провел акцию перед посольством Франции в Армении
Закиян принес рекомендацию, полученную от депутата фракции «Дашнакцутюн» Армена Рустамяна. Парламентарий гарантировал, что гражданин... -
В США президенту Армении напомнили о наличии политзаключенных
«Это ложь. Прошу не перебивать меня», - обратился глава государства к автору вопроса. «Политзаключенные? В Азербайджане? В Армении?.. -
На установку КПП с Карабахом Армения должна ответить России требованием о Крыме
«Сегодня появился удобный для Армении случай возобновить переговоры с Россией». Парламентарий уверен, что если на границе с Карабахом... -
«ООН не исповедник». Оппозиционер положительно оценил выступление президента Армении
Парламентарий назвал важным тот факт, что в преддверии 100-летней годовщины Геноцида армян об этом вопросе было объявлено с трибуны ООН... -
Бахвальство в выступлении Сержа Саргсяна на Генассамблее ООН могло осчастливить плебея – Паруйр Айрикян
«Он верен своему арцахацентристскому мышлению, то есть использует высокую трибуну ООН для того, чтобы свести армянский вопрос... -
Почему не будет уголовного дела по факту инцидента на ереванском рынке золота
«Мы не получали сообщений о преступлении», - сказал сотрудник пресс-службы. На вопрос о том, не являются ли сообщением публикации СМИ... -
Предприниматель намерен свернуть бизнес в армянском городе после переназначения скандального губернатора
По сообщению издания, после этого назначения бизнесмена волнует лишь судьба его близких. «Я знаю, что будет, знаю очередность и логику действий... -
Депутаты намерены вернуться к закону об использовании ВС Армении во время чрезвычайного положения
Депутаты фракции подняли вопрос о возможности использования ВС во время чрезвычайного положения, требуя признать данный пункт...