Daily Archives: Նոյեմբեր 6, 2018
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ – 16, «Արթիկ» ՔԿՀ - 18, «Վարդաշեն» ՔԿՀ – 32, «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ – 10, «Հրազդան» ՔԿՀ - 23, «Աբովյան» ՔԿՀ – 19, «Սևան» ՔԿՀ – 63, «Կոշ» ՔԿՀ – 27, «Արմավիր» ՔԿՀ – 26․․․ -
Հայաստանում խախտվեց միավորումների և հավաքների ազատության իրավունքը
Նշանակակետը տվյալ դեպքում անձի սեռական կողմնորոշումն ու գենդերային ինքնությունն էին, ինչպես նաև իրավապաշտպանությունը ժողովրդավար, սիրո և համերաշխության երկրում․․․ -
Մարդը լավին շուտ է սովորում․ «Հարավկովկասյան երկաթուղի»֊ն մեկնաբանում է բողոքի ակցիան
«Հավելավճարների բաշխումը գործում է մեկ մեխանիզմով․ ամեն ամսվա արտադրական ցուցանիշի արդյունքից ձևավորվում է աշխատողների հավելավճարը... -
Եկեղեցին զրկեց Վրաստանին տարեկան 1 միլիարդ վաստակելուց
Միլիարդատեր Իվանիշվիլին խոստովանել է, որ մասնակցել է բժշկական նպատակներով մարիխուանա աճեցնելու գաղափարի մշակմանը։ Մարիխուանայի արտահանումը հնարավորություն կտար․․․ -
Վերջերս ֆեստիվալի էինք մասնակցում, տարբեր երկրներից խմբեր կային
- Մյուս տեսակը ոհմակների նման էր ֆռֆռում, միշտ մի քանի հոգով էին, արյունոտ աչքերով, ու ադրբեջանցի էդ տեսակ խմբերը մեզ՝ հայերիս էին թարս նայում, հայ տենց խմբերն էլ՝ ադրբեջանցիներին... -
ԱՄՆ-ը համարյա բոլորին արգելել է Իրանի հետ առևտուր անել
- Դրանք արդեն կործանարար ազդեցություն են ունենում իրանական տնտեսության վրա․ ազգային արժույթը մի տարում արժեզրկվել է 70%֊ով, գնաճը հոկտեմբերին կազմել է 37%, իսկ տնտեսության մեջ․․․ -
Խթանում են բացառապես վրացիների ծնելիությունը
- Չեմ հասկանում, թե այդ փաստը ինչո՞ւ է այսպիսի անհանգստության ալիք բարձրացրել։ Կարծում եմ, գիտեք, թե ինչ է նշանակում ժողովրդագրական աճը։ Դրա մեջ ինչ-որ վատ բան տեսնո՞ւմ եք․․․ -
Ղարաբաղում զինվորի մահվան փաստով գործը հարուցվել է ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով
Նոյեբմերի 6-ին ժամը 8:25-ի սահմաններում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության․․․ -
Ռուսական ընկերության աշխատակիցները փակել էին Երևան-Շորժա երկաթգիծը
- Մթամ ինչ աշխատավարձ էիք տալիս, որ հիմա էլ դա եք կտրում: Եղել են օրեր ու ամիսներ, որ 4- 5 ժամ ավել ենք աշխատել, բայց կյանքում չենք ասել՝ ավել աշխատանքի դիմաց վճարեք... -
Ճարտարապետ Մեսչյանը՝ գազի խողովակների, Հյուսիսային պողոտայի և սրճարանների մասին
Ասուլիսի ավարտին Մեսչյանին հիշեցրել են, որ բողոքները, մասնավորապես, վերաբերում էին տարածքից վտարված և համապատասխան փոխհատուցում չստացած մարդկանց խնդրին։

Daily Archives: 6 ноября, 2018
В Республике Армения нарушено право на свободу объединений и собраний. Власть не выполнила свое обязательство... -
«Человек быстро привыкает к хорошему» — ЮКЖД о недовольстве отменой премий
«Распределение премий действует по следующему механизму: премии сотрудников формируются в зависимости от результата ежемесячного... -
Как можно считать врагами тех, кто просто хочет мира
Было два вида армян и азербайджанцев. Представители одного вида общались, как ненасытные: мы разговаривали... -
Церковь лишила Грузию миллиарда долларов в год
Законопроект, касающийся культивации марихуаны, отозван из парламента Грузии — после того, как лидеры правящей партии... -
Бард и новый архитектор Еревана о трубопроводах, кафе и элитном проспекте
«Не создавайте себе проблем, взамен я обещаю, что если вы решите выполнять строительные программы законным путем, мы постараемся облегчить вашу жизнь»... -
В Карабахе погиб 18-летний военнослужащий
Утром 6 ноября при еще невыясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил 18-летний срочник одной из центральных военчастей Армии обороны... -
Освобожден инициатор армянской «революции ценностей»
Стать нормальной страной Армения может только путем революции, заявил тогда Шант Арутюнян. В те дни и началась его «революция ценностей»... -
США запретили закупаться у Ирана почти всем странам
Трамп объявил, что эти санкции стали самыми жесткими, которые Вашингтон когда-либо вводил против Тегерана. Национальная валюта обесценилась за год на 70%, инфляция в октябре составила 37%, в экономике начинается... -
Компания поощряет исключительно грузинскую рождаемость
- Непонятен и неразумен, потому что непонятно, как именно собирается компания определить генетическую принадлежность той или иной семьи: проверять генеалогическое древо, делать анализ крови или...